Aktualności

#komunikat 

Drodzy Uczestnicy Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, 

Choć ostatnie tygodnie nie są wesołe, to pozytywne myślenie nas nie opuszcza i codziennie pracujemy nad organizacją #dfbg2020. Cały  czas monitorujemy sytuację, rozmawiamy z partnerami i analizujemy możliwości i alternatywy jakie możemy wykorzystać. Mamy kilka wariantów rozwiązań, ale na chwilę obecną trzymamy je w zanadrzu i obserwujemy, która z opcji będzie możliwa.  Po rozmowach w tym tygodniu z samorządowcami ustaliliśmy, że nadal działamy z pierwotnym terminem, tj. 16-19 lipca 2020 roku.

Ponownie do analizy sytuacji wrócimy pod koniec maja. Z każdym miesiącem pandemii wiemy więcej, więc poczekajmy jeszcze trochę. Chcemy zdecydować i wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie możemy czekać do ostatnich dni z decyzją, dlatego nie martwcie się  - ostateczny termin festiwalu podamy na minimum 4-6 tygodni przed imprezą.

Nadal działamy zgodnie z harmonogramem i regulaminem, ale zdecydowaliśmy by wprowadzić drobne zmiany na Waszą korzyść:

 

 • przedłużona możliwość skorzystania z niższej opłaty startowej do 10 czerwca 2020 r. 
 • bezpłatne przeniesienie opłaty startowej na inną osobę do 10 czerwca 2020 r.
 • uzyskanie Vouchera o wartości 100 % poniesionej opłaty startowej, który będzie do wykorzystania na DFBG 2021 lub jednej z naszych innych nadchodzących imprez ( czas decyzji max. do 7 dni po oficjalnym ogłoszeniu i potwierdzeniu nowej daty zawodów):

 

 • Sztafeta Górska 2020 ( 28-30.08.2020);
 • Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2021 (23.01.2021);
 • Sztafeta Górska 2021 (9-11.04.2021);
 • Supermaraton Gór Stołowych 2021 (25-27.06.2021);
 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2021 (15-18.07.2021)

Voucher jest przepisywany bezpłatnie i może być także przekazany innej osobie.

 

Wszystkie zmiany (oprócz automatycznego przeniesienia na nowy termin zawodów)  kierujecie poprzez e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostałe zapisy regulaminu na razie pozostają bez zmian.

Mamy nadzieję, że podane zmiany choć trochę  utwierdzą Was w przekonaniu, że nie stracicie swoich środków. Będziecie mieć także motywację do trenowania i prowadzenia aktywnego trybu życia, bo  kiedyś nadejdzie dzień, by wystartować na ulubionej trasie, jeśli nie na Festiwalu to na innej naszej imprezie. Nam Fundacji Maratony Górskie pozwoli to przeżyć ten czas mając świadomość, że chcecie do nas przyjeżdżać i lubicie nasz klimat, który staramy się budować na naszych zawodach od ponad 10 lat! A tymczasem bądźcie dobrej myśli i trzymajcie kciuki za to, abyśmy wszyscy spotkali się w planowanym  terminie 16-19 lipca na święcie trailu! 

 

 Fundacja Maratony Górskie 

Piotr Hercog 

 

Francuska firma Salomon od lat cieszy się ugruntowaną pozycją w środowisku biegaczy górskich Produkty Salomona w tym oczywiście obuwie są bardzo często oczywistym wyborem dla osób aktywnych, biegających w terenie czy górach. Tym bardziej, że portfolio firmy jest naprawdę szerokie. Ostatnie lata pokazują jednak, że firma Salomon coraz śmielej zdaje się spoglądać na biegi asfaltowe. Wyniki z ostatnich dwóch lat mówią same za siebie. Salomon odniósł sukces w sprzedaży detalicznej dzięki butom Sonic i Predict RA w 2019 roku, co zwróciło uwagę zarówno ekspertów specjalizujących się w prowadzeniu sklepów, jak i podiatrów. Sukces był możliwy dzięki wyjątkowemu podejściu do projektowania obuwia.

W sezonie wiosennym 2020 Salomon postanowił iść za ciosem tworząc gamę modeli Sonic: Accelerate, Balance i Confidence dedykowanych do biegania po asfaltowej nawierzchni.  Pracując z przekonaniem, że buty do biegania powinny współpracować z biegaczem, a nie być przeciwko niemu, Salomon opracował trzy nowe modele Sonica zaprojektowane tak, aby pasowały do specyfiki biegu każdego biegacza. Każdy model wyposażony jest między innymi w technologię OptiVibe firmy Salomon, która pomaga biegaczom oszczędzać energię, tak aby można było biegać dłużej i szybciej.

Optivibe wykorzystuje unikalną kombinację pianek - jedną do tłumienia uderzeń i wibracji przy kontakcie z podłożem, a drugą do napędzania,  umożliwiając skupienie się na poruszaniu do przodu. Aby stworzyć Optivibe, Salomon skonstruował i odtworzył wiernie ludzką nogę - w tym kości, mięśnie i więzadła tak, aby jak najbardziej skupić się i poznać biomechanikę ludzkiej nogi i stopy. Projektanci laboratorium biomechaniki Salomona skupili się na tłumieniu wibracji przy kontakcie stopy z podłożem co miało na celu zmniejszenie zmęczenia dolnej części nogi bez utraty dynamicznego odbicia. W rzeczywistości eksperci biomechaniki Salomona byli w stanie potwierdzić 15-procentowy spadek wibracji w porównaniu z tradycyjnym obuwiem biegowym. Rozwiązanie to pomaga zmniejszyć poziom drgań przenoszonych na stopę, dzięki czemu ogranicza zmęczenie, nie wpływając przy tym negatywnie na przetaczanie stopy. Optivibe to oczywiście niejedyna technologia zastosowana w nowej kolekcji Sonica.  Przyjrzyjmy się bliżej każdemu modelowi.

Ważący zaledwie 223 g Sonic 3 Accelerate to lekkie buty treningowe z funkcjami zaprojektowanymi w celu zoptymalizowania treningu prędkości. 6 mm drop powoduje, że but jest dedykowany raczej do biegaczy zaawansowanych, biegających poprawnie technicznie. Lekkie buty treningowe Sonic 3 Accelerate wyposażono w wiele elementów pozwalających zoptymalizować prędkość: opisana szczegółowiej technologia Optivibe zmniejsza drgania i zmęczenie mięśni, Geometric Decoupling  wspiera szybkie przetaczanie od kontaktu z podłożem do odbicia, a SensiFit™ sprawia, że but idealnie dopasowuje się do stopy i utrzymuje ją w miejscu, zapewniając komfort i dynamikę bez zbędnej masy.

W Sonicach zastosowano również sieteczkę Engineered Mesh. Zróżnicowany splot zapewnia wsparcie i trwałość lub elastyczność i przewiewność, w zależności od tego, co najbardziej potrzebne jest w danej części buta. Język buta wykonany w technologii OrthoLite® Impressions, która zapewnia natychmiastową wygodę. System ten wykorzystuje wolno odkształcającą się piankę, wykonaną w 50% z oleju pochodzenia ekologicznego. Materiał zaciska się, z czasem odwzorowując kształt stopy, przez co zapewnia dokładne dopasowanie i komfort. Z kolei technologia, w której wykonane są wkładki OrthoLite® gwarantuje wyjątkową amortyzację, wygodę, przewiewność i trwałość. Wykorzystanie tych wkładek to jeden z najlepszych sposobów na podniesienie komfortu użytkowania oraz funkcjonalności obuwia.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich częścią Golden Trail National Series!

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich częścią Golden Trail National Series!

Niepełna dwa tygodnie minęły od ogłoszenia kolejnej, trzeciej już odsłony Golden Trail World Series, w której najlepsi biegacze górscy na świecie będą rywalizować o sławę, prestiż i spore jak na te dyscyplinę sportu pieniądze. Kto uważnie śledzi projekt marki Salomon, która stoi za stworzeniem tej Ligi Mistrzów biegaczy górskich, ten wie, że w tym roku na fali sukcesu organizacyjnego pierwszej edycji GTWS powstały edycje narodowe cyklu czyli Golden Trail National Series. W mijającym roku cykle narodowe odbywały się we Włoszech, oraz w połączonych formułach we Francji/Belgi, Hiszpanii/Portugalii oraz Czechach/Słowacji. W przyszłym roku do kalendarza czesko-słowackiej GTNS dołączy jeden z największych polskich festiwali biegów górskich DFBG, który na potrzeby cyklu stworzył nowy bieg Golden Mountains Trail.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że światowa edycja GTS stanie się w przyszłym roku jeszcze bardziej atrakcyjna. Dosypano do puli więcej pieniędzy, zmieniono regulamin cyklu w taki sposób, aby zwiększyć rywalizację wśród biegaczy, zapowiedziano bardziej rygorystyczne kontrole antydopingowe. Wszystko zakończy się Wielkim Finałem w Argentynie, gdzie każde zdobywane punkty będą podwojone. Podobna rewolucja czeka edycje narodowe. Golden Trail National Series również będą rozgrywane według nowych zasad, a Wielki Finał będzie równie atrakcyjny jak finał światowy.

W roku 2020 edycje narodowe będą rozgrywane tak samo jak w poprzednim roku we Włoszech,  a na wspólną organizację serii zdecydowały się Belgia z Francją, Hiszpania z Portugalią oraz Czechy ze Słowacją, do której dołączy Polska. Polskie zawody odbędą się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich – jednej z największych imprez w naszym kraju. Najlepsi zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji będą rywalizować na trasie nowego biegu Golden Mountains Trail na dystansie 33 km/+1500.

Na potrzeby GNTS została stworzona niezwykle malownicza trasa, wiodącą głównie przez Złote Góry, przechodząca przez ruiny zamku Karpień i charakterystyczny Trojak. Zawody odbędą się w piątek o godzinie 15, a na ich ukończenie przewidziany jest limit czasowy wynoszący 7 godzin. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody pieniężne, a dekoracja będzie miał miejsce w sobotę, tuż przed wieczornym koncertem.

W ramach czesko-słowackiej-polsko GTNS w przyszłym roku rywalizacja toczyła się w następujących zawodach:

26.04 Salomon Baba Kamzik - 26 km/+800

02.05 Czech Energy Perun Skymarathon – 41 km/+3400

30.05 Salomon Valassky HRB – 30 km/+110

06.06 Poludnica Run- 23km/+1500

17.07 Golden Mountains Trail – 33km/+1500

22.08 Salomon Jesenicky Marathon – 42 km/+1800

Biegaczom rywalizującym w GTNS w ogólnym rankingu będą uwzględnione ich trzy najlepsze wyniki w wyścigach kwalifikacyjnych  (Salomon Baba - Kamzík / Czech Energy Perun Skymaraton / Salomon Valašský Hrb / Poludnica Run / Golden Mountains Trail) plus wynik finału edycji narodowej, która tak jak w tym roku odbędzie się w ramach Salomon Jesenicky Maraton.

Top 3 najlepszych kobiet i mężczyzn każdej narodowej edycji GTNS otrzyma zaproszenia na Wielki Finał, który odbędzie się w ramach Volcanoes Trail na Azorach. Oczywiście wszelkie koszty logistyczne oraz pobytu leżą po stronie organizatora cyklu. W Wielkim Finale na Azorach zawodnicy będą z kolei rywalizowali o udział w światowej edycji Golden Trail Series w roku 2021. Najlepsza trójka zawodników i zawodniczek będzie miała zapewniony udział oraz pokryte koszty uczestnictwa w trzech wybranych przez siebie zawodach cyklu GTWS 2021.

Dynamiczny rozwój światowej jak i narodowych edycji Golden Trail Series powoduje, że do organizatorów cyklu zgłaszają się coraz to nowe kraje gotowe tworzyć narodowe serie w swoich krajach. Kierunek rozwoju wydaje się więc wyznaczony. Z jednej strony mamy zapewnienia, że kolejne kraje będą tworzyć swoje narodowe serie, z drugiej głośno mówi się, że formuła światowego GTS będzie w 2021 roku poszerzana o nowe zawody, pochodzące właśnie z cyklów narodowych. Prowadzi to również do wewnętrznej rywalizacji między zawodami w danym cyklu. Organizacja, poziom sportowy, frekwencja to główne czynniki, które będą brane pod uwagę w kontekście dołączenia do światowego GTS

Mówi Przemysław Ząbecki - Community Manager Running/Outdoor Amer Sports Polska

Bardzo się cieszymy, że w przyszłym roku dołączymy do czesko-słowackiego cyklu Golden Trail National Series. Póki co trzy imprezy będą się odbywały w Czechach, dwie na Słowacji i jedna w Polsce. Formuła rywalizowania w trzech sąsiadujących ze sobą krajach wydaje nam się atrakcyjna, tym bardziej, że poziom sportowy reprezentowany przez naszych sąsiadów jest naprawdę wysoki. Konfrontacja naszych zawodników z Czechami i Słowakami zawsze jest bardzo zacięta. Dla nas naturalnym wyborem miejsca na polską odsłonę GNTS był Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju, który jest wspierany przez markę Salomon od początku swojego istnienia.

DFBG to jedna z największych imprez biegowych w naszym kraju. Świetna organizacja, atmosfera, klimat i sprawdzony partner po drugiej stronie to wszystko powoduje, że zdecydowaliśmy się tworzyć GTNS właśnie w Lądku-Zdroju. Dla potrzeb GTNS powstaje specjalna trasa, wyznaczona przez Piotrka Hercoga o długości 33 km i przewyższeniach +1500 metrów. Golden Mountains Trail odbędzie się w piątek 17 lipca o godzinie 15, a biegowi będzie towarzyszył specjalny branding strefy startu i mety. Mamy nadzieje, że formuła GTNS będzie atrakcyjna dla naszych czołowych biegaczy i pojawią się oni nie tylko w Lądku-Zdroju, ale też na czeskich i słowackich trasach. Sama uczestnictwo w Golden Trail National Series powinno być dla biegaczy świetną przygodą”

W tegorocznej edycji GTNS CZ-SK bardzo dobrze radziła sobie Natalia Tomasiak, która do samego końca rywalizowała o zwycięstwo w całym cyklu z Czeszką Magdą Horką. Na skutek uchybień regulaminu, Polka zajęła ostatecznie drugie miejsce, mimo, że zgromadziła taką samą liczbę punktów jak zwyciężczyni cyklu oraz wygrała finałowe zawody – Jesenicky Marathon, wyprzedzając Czeszkę o dobrych kilka minut. Marnym, ale zawsze pocieszeniem jest fakt, że przypadek Natalii Tomasiak pociągnął za sobą spore zmiany w regulaminie Golden Trail Series w roku 2020.

Zapisy na Golden Mountains Trail od 2 grudnia 2019 r. godz. 9:00 na www.dfbg.pl/zgloszenia

Więcej o Golden Trai Series na: https://www.goldentrailseries.com/ oraz https://www.goldentrailseries.com/series/cze/

Więcej o biegu Golden Mountains Trail na http://dfbg.pl/

Tekst: informacja prasowa

Foto: Łukasz Buszka

 


Czy ktoś z Twoich bliskich marzy o przebiegnięciu półmaratonu?
Najlepszy przyjaciel chce sprawdzić swoje siły pokładowe w Ultramaratonie?
A może razem ze swoim mężem lub żoną chcesz wystartować na dystansie 110, 130 lub 240 kilometrów?


Podaruj im świąteczny pakiet na Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020.

Jeśli chcesz sprawić świąteczny prezent swoim bliskim i znajomym w postaci pakietu startowego, a przy tym wywołać ultra radość to idealna okazja aby zapisać ich teraz na #DFBG.Możesz zamówić dla nich jeden z siedmiu voucherów prezentowych:

 • Bieg 7 Szczytów 240km
 • Super Trail 130km
 • KBL 110km
 • Ultra Trail 68km
 • Złoty Maraton 45km
 • Złoty Półmaraton 21km
 • Trojak Trail 10km

↘️Co trzeba zrobić? ↙️
Do 21 grudnia napisać wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zawrzeć w niej następujące informacje:
1.Który voucher wybierasz.
2.Dane ZAMAWIAJĄCEGO voucher prezentowy (imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy)
3.Dane osoby obdarowanej prezentem ( imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, datę urodzenia, kraj, nazwa klubu)
4.Jeżeli chcielibyście zamówić koszulkę dla obdarowanej osoby lub sprawdzić czy już to zrobiła, również prosimy o zawarcie tej informacji w wiadomości e-mail.
5.Uiścić opłatę za voucher na konto organizatora, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane organizatora:
Fundacja MARATONY GÓRSKIE
ul. Wrzosowa 11
57-350 Kudowa-Zdrój
Tel. +48 513 423 887
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mBank 89 1140 2004 0000 3802 7717 9361
IBAN: PL89 1140 2004 0000 3802 7717 9361
SWIFT:BREXPLPWMBK.

Obdarowana voucherem osoba na listę startową zostanie wpisana po 1 stycznia 2020 roku, tak aby nie psuć jej świątecznej niespodzianki!

Vouchery nie podlegają zwrotowi.
Vochery prezentowe możecie zamawiać do 21 grudnia 2019 roku.

www.dfbg.pl

 

Niespełna dwa tygodnie od zapisów, a na naszych listach startowych mamy już ponad 1200 zapisanych zawodników. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się Złoty Maraton oraz 110 kilometrowa trasa Kudowa-Bardo-Lądek. Jak będzie dalej? Nie wiemy ale jesteśmy pewni, że to będzie wyjątkowy festiwal! :) 

 

Zapisy: www.dfbg.pl/zgloszenia 

Od 4 listopada 2019 roku zawodniczki i zawodnicy z całej Polski ale również i świata mogą zapisać się na VIII edycję Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich odbędzie się w terminie 16-19 lipca 2020 roku w Lądku-Zdroju. Na biegaczy czeka siedem tras:

 • Bieg 7 Szczytów - 240km
 • Super Trail - 130km
 • K-B-L - 110km
 • Ultra Trail - 68km
 • Złoty Maraton - 45km
 • Złoty Półmaraton - 21km
 • Trojak Trail - 10km 

Na VIII edycję #DFBG organizatorzy przygotowali naprawdę wiele niespodzianek ale o tym będziemy pisać wkrótce! 

Tymczasem zapraszamy do zapisów, które dostępne są tutaj: www.dfbg.pl/zgloszenia

Za nami VII Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. 7 rekordów tras!

Za nami kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Tegoroczna impreza okazała się rekordowa z kilku powodów. Przede wszystkim pobito aż 7 rekordów tras na czele ze świetnymi wynikami na najdłuższym festiwalowym dystansie Biegu 7 Szczytów – 240 km. Rafał Kot i Małgorzata Pazda-Pozorska przesunęli rywalizację w B7S na nowy poziom sportowy. Rekordowa na festiwalu była również frekwencja. Spośród zapisanych na trasy niemal 2900 zawodników, ostatecznie pobiegło ponad 2500 osób, w tym niemal 35 % kobiet, co bardzo cieszy. W biegach dla najmłodszych udział wzięło niema 300 dzieciaków.

Wszystko zaczęło się w czwartek o godzinie 17:30, kiedy to Dyrektor Festiwalu Piotr Hercog wraz z Burmistrzem Lądka-Zdroju Romanem Kaczmarczykiem otworzyli oficjalnie imprezę. Chwilę później bo już o godzinie 18:00 na trasę wyruszyli zawodnicy Biegu 7 Szczytów, a więc najdłuższego festiwalowego biegu. Wystartowała rekordowa liczba 280 biegaczy na czele ze zwycięzcą z poprzedniego roku Rafałem Kotem. Rafał, który od początku narzucił sobie mocne tempo, prowadził od startu do mety, stale powiększając przewagę nad swoimi rywalami.  Z pewnością wynik Rafała na długo pozostanie w pamięci nie tylko kibicom, ale i pomiarowi czasu, który bardzo szybko musiał weryfikować swoje założenia dotyczące przybycia zawodnika na poszczególne punkty. „Góral z Mazur” przebiegł ostatecznie dystans 240 km /+7500 w czasie 27 godzin 51 minut i 47 sekund bijąc tym samym poprzedni rekord trasy o 2,5 godziny. Średnie tempo Rafała wyniosło zatem niespełna 7 minut na kilometr. Co ciekawe, Rafał w czasie swojego biegu pobił również rekord trasy dystansu Super Trail 130 km, a przecież przed nim było jeszcze 110 km trasy.

Świetny wynik na tej samej trasie odniosła Małgorzata Pazda-Pozorska, brązowa medalistka ubiegłorocznych ME w biegu 24h. Małgorzata trasę B7S pokonała w czasie 36:41:23 poprawiając ubiegłoroczny wynik Anny Witkowskiej o prawie 2 godziny.

Na trasie Super Trail 130 km byliśmy świadkami triumfu biegaczy zagranicznych. Wśród Panów najlepszy był Czech Libor Trtek z czaem 14:44, a klasyfikację Pań wygrała startująca od wielu lat w Polsce, Turczynka Aysen Solak (16:28), która pobiła ubiegłoroczny rekord trasy Agaty Matejczuk o 11 minut.

Rekordowo było również na kolejnych dystansach. Przede wszystkim zwraca uwagę wynik na dystansie K-B-L, czyli Kudowa – Bardo – Lądek, na którym to Piotr Uznański uzyskał wynik 10:36, poprawiając dotychczasowy rekord o prawie 40 minut. Wśród Pań, zwyciężczyni Angelika Szczepaniak, również poprawiła dotychczasowy rekord o niemal 20 minut (12;42). Nienaruszone zostały rekordy trasy Ultra Trail 68 km, gdzie triumfowali odpowiednio Maciej Dombrowski 6:30 oraz Natalia Barosz (8:26).

Jeśli chodzi o zmagania na trasach cieszących się największą popularnością czyli Złotego Maratonu i Złotego Półmaratonu to wygląda na to, że tutaj również najlepsi zawodnicy chcieli się wpisać w w tegoroczny poziom imprezy. Na trasie Złotego Maratonu rekord trasy pobił Tomasz Koczwara, który wynikiem 3:42, rozprawił się z dotychczasowym rekordem Artura Jabłońskiego o 2 minuty. Z kolei u Pań, Kindze Kwiatkowskiej zabrakło ledwie minuty do ustanowienia nowego rekordu. Ostatecznie Kinga dobiegła w czasie 4:32.

Na trasach Złotego Półmaratonu również było rekordowo, a to za sprawą Natalii Tomasiak, która „urwała” ze swojego ubiegłorocznego rekordu kilka sekund. Zawodniczka Salomon Suunto Team, nie kryła zaskoczenia, nie jest jeszcze bowiem w pełni zregenerowana po ostatnich startach na trasie Pierra-Menta.

Najszybszym panem na dystansie 21 km był Tomasz Skupień (1:34:12). Tutaj jednak rekord trasy należy do Bartka Przedwojewskiego i coś nam się wydaje, że wcale nie będzie łatwo szybko to zmienić (1:24).

W charytatywnym Trojak Trail najszybsza była Katarzyna Solińska, która zwyciężyła w czasie 53:10 oraz Szymon Dorożyński 43:10. Warto przypomnieć, że Trojak Trail to bieg charytatywny z którego środki przeznaczone są dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Piszkowicach. Zaraz po biegu odbyła się licytacja przedmiotów podarowanych przez zaprzyjaźnione z festiwalem osoby i instytucje. Zebrano sumę ponad 20 000 złotych.

DFBG to nie tylko rywalizacja dorosłych. W niedzielę rywalizowali najmłodsi podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Wystartowało 300 dzieciaków, a wszystkie zostały nagrodzone medalami. Imprezę bardzo dobrze dopełniły spotkania z gośćmi festiwalu. Sobotnie biegi „wystartowała” Beata Sadowska – Ambasadorka Salomon DFBG, z którą to biegacze mogli się spotkać dzień wcześniej w strefie expo na stoisku Salomona. Również w sobotę od godziny 16:00 uczestnicy festiwalu mogli posłuchać rozmów Marka Dudzińskiego – redaktora naczelnego Runner’s World z zaproszonymi gośćmi: Markiem Plawgo, Natalią Tomasiak i Piotrem Hercogiem, Piotrem Pustelnikiem i Krzysztofem Wielickim, a także Navalem. Sobotni dzień zakończył koncert zespołu Sanp Call.

Festiwal zakończył się w niedzielne popołudnie ceremonią dekoracji wszystkich dystansów. Nagrodzono zarówno kategorię Open jak i kategorie wiekowe. Całość dopełniły liczne nagrody, którymi nagradzani byli biegacze w drodze różnego rodzaju konkursów czy zabaw.

VII Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich przeszedł więc do historii, a Lądek Zdrój ponownie został oddany w ręce kuracjuszy. Jak zwykle z Lądka wywozimy wspomnienie o niezwykłej atmosferze tych kilku dni oraz wyczynach zawodników rywalizujących na trasie Biegu 7 Szczytów. Warta podkreślenia jest organizacja i logistyka całej imprezy za którą stoi Załoga Górska – grupa zgranych, wesołych wolontariuszy, którzy mają niezwykły wkład w  tworzenie klimatu imprezy.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Tekst: Przemysław Ząbecki

Fot: Ultra Lovers 

 

WYNIKI

 

BIEG 7 SZCZYTÓW 240 KM

kobiety:

 1. Małgorzata Pazda-Pozorska - 36:41:26 (rekord trasy)
 2. Justyna Gwizdak - 41:51:40
 3. Dominika Cieślak - 42:36:00

 

mężczyźni:

 1. Rafał Kot - 27:51:49 (rekord trasy)
 2. Ivo Smolis - 33:50:42
 3. Dawid Pigłowski - 33:50:43

 

SUPER TRAIL 130 KM

kobiety:

 1. Aysen Solak (TUR) - 16:28:25 (rekord trasy)
 2. Edyta Biernacka - 18:19:49
 3. Agnieszka Michalska - 20:22:13

 

mężczyźni:

 1. Libor Trtek (CZE) - 14:44:47
 2. Rafał Gałuszka - 15:59:28
 3. Paweł Poprawki - 16:04:53

 

K-B-L 110 KM

kobiety:

 1. Angelika Szczepaniak - 12:42:35 (rekord trasy)
 2. Kamila Grzelak - 13:22:16
 3. Ania Karolak - 13:43:59

 

mężczyźni:

 1. Piotr Uznański - 10:36:26 (rekord trasy)
 2. Michał Frankowski (SWE) - 11:28:04
 3. Piotr Kociołowicz - 11:35:22

 

ULTRA TRAIL 68 KM

kobiety:

 1. Natalia Barosz - 8:26:35
 2. Marzena Woszek - 8:44:18
 3. Justyna Guzera - 8:47:25

 

mężczyźni:

 1. Maciej Dombrowski - 6:30:49
 2. Szymon Wolek - 6:34:13
 3. Michał Kaszuba - 6:41:51

 

ZŁOTY MARATON 45 KM

kobiety:

 1. Kinga Kwiatkowska - 4:32:01
 2. Katarzyna Winiarska - 4:56:19
 3. Alicja Paszczak - 5:27:18

 

mężczyźni:

 1. Tomasz Koczwara - 3:42:53 (rekord trasy)
 2. Jan Mrazek (CZE) - 3:51:20
 3. Stanisław Tomasik - 3:55:30

 

ZŁOTY PÓŁMARATON 21 KM

kobiety:

 1. Natalia Tomasiak - 1:47:53 (rekord trasy)
 2. Anna Zajączkowska - 1:51:02
 3. Anna Skalska - 1:52:16

 

mężczyźni:

 1. Tomasz Skupień - 1:34:12
 2. Daniel Sobczak - 1:38:53
 3. Paweł Gawron - 1:39:46

 

TROJAK TRAIL 10 KM

kobiety:

 1. Katarzyna Solińska - 0:53:13
 2. Martyna Adamczyk - 0:55:54
 3. Katarzyna Budziewska - 1:01:28

 

mężczyźni:

 1. Szymon Dorożyński - 0:43:10
 2. Stanisław Tomasik - 0:45:17
 3. Dariusz Boroń - 0:45:24

Pełne wyniki

https://wyniki.b4sport.pl/dolnoslaski-festiwal-biegow-gorskich/m305.html

 

Z myślą o Was przedstawiamy w pigułce wyciąg z regulaminu oraz garść praktycznych informacji, które przydadzą się zarówno biegaczom jak i kibicom podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju

18-21 lipca 2019 


Baza zawodów, odbiór pakietów
Biuro Zawodów znajdują się w Domu Zdrojowym, ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Czekamy na Was: 

czwartek 18.07.2019 r. w godz. 12:00 – 18:00
piątek 19.07.2019 r. w godz. 10:00 – 21.00
sobota 20.07.2019 r. w godz. 5:00 – 21:00  
niedziela 21.07.2019 r. w godz. 7.30 – 11:30

 

Depozyty/ Przepaki
Magazyn przepaków i depozytów będzie otwarty w godzinach pracy Biura Zawodów.

Uczestnicy Biegu 7 Szczytów, Super Trail i K-B-L, będą mieli możliwość złożenia depozytów potrzebnych na poszczególnych etapach zawodów. Na trasie, przepaki będą do odbioru w następujących punktach kontrolnych:

 • A4 – Długopole Zdrój
 • A8 – Kudowa-Zdrój
 • A13 – Bardo

Zawodnicy mogą złożyć depozyty obok Biura Zawodów (ul. Orla 7 Lądek-Zdrój).

Godziny pracy magazynu depozytów/przepaków:

 • Czwartek (18.07.2019) 12:00 – 18:00
 • Piatek (19.07.2019) 10:00 – 21:00 *
 • Sobota (20.07.2019) 05:00 – 21:00 **
 • Niedziela (21.07.2019) 07:30 – 11:30

* Odbiór przepaków z punktu A4 od godz. 11:00 oraz z punktu A8 w godz. 23:00 – 24:00

** Odbiór przepaków z punktu A13 od godz. 18:00

Przepaki pozostawione na punktach odebrać będzie można tylko w Lądku-Zdroju, (ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Regulamin depozytów/przepaków: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/depozyty-przepaki


Start poszczególnych dystansów

Bieg 7 Szczytów 240km –  18.07.2019 (czwartek) – godz. 18:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdrój)

Super Trail 130km - –  18.07.2019 (czwartek) – godz. 18:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdrój)

K-B-L 110km – 19.07.2019 (piątek) – godz. 20:00 – Park Zdrojowy (Teatr pod Blachą) w Kudowie-Zdrój

Super Trail 68km – 20.07.2019 (sobota) – godz. 6:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdrój)

Złoty Maraton 45km – 20.07.2019 (sobota) – godz. 9:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdrój)

Złoty Półmaraton 21km – 20.07.2019 (sobota) godz. 11:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdrój)

Trojak Trail 10km – 21.07.2019 (niedziela) godz. 10:00 – Park Zdrojowy naprzeciw DZ Wojciech (Lądek-Zdój)


Obowiązkowe wyposażenie biegacza
Uczestnicy muszą posiadać przy sobie przez cały czas trwania Zawodów Wyposażenie obowiązkowe. Listę obowiązkowych rzeczy na każdy dystans zajdziecie tutaj: http://dfbg.pl/trasy-biegow 


Chronimy przyrodę
Na trasie nie będzie kubeczków jednorazowych i nie będzie butelek plastikowych, dlatego miejcie ze sobą bidony. To je będziemy uzupełniać na punktach :)  Śmieci zabieramy ze sobą! Opakowania po odżywkach, żelach, batonach, butelki etc. należy zostawiać w strefie punktów odżywczych. Pamiętajmy, że jesteśmy tu tylko gośćmi, a spora część trasy przebiega przez tereny chronione Parkiem Narodowym Gór Stołowych.
 

Prysznice

Zawodnicy, którzy dotrą na metę w Lądku-Zdroju będą mieli możliwość skorzystania z pryszniców. Prysznice znajdować się będą na Polu Namiotowym, które zlokalizowane jest na Stawach Biskupich w Lądku-Zdroju (ok. 300m od Biura Zawodów)

Zawodnicy, którzy dotrą na metę w Kudowie-Zdroju będę mili możliwość skorzystania z natrysków w Aqua Parku w Kudowie-Zdroju po ówczesnym przedstawianiu numeru startowego obsłudze Aqua Parku.

 

Transporty

Zawodnicy z dystansu K-B-L 110km, którzy przy zapisach wykupili transport, który dowiezie Was na start zawodów do Kudowy-Zdrój wyjedzie o godzinie 17:30 z ulicy Orlej ( zaraz obok Domu Zdrojowego WOJCIECH) Prosimy abyście pojawili się m.in. 15 minut przed odjazdem w wyznaczonym miejscu.


Dla kibiców
Zachęcamy do kibicowania podczas startu i na mecie biegu. Nie ma nic lepszego niż słowa otuchy, uśmiech lub przysłowiowa piątka przybita na ostatnich metrach po przebyciu tylu kilometrów! Jeśli wybieracie się na jeden z punktów odżywczych, bardzo prosimy Was o stosowanie się do wskazań obsługi biegu i parkowanie wyłącznie w wyznaczonych, wskazanych miejscach. Nie utrudniajmy biegu zawodnikom i pracy organizatorom i służbom.
 


Inne kwestie nieporuszone tutaj znajdziecie w regulaminie na naszej stronie: www.dfbg.pl

Pozostaje nam życzyć Wam powodzenia, dobrej pogody i przychylności ducha gór! Do zobaczenia na miejscu!
 

 

 

Miło nam poinformować, że marka Formotiva została sponsorem Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

Podczas tegorocznej edycji #DFBG zawodnicy w swoich pakietach startowych znajdą Formotiva Caffeine Capsules.

FORMOTVIA CAFFEINE CAPSULES to skoncentrowane źródło najwyższej jakości kofeiny bezwodnej, która wspiera organizm w okresie zwiększonej aktywności fizycznej i psychicznej. Zawarta w produkcie kofeina wspomaga koncentrację, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i senności, a także poprzez swoje właściwości energetyzujące wspomaga pobudzenie organizmu i jego możliwości wysiłkowe.

Myślimy, że takie odżywki szczególnie przydadzą się zawodnikom na trasie Biegu 7 Szczytów oraz Super Trail i K-B-L 

 

 

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy

Partnerzy:

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy

Biegi partnerskie:

Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni