Zapisy!

Zapisy!

  • date
  • 9 grudnia 2014

Zapisy na biegi Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich rozpoczną się 20.01.2015 roku o godzinie 12.00.

Jako organizatorzy i zawodnicy biegów górskich zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju. Od kilku lat przymierzaliśmy się do zorganizowania biegu ultra, który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą. Po startach w Krynickim Festiwalu Biegowym i kultowym już biegu UTMB we Francji doszliśmy do wniosku że chcemy połączyć idee takich przedsięwzięć i stworzyć nową jakość.

W roku 2013 odbyła się pierwsza edycja Festiwalu, gdzie wystarowało łącznie ponad 600 uczestników. W następnym 2014 roku ilość uczestników wzrosła do ponad 900.

W trzeciej odsłonie planujemy  – 7 różnych tras:

– Bieg 7 Szczytów – Monstrualna trasa, która budzi respekt przed każdym z zawodników – 240 km i przewyższeniu +/- 15.300 m !!! Obejmuje swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką – przechodząc w pobliżu ich najwyższych szczytów! Dla osób zaliczających koronę gór polskich jest to dodatkowa motywacja.

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach by wystartować na tak długiej trasie proponujemy spróbować swych sił na niemal połowie dystansu trasy głównej czyli Trasie K-B-L (110 km) lub 130 km Super Trail.

Łącznikiem pomiędzy maratonem a biegiem powyżej 100 km ma być pierwszy raz trasa na dystansie około 68 km – Ultra Trail.

Alterenatywą do dłuższego biegania po górach będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych – Złoty Maraton (43 km) i Złoty Półmaraton (21 km).

Dla „górali” specjalizujących się w krótszych biegach proponujemy Trojak Trail – 10 km z trudnym odcinkiem po skałach.

I jeszcze jedna informacja – nasza impreza jest firmowana przez firmę Salomon jako zawody wysokiej trudności znakiem Salomon S-Lab. W Polsce na taki produkt oprócz tras festiwalowych składać się będzie jeszcze tylko Maraton Gór Stołowych i Bieg Granią Tatr.

Do zobaczenia na Festiwalu!Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress