DFBG – planujemy sezon biegowy 2024!

Tegoroczny sezon biegowy pod znakiem DFBG za nami! W roku 2023 spotkaliśmy się na trasach Ziemi Kłodzkiej 4 razy w ramach imprez biegowych organizowanych przez Team DFBG. A jak zapowiada się sezon 2024?

W roku 2024 nie zwolnimy tempa!

Na trasy biegowe wyruszymy już 20 stycznia podczas Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. Na uczestników czekać będą (najpewniej!) mróz, śnieg i niesamowite emocje! W tym roku biegacze mieli do pokonania dwie trasy o długości ok. 20 i 30 km. A jak będzie w przyszłym sezonie? Szczegóły ujawnimy nieco później, więc bądźcie czujni!
Aktualności szukajcie na stronie: http://www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton

Do Ziemi Kłodzkiej powrócimy 13-14 kwietnia 2024 roku, by zmagać się na trasach biegowych Kudowskiej Sztafety Górskiej. Będzie to nowa odsłona znanej i lubianej imprezy funkcjonującej do tej pory jako Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska. Czy zmieni się coś oprócz nazwy? Tego dowiecie się za jakiś czas!
Wszystkie informacje znajdziecie tu: http://sztafetagorska.pl/

Aby świętować nadejście lata powrócimy w Góry Stołowe, gdzie w dniach 21-22 czerwca 2024 roku odbędzie się Supermaraton Gór Stołowych. Będzie to już 15. edycja wydarzenia biegowego, którego trasy wiodą krętymi ścieżkami pomiędzy skalnymi ścianami Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Broumovských sten po czeskiej stronie granicy.
Stronę wydarzenia znajdziecie pod adresem: http://www.maratongorstolowych.pl/supermaraton

Sezon 2024 zakończymy – jak zawsze – z przytupem, bo Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który co roku ma miejsce w Lądku-Zdroju, już na dobre zapisał się w kalendarzu sportowym naszego kraju jako największa impreza biegów górskich. W roku 2024 Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich odbędzie się w dniach 18-21 lipca.

Jak widać, sezon 2024 zapowiada się wyśmienicie. Będzie dużo biegania, piękne widoki i mnóstwo emocji, więc wpiszcie daty naszych wydarzeń do swoich kalendarzy i do zobaczenia na trasach Teamu DFBG!