Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to nie tylko wyjątkowa impreza dla tych, którzy stawiają sobie biegowe wyzwania. Rosnącą z każdym rokiem popularność Festiwalu warto dobrze wykorzystać! Zgodnie z tradycją również w tym roku pomagamy Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. Każdy może pomóc – niech jubileuszowa edycja DFBG będzie rekordowa również pod względem pomocy dla najmłodszych!

Wzorem lat poprzednich całkowity dochód z wpisowych na Trojak Trail, czyli 10-kilometrowy bieg wieńczący Festiwal, zostanie przeznaczony na dzieci z Piszkowic. To jednak nie wszystko – po biegu, w niedzielę 17 lipca, około godziny 13.30 odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”, na którą zapraszamy do Muszli Koncertowej tuż obok Biura Zawodów w Lądku-Zdroju. Kwotę uzyskaną podczas licytacji uzupełni dochód z biegu Trojak Trail. Wysokość zbiórki zostanie uroczyście ogłoszona przez dyrektora i sędzię głównego DFBG, Piotra Hercoga, który przekaże czek w ręce pomysłodawczyni całej akcji – Pani Henryce Szczepanowskiej, która koordynuje i prowadzi działania dla Piszkowic.

Pani Henryka Szczepanowska jest bezgranicznie poświęcona pracy z podopiecznymi placówki, którymi są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W placówce przebywają dzieci, z których większość jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki.

Bieg Trojak Trail, mimo swojego charytatywnego charakteru jest oczywiście biegiem górskim, idealnym dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą pomagać, ale również spróbować swoich sił w bieganiu w górskim terenie. W tym biegu nie czas jest najważniejszy, a pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego limit trasy wynosi aż 3 godziny. Na pewno dacie radę!

Zapisy w biurze zawodów trwają do ostatniej chwili – start biegu o godzinie 10:00 w niedzielę, 17 lipca. Gorąco zapraszamy!

W strefie EXPO znajdziecie również specjalne stoisko z „licytacją stolikową” ubrań i sprzętu sportowego podarowanego na tę okazję przez biegaczy, w tym również przez samego Piotra Hercoga. Jeżeli chcielibyście dorzucić coś od siebie na taką licytację, kontakt znajdziecie poniżej.

Pierwsza zbiórka ubrań i sprzętu sportowego – rzeczy nowych lub mało używanych, w idealnym stanie, będzie miała miejsce podczas Supermaratonu Gór Stołowych, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Karłowie. Zachęcamy do przejrzenia szafy i przekazania rzeczy, które trafią na licytację!

 

Podczas poprzednich edycji udało nam się zebrać: 

DFBG 2022: 21 817 zł

DFBG 2021: 22 312 zł

DFBG 2020: 15 521 zł - licytacja wirtualna - COVID 19

DFBG 2019: 20 479 zł

DFBG 2018: 21 713 zł

DFBG 2017: 17 577 zł

DFBG 2016: 12 345 zł

  

 

Warto pomagać!

Kontakt ws. licytacji:

Anna Korzeń: +48 513 423 887

Olga Słonina: +48 726 337 839