Aktualności

Salomon zaskakuje! Poznaj kolekcję trailową wiosna/lato 2024

 

Salomon przygotował na tę wiosnę istną ewolucję technologiczną!  
Najnowsza kolekcja marki Salomon do biegania w terenie zaskoczy zarówno początkujących biegaczy, trenujących w podmiejskich lasach, 
jak i doświadczonych trailowców, pokonujących wielokilometrowe trasy w górach.

Sprawdź co przygotowała dla Ciebie marka SALOMON!

[𝟐𝟒𝟎/𝟏𝟑𝟎/𝟏𝟏𝟎] Cześć! Na naszej stronie w zakładce trasy możecie już znaleźć uaktualnione, szczegółowe tabele z podaniem ram czasowych i limitów obowiązujących na punktach odżywczych tras DFBG 2024.

❗ Co ważne i co zauważycie:

Na punkcie A10 Szczeliniec Wielki nie będzie punktu odżywczego, a punkt zamieni się w typowo kontrolny - z wideorejestratorem.

Zdecydowaliśmy się aby nie było tam punktu z wodą - niespełna 3 km wcześniej (w Pasterce) na zawodniczki i zawodników czekać będzie w pełni wyposażony punkt odżywczy.

Choć to będzie 148 kilometr dla trasy Biegu 7 Szczytów i 18 kilometr dla K-B-L, warto, aby każdy na tym odcinku był uśmiechnięty - będziemy to weryfikować 🫶
 
W razie pytań - zapraszamy do kontaktu.

Z pozdrowieniami
Team DFBG

Przed nami kolejny webinar z cyklu Biegaj z wiedzą: DFBG & Salomon 🔥🌪


Tym razem Dawid Świniarski - specjalista ds. obuwia marki Salomon razem z Kubą Pawlakiem - RACE PACE - podcasty o bieganiu poruszą jakże ważny temat, który dotyczy każdej i każdego z nas: Jakie buty wybrać na biegi górskie? 👟👟👟
Webinar odbędzie się 13 marca (środa) o godz. 19.30 na kanale YT Group DFBG: https://www.youtube.com/@groupdfbg Dołącz do wydarzenia : Biegaj z wiedzą! "Jakie buty wybrać na biegi górskie?" Webinar DFBG & Salomon i bądź na bieżąco!

𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐙𝐈𝐍𝐍𝐀 🤩❤️‍🔥 Jak wiecie, bardzo staramy się, aby Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich był festiwalem dla całych rodzin.
 
Kilka lat temu na dystansie Trojak Trail stworzyliśmy klasyfikację rodzinną w której wraz z rodzicami i opiekunami wystartować mogły dzieci od 12 roku życia.
 
Słuchając Waszych opinii, obserwując młodzież i ich zacięcie do aktywności fizycznej, chcemy przekazać Wam informację, że od najbliżej edycji DFBG w biegu 𝐓𝐫𝐨𝐣𝐚𝐤 𝐓𝐫𝐚𝐢𝐥 𝟏𝟎𝐊𝐌 w klasyfikacji rodzinnej wystartować będą mogły dzieci od 🔟 roku życia.
 
Klasyfikacje w KIDS TRAIL - biegach dla dzieci pozostają bez zmian.
 
To mogą być naprawdę fantastyczne wakacje! Zapisy trwają: www.dfbg.pl

[ZMIANY GODZIN STARTÓW]

Cześć Biegaczki i Biegacze!

Dziś chcemy przekazać Wam kilka ważnych informacji, które dotyczą startów na dystansach Biegu 7 Szczytów 240km, Super Trail 130km i K-B-L 110km.

W tym roku, podczas 12. edycji DFBG, zmianie ulegną godziny startów - zostaną przesunięte o trzy godziny wstecz:

👉 Bieg 7 Szczytów 240 km (18.07) : z godziny 18.00 na godz. 15.00
👉 Super Trail 130 km (18.07) : z godziny 18.00 na godz. 15.00
👉 K-B-L 110 km (19.07): z godziny 20.00 na godz. 17.00

Zapytacie: dlaczego? Zastanawialiśmy się nad tym od blisko dwóch lat. Odcinki ww. tras przebiegają przez tereny Parku Narodowego Gór Stołowych, głównie w godzinach nocnych. W ostatnim czasie odbyliśmy rozmowy z władzami Parku Narodowego Gór Stołowych,
a podczas spotkania zostaliśmy zobligowani do organizacji przebiegu harmonogramu tras w taki sposób, aby zawodnicy w jak najmniejszym stopniu pokonywali trasy na terenie PNGS
w godzinach nocnych. Związanie jest to z ustawą dot. poruszania się turystów w godzinach nocnych na terenie Parków Narodowych, jak i z ochroną zwierząt.

Ale nie martwcie się! To rozwiązanie ma wiele plusów. Będziecie mieli możliwość zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca na Śnieżniku, a zmiana godzin startów umożliwi Wam pokonanie większości tras przez Szczeliniec Wielki i odcinki wybiegowe przed zmrokiem.

Nie będzie też “trzeciej nocy”! Dla osób, które będą planowały biec “na limit” na mecie w Kudowie-Zdroju osiągną go w piątek do godz. 18.00 oraz w  sobotę do godz. 19.00 (240km/110km) w Lądku-Zdroju, a to oznacza, że wspólnie będziemy celebrować Wasze zwycięstwa podczas spotkań i koncertu!

W związku ze zmianą godzin startów, zmienią się też następujące kwestie w niżej wymienionych strefach:

🟪 biuro zawodów DFBG dla tych trzech tras otwarte będzie od środy 17 lipca 2024,
🟪 pole namiotowe dla wszystkich zawodników dostępne będzie również od środy 17 lipca 2024.

Tabelki, profile, rozpiski. Zaktualizowane zostaną naszej stronie internetowej do 15 marca 2024 r.

Jeśli macie pytania, kierujcie je do nas w wiadomościach prywatnych lub komentarzach. Zapewniamy, że na wszystkie odpowiemy.

Z pozdrowieniami,
Team DFBG

SUUNTO - OFICJALNY ZEGAREK GPS I PARTNER TECHNICZNY PODCZAS UTMB WORLD SERIES


 

Suunto i UTMB World Series łączą siły, aby pomóc biegaczom osiągnąć ich cele!

Dzieląc tę samą pasję do sportu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, UTMB® World Series i Suunto, znane ze swoich światowej sławy multisportowych zegarków GPS i narzędzi treningowych,
ogłosiły globalne partnerstwo, w ramach którego obie firmy będą współpracować, aby przyczynić się do pozytywnego rozwoju biegów trailowych i pomóc indywidualnym biegaczom osiągnąć ich cele.


Suunto wspiera poszukiwaczy przygód od 1936 roku i jest zaangażowane w biegi trailowe od samego początku. Ich spuściznę w tym sporcie wzbogaca silny zespół elitarnych biegaczy, w tym zwycięzcy
UTMB Mont Blanc Courtney Dauwalter, Francois D'Haene i Pau Capell. Zegarki Suunto charakteryzują się wielokrotnie nagradzanym wzornictwem, wiodącą w branży żywotnością baterii, niezawodnością
i specjalnie zaprojektowanymi funkcjami do treningu i wyścigów.

Jako oficjalny zegarek GPS i partner techniczny UTMB World Series, Suunto będzie wspierać biegaczy w poruszaniu się po szlakach i osiąganiu swoich marzeń podczas 41 imprez UTMB World Series,
wnosząc swoje dziedzictwo i doświadczenie w zakresie zegarków sportowych GPS. Sportowcy posiadający zegarek Suunto Vertical lub Suunto Race mogą pobrać intuicyjne mapy GPS w trzech różnych
stylach z zaznaczonymi ważnymi punktami orientacyjnymi, konturami, wodą, ścieżkami 
i różnymi rodzajami terenu. Mapy są dostępne dla każdego wydarzenia UTMB World Series, niezależnie od tego,
czy bierzesz udział w 100-kilometrowym CCC® (Courmayeur-Champex-Chamonix) w europejskich Alpach, 50-kilometrowym Kodiak Ultra Marathons UTMB w Kalifornii, 100-metrowym Black River Peak
na polach trzciny cukrowej na Mauritiusie UTMB... czy w jakimkolwiek innym wyścigu.

 


Więcej o partnerstwie UTMB & Suunto przeczytacie tutaj: Suunto X UTMB WS Press Release_POL  

Niektórzy wolą nudę – my stawiamy na kolor!Rodzina zegarków Suunto Race się powiększa! Prezentujemy Suunto Race Amethyst, Suunto Race Midnight
i Suunto Race Birch.

Suunto Race od czasu swojej premiery pod koniec 2023 roku mocno namieszał w sektorze zegarków sportowych. Teraz zespół kontynuuje swoją historię sukcesu, wprowadzając trzy nowe opcje kolorystyczne. Nowe warianty Suunto Race mają te same zalety, co ich siostrzane modele Suunto Race Charcoal z tytanu i Suunto Race All Black ze stali nierdzewnej, zapewniając przy tym dodatkową różnorodność dla użytkowników, którzy szukają koloru.

Suunto Race - najważniejsze cechy:

 • 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości
 • Cyfrowa korona do szybkiej i łatwej nawigacji po menu
 • Pomiar regeneracji HRV (zmienność rytmu serca)
 • Zaawansowane wskaźniki treningowe do śledzenia postępów i regeneracji
 • 95 trybów sportowych do wyboru + opcja tworzenia własnych trybów sportowych
 • Bezpłatne zewnętrzne mapy offline, dostępne z poziomu zegarka
 • Rewelacyjna dokładność dzięki dwuzakresowemu systemowi GNSS
 • Doskonała żywotność baterii: 40 godzin przy najlepszym śledzeniu GPS i 10 dni w trybie codziennym -
  pełne naładowanie w zaledwie 2 godziny.
 • Warianty wykonane z tytanu i stali nierdzewnej, z szafirowym szkiełkiem
 • Waga: 69 g dla wariantu tytanowego i 83 g dla wariantu ze stali nierdzewnej
 • Przetestowany zgodnie z najwyższym wojskowym standardem wytrzymałości (MIL-STD-810H) / od -20° C do +55° C
 • Wodoodporność do -100 m (10 ATM)
 • Aktualizacje i ulepszenia oprogramowania za pośrednictwem połączenia z aplikacją Suunto App.

Sprawdź produkt!


Golden Trail National Series z wielkim finałem w Tatrach!

Już od pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku, Golden Trail National Series stała się prestiżową serią biegów górskich, zyskując wielu fanów i uwagę całej społeczności biegowej. Każdy kolejny rok przynosił coś nowego i niezwykłego. Tak będzie i tym razem! Golden Trail National Series 2024 zakończy się finałem w Tatrach z udziałem czołowych sportowców świata. Możesz tam być!

Największą zmianą i nowością jest wzbogacenie cyklu o bieg w Polsce – Tatra SkyMarathon. Impreza będzie jednocześnie biegiem finałowym GTNS, a na linii startu pojawią się czołowi biegacze nie tylko z Czech, Polski i Słowacji, ale z całego świata, ponieważ wyścig będzie także częścią cyklu Golden Trail World Series. Można się zatem spodziewać, że w Tatrach o cenne punkty będzie walczyć szeroka światowa elita.  

Na najlepszych biegaczy z Czech, Słowacji i Polski, którzy wezmą udział w cyklu GTNS, czekają nagrody finansowe. Udział w biegu finałowym, tj. Tatra SkyMarathon, daje także możliwość zdobycia zaproszenia na Finał GTWS – Golden Ticket – w którym będzie można zmierzyć się z najlepszymi biegaczami z innych serii GTNS rozgrywanych na całym świecie. Zawodnicy powalczą o koronę króla i królowej prestiżowej światowej serii. Miejsce i trasy wielkiego finału Golden Trail World Series są jeszcze owiane tajemnicą.

Golden Ticket, czyli zaproszenie na Wielki Finał GTWS, otrzyma dwóch najlepszych mężczyzn i dwie najlepsze kobiety w rankingu punktowym (regulamin i system punktacji można znaleźć na stronie www.goldentrailseries.com). W tym roku pojawia się jednak nowość, ponieważ oprócz czołowych biegaczek i biegaczy cyklu GTWS, na finał zostaną zaproszeni również biegacze z kategorii U23. Dzięki temu szansę posmakowania atmosfery dużej imprezy będą mieli także młodzi, dobrze zapowiadający się biegacze.

 

KALENDARZ GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/POL 2024

Tegoroczna edycja składa się łącznie z 5 wyścigów, z czego 4 to wyścigi kwalifikacyjne, a ostatni – Tatra SkyMarathon – jest wyścigiem finałowym. Aby znaleźć się w rankingu, biegacze muszą wystartować i zdobyć punkty w dwóch wyścigach części kwalifikacyjnej, a następnie stanąć na starcie wyścigu finałowego.

28.04.2024 SALOMON DRAGON TRAILS (SVK)
25.05.2024 SALOMON VALAŠSKÝ HRB (CZE)
19.07.2024 GOLDEN MOUNTAINS TRAIL (POL)
10.08.2024 SALOMON JESENICKÝ MARATON (CZE)
17.08.2024 TATRA SKYMARATHON (POL)

W biegach z cyklu Golden Trail National Series może wziąć udział każdy biegacz, nie tylko zawodnicy z czołówki. Każdy może zdobywać punkty i walczyć o podium. Golden Trail National Series to wspaniała atmosfera,doskonale przygotowane zaplecze sportowe i radość z obcowania z górami. Tradycyjnie już wszystkie biegi mają przygotowany program dla całej rodziny, a biegacze mają do wyboru kilka różnych tras i dystansów.

 

ŚWIATOWY CYKL GOLDEN TRAIL WORLD SERIES ROZTRASTA SIĘ AŻ DO KRAJÓW AZJATYCKICH

 

Ciekawe zmiany nastąpiły również w Golden Trail World Series. Poza kultowymi wyścigami, takimi jak Zegama czy Sierre-Zinal, biegacze i kibice będą mogli śledzić zmagania zawodników w dwóch nowych wyścigach – w Japonii i w Chinach.

Wszystkie wyścigi Golden Trail World Series będą transmitowane na żywo w YouTube i Facebooku, a wybrane wyścigi także na platformie Eurosport. To będzie świetna okazja, aby obejrzeć zmagania najlepszych biegaczy „na żywo”. A będzie co oglądać – w końcu oprócz sławy, na najlepszych będzie czekało łącznie 300 000 euro!

 

KALENDARZ GOLDEN TRAIL WORLD SERIES 2024

 

20.04.2024 KOBE TRAIL (JAP)
27.04.2024 FOUR SISTERS MOUNTAIN TRAIL (CHN)
26.05.2024 ZEGAMA AIZKORRI (ESP)
30.06.2024 MARTAHON DU MONT BLANC (FRA)
10.08.2024 SIERRE-ZINAL (SUI)
17.08.2024 TATRA SKYMARATHON (POL)
14.09.2024 HEADLANDS (USA)
22.09.2024 MAMMOTH 26K (USA)
17.10.2024 GRAND FINAL

Więcej informacji na www.goldentrailseries.com

Z Nowym Rokiem przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego!💥💥
 
🎥 „Biegaj z wiedzą” to cykl webinarów DFBG & Salomon w którym nasi eksperci udzielą Wam praktycznych wskazówek i porad przed startami w imprezach organizowanych przez Team DFBG:
 
📆 Na pierwszy LIVE webinar zapraszamy Was już 8 stycznia o godz. 19.00 na naszym kanale YouTube: https://youtube.com/@teamdfbg?si=C7SAOg3rglO1XxdN gdzie razem z Piotr Hercog - Mountain Challenge i Natalia Tomasiak - Górski Styl porozmawiamy o odpowiednim ubiorze na bieg w zimie.
Dołącz do naszego wydarzenia: Biegaj z wiedzą - WEBINAR DFBG & Salomon Polska i bądź na bieżąco!

 
 

HO! HO! (C)HOdźcie na trening! 🎅 Team DFBG oraz Salomon zapraszają na bezpłatne treningi po przepięknych trasach Ziemi Kłodzkiej.
Treningi w dwóch odsłonach – 𝐏𝐑𝐎 𝐢 𝐄𝐀𝐒𝐘, o zróżnicowanym poziomie, dystansie i tempie. Najbliższy trening przed Zimowym Półmaratonem Gór Stołowych poprowadzą: 🎅. Piotr Hercog - Mountain Challenge i 🎅. Michał Jurek - Trail Runner


📅 Pierwszy trening już w niedzielę, 7 stycznia, o godzinie 10.00.
Spotykamy się w miejscu startu Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych, w Karłowie, przy Dworek Karłów.

Szczegóły dotyczące treningów:

Tworzymy dwie grupy treningowe – 𝐏𝐑𝐎 𝐢 𝐄𝐀𝐒𝐘. Obie grupy startują i kończą przed Dworkiem Karłów (miejsce startu Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych).

🔥 Trening PRO:
Trener: 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐇𝐞𝐫𝐜𝐨𝐠
Planowane tempo: 5-7 min/km po górach
Czas trwania treningu: 2-2,5 godz.
Na odcinkach tras ZPGS
Trening dedykowany wprawionym biegaczkom i biegaczom, w szybkim tempie, z uwzględnieniem technicznych odcinków.

➡️Trening EASY:
Trener: 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł 𝐉𝐮𝐫𝐞𝐤
Planowane tempo: 7-9 min/km po górach (z przystankami na odpoczynek)
Czas trwania treningu: ok. 1,5 godz.
Na odcinkach tras ZPGS21

Trening dla osób początkujących lub biegających w spokojnym tempie, z przewidzianymi przerwami na odpoczynek. To idealne przygotowanie do zimowych biegów, możliwość spotkania się z biegaczami, zintegrowania, rozmowy z trenerem.

👟 No i co warte podkreślenia!
Biegacze będą mogli wypożyczyć buty marki Salomon – idealne sprawdzenie wybranych modeli przed śnieżnym wyzwaniem! Buty udostępnimy w Dworku Karłów.
Udział w treningu oraz wypożyczenie butów marki Salomon na testy jest bezpłatne.
❗ Aby wziąć udział w treningu, konieczne jest wysłanie zgłoszenia poprzez stronę: https://www.salomon.com/pl-pl/events/trail-running/przygotuj-sie-do-wydarzen-cyklu-dfbg

Strona 1 z 4

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy

Patronat Honorowy :

Patronat Honorowy

Partnerzy:

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy
Organizatorzy

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni

Biegi partnerskie:

Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie

Patronat medialny :

Patronat medialny
Patronat medialny
Patronat medialny
Patronat medialny

Team DFBG:

Team DFBG
Team DFBG
Team DFBG