Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to nie tylko wyjątkowa impreza dla tych, którzy stawiają sobie biegowe wyzwania. Rosnącą z każdym rokiem popularność Festiwalu warto dobrze wykorzystać! Zgodnie z tradycją również w tym roku pomagamy Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. Każdy może pomóc – niech 12. edycja edycja DFBG będzie rekordowa również pod względem pomocy dla najmłodszych!

Wzorem lat poprzednich całkowity dochód z wpisowych na Trojak Trail, czyli 10-kilometrowy bieg wieńczący Festiwal, zostanie przeznaczony na dzieci z Piszkowic. To jednak nie wszystko – po biegu, w niedzielę 21 lipca, około godziny 13.30 odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”, na którą zapraszamy do Muszli Koncertowej tuż obok Biura Zawodów w Lądku-Zdroju. Kwotę uzyskaną podczas licytacji uzupełni dochód z biegu Trojak Trail. Wysokość zbiórki zostanie uroczyście ogłoszona przez dyrektora i sędzię głównego DFBG, Piotra Hercoga, który przekaże czek w ręce pomysłodawczyni całej akcji – Pani Henryce Szczepanowskiej, która koordynuje i prowadzi działania dla Piszkowic.

Pani Henryka Szczepanowska jest bezgranicznie poświęcona pracy z podopiecznymi placówki, którymi są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W placówce przebywają dzieci, z których większość jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki.

Bieg Trojak Trail, mimo swojego charytatywnego charakteru jest oczywiście biegiem górskim, idealnym dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą pomagać, ale również spróbować swoich sił w bieganiu w górskim terenie. W tym biegu nie czas jest najważniejszy, a pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego limit trasy wynosi aż 3 godziny. Na pewno dacie radę!

Zapisy w biurze zawodów trwają do ostatniej chwili – start biegu o godzinie 10:00 w niedzielę, 21 lipca. Gorąco zapraszamy!

 
Co możecie wylicytować w tym roku? 

 

 

  • Pakiet Piotr Hercog + Partnerzy 

 

Do wylicytowania jedyny w swoim rodzaju pakiet – bluza windstoper z projektu Joniec Sahara (2024 r.), koszulka Salomon Team (z podpisem), buty S/Lab Pulsar 3 (rozm. 43 1/3), koszulka Finisher Ultra Machu Picchu Ultra Trail (2023 r., z podpisem), spodenki startowe projektu Hercog Mountain Challenge, czapeczka startowa Salomon, skarpety startowe Salomon, latarka czołowa Petzl Bindi + prezent „niespodzianka” od Suunto

 

  • Bluza Piotra Pustelnika z wyprawy na Spitsbergen 

 

Bluza marki Marmot – w rozmiarze M – z wyprawy na Newtontoppen na Spitsbergenie z Piotrem Hercogiem w 2019 roku

 

  • Pamiątki z olimpiady w Pjongczang od Justyny Kowalczyk-Tekieli 

 

Wyjątkowa pamiątka od Justyny Kowalczyk-Tekieli: reprezentacyjna bluza, koszulka i czapka z olimpiady w Pjongczang 2018 r. (wszystkie z podpisami)

 

  • Pakiet od Andrzeja Bargiela

 

Czekan (wraz z podpisem) z wyprawy, podczas której Andrzej Bargiel zdobył i zjechał w jednym sezonie ze szczytu Gaszerbrum I i Gaszerbrum II (2023 r.) oraz koszulka projektu Everest Ski Challenge

 

  • Dolnośląski zestaw: wyjątkowy pakiet od Dolnego Śląska i voucher do Hotelu Holimo

 

Przepiękne szkło kryształowe z Huty Szkła Julia – zestaw śniadaniowy, szklanki wazon. Patera prosto od ceramiki bolesławieckiej. Bluzy (damska i męska), maskotki, kubek termiczny, torba i poduszka do podróży – to bogaty pakiet unikatowych prezentów od Dolnego Śląska. Do tego voucher na dwie noce w fantastycznym Hotelu Holimo w Starej Morawie (tuż obok Lądka-Zdroju).

 

  • Paczka-niespodzianka od DFBG 

 

To dopiero zagadka – co jest w paczce? Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – tajemniczą paczkę, w której znajdziecie naprawdę ciekawe rzeczy, a konkretnie… no właśnie, zwycięzca dowie się dopiero, gdy ją rozpakuje!

 

  • Lot balonem dla 4 osób oraz kosz piknikowy 

 

Niezwykły lot balonem od Balony-Zdrój nad Ziemią Kłodzką! Do tego kosz piknikowy slow food z butelką dolnośląskiego wina od restauracji Kaczka i Wino

 

  • Nocleg i wyjątkowe zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra

 

Nocleg dla 4 osób ze śniadaniem, w trudnodostępnych przestrzeniach Twierdzy Srebrna Góra oraz unikatowe, indywidualne zwiedzanie Twierdzy, poszerzone o miejsca niedostępne na co dzień!

 

  • Wjazd na górę Trojak i poczęstunek od gminy Lądek-Zdrój

 

Voucher na emocjonujący wjazd na górę Trojak z kawą i ciastkiem w towarzystwie niecodziennych gości: burmistrza miasta i gminy Lądek-Zdrój, Tomasza Nowickiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Lądka-Zdroju – Sebastiana Łukasiewicza

 

  •  Podwójny karnet muzyczny na 29. Festiwal Górski w Lądku-Zdroju

 

Podwójny karnet muzyczny na największy Festiwal Górski w Polsce i jeden z największych w Europie! Koncerty od 5 do 7 września, zagrają takie gwiazdy, jak: Vito Bambino, Ørganek, Renata Przemyk, Dr Misio, Pull The Wire. Do tego wieczorne, klubowe imprezy.

 

 

Podczas poprzednich edycji udało nam się zebrać: 

DFBG 2023: 27 494 zł

DFBG 2022: 21 817 zł

DFBG 2021: 22 312 zł

DFBG 2020: 15 521 zł - licytacja wirtualna - COVID 19

DFBG 2019: 20 479 zł

DFBG 2018: 21 713 zł

DFBG 2017: 17 577 zł

DFBG 2016: 12 345 zł

  

 

Warto pomagać!

Kontakt ws. licytacji:

Hanna Hylińska: +48 603 183 129