Licytacja dla Piszkowic

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich jest imprezą wyjątkową, również dlatego, że w ostatni dzień festiwalu biegacze mają okazję wspomóc szczytny cel. Już od kilku edycji na niedzielny poranek zaplanowany jest  10-kilometrowy Trojak Trail, bieg charytatywny z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Podopiecznymi  zakładu są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W placówce przebywa obecnie 48 dzieci, większość z nich jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki.

Ta piękna tradycja pomocy dzieciakom z Piszkowic zrodziła się współpracy z Panią Henryką Szczepanowską, która jest bezgranicznie poświęcona pracy z podopiecznymi placówki, a głównym punktem dnia, obok wspomnianego biegu jest „Licytacja dla Piszkowic”

Bieg Trojak Trail, oprócz charakteru charytatywnego, ma również trochę tego górskiego 😉 i jest przeznaczony dla każdego amatora. W tym biegu nie czas jest najważniejszy, a pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego limit trasy wynosi aż 3 godziny. Na pewno dacie radę!

Zapisy w biurze zawodów trwają do ostatniej chwili – start biegu o godzinie 10:00. Gorąco zapraszamy!

Po biegu, w niedzielę, o godz. 13:00, odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”, na którą zapraszamy  obok mety zawodów w Lądku Zdroju. Kwotę, uzyskaną podczas licytacji, uzupełni dochód z biegu Trojak Trail i w całości zostanie ona przekazana dzieciom z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Na tegorocznej licytacji zbieramy pieniądze na specjalistyczny wózek wielofunkcyjny dla 18 miesięcznego Kubusia – podopiecznego ZLO w Piszkowicach.

W ubiegłym roku, wspólnymi siłami, udało Nam się zebrać 17 577 zł! A jak będzie w tym?

Na tegorocznej licytacji znajdą się między innymi:

  • Koszulka z autografem polskiego skoczka Kamila Stocha,
  • Książka „ Mistrz i Małgorzata” z autografem i listem od Justyny Kowalczyk,
  • Olimpijski Numer startowy od biatlonistek z Dusznik-Zdroju,
  • Koszulka meczowa z autografami piłkarzy WKS „Śląsk Wrocław”,
  • Książka z dedykacją, pocztówka z K2 oraz zdjęcie ze szczytu Gasherbruma z widokiem na Broad Peak i K2 od członka Narodowej Wyprawy K2 – Rafała Froni,
  • Koszulka z autografem od Karola Bieleckiego,
  • Zestaw biegacza z dedykacją od Piotra Hercoga

 

W strefie EXPO szukajcie również specjalnego stoiska z „licytacją stolikową” ubrań i sprzętu sportowego podarowanego na tę okazję przez biegaczy, m.in. przez samego Dyrektora Zawodów – Piotra Hercoga.

 

Warto pomagać!licytacja111

Kontakt ws. licytacji:
Ewa Jaszek: +48 602 407 275
Olga Słonina: +48 726 337 839

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress