Aktualności

Trwają zapisy na 11. edycję DFBG !

 Czas na PETARDĘ, czyli to, co możecie dodatkowo zamówić wraz z pakietem startowym💥

🔥Po pierwsze, prezentujemy projekt koszulki technicznej DFBG 2023 🤌🤩
🔥Po drugie – rzeczy, które przydadzą się każdemu biegaczowi, z limitowanej serii Salomon DFBG 🙌
 
🤜 Kamizelka biegowa ACTIVE SKIN 8 with flasks


🤜 Czapka XA CAP WHITE


🤜 Czapka XA CAP NAUTICAL BLUE


🤜 Bluza Essential Lightwarm M NIGHT SKY


🤜 Plecak OUTLIFE DUFFEL 45


🤜 Plecak OUTLIFE DUFFEL 70

💥Podejmij wyzwanie i wystartuj w Golden Mountains Trail 33KM - biegu wliczonym do cyklu GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/POL!

Informujemy, że darmowy pakiet startowy na tym dystansie z puli organizatora mogą uzyskać:

🔺 zawodnicy, którzy w rankingu ITRA posiadają równo lub więcej 800 punktów,

🔺 zawodniczki, które w rankingu ITRA posiadają równo lub więcej 750 punktów,

ℹ️ Osoby chcące skorzystać z tej możliwości, w pierwszej kolejności proszone są o zapisanie się na zawody poprzez formularz zapisów: www.dfbg.pl/zgloszenia, a następnie napisanie wiadomości mailowej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją o wypełnieniu zgłoszenia.
---
Cykl Golden Trail National Series odbywa się na terenie Czech, Słowacji i Polski, a w bieżącym roku będzie składał się z czterech wyścigów oraz zawodów finałowych rozgrywanych w ramach Jesenickiego Maratonu.

Tego jeszcze nie było! 💥💥💥 DFBG EXPO RUNNER – to nowa strefa na mapie festiwalowego miasteczka najpiękniejszej biegowej imprezy w kraju. 💪
Dla Was – Biegaczy – to możliwość poznania biegowych wydarzeń, kluczowych trailowych wyzwań, ale i nie tylko!👊
Dla organizatorów biegów to możliwość pokazania się na największym wydarzeniu biegów górskich w Polsce.💯
Chcemy stworzyć miejsce, w którym integrujemy społeczność biegową🤜🤛 Kilkudziesięciu wystawców to doskonała okazja, by zaplanować kalendarz startów na 2023/2024!
Zatem… Biegacze – szykujcie się na totalne oględziny!🌪
Organizatorzy – część miejsc jest już zarezerowana, ale jeśli chcielibyście dołączyć do grona wystawców, piszcie koniecznie na 📧 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
🔜 DFBG EXPO RUNNER – 13-16 lipca 🔥🔥🔥

Golden Trail National Series z nowym kalendarzem zawodów

 

Cykl zawodów The Golden Trail World Series powraca w 2023 roku z nowym kalendarzem i nowymi procedurami mającymi na celu promocję widowiska i zwiększenie widoczności sportowców. Nie inaczej dzieje się z zawodami cyklu Golden Trail Series National będącymi kuźnią biegowych talentów w poszczególnych krajach. Cykl GTNS odbywający się na terenie Czech, Słowacji i Polski w bieżącym roku będzie składał się z czterech wyścigów oraz zawodów finałowych rozgrywanych w ramach Jesenickiego Maratonu.


Golden Trail World Series została zaprojektowana, aby sprostać oczekiwaniom najlepszych sportowców, którzy chcieli regularnie ścigać się ze sobą w zawodach na najwyższym poziomie. Cykl Golden Trail World Series udowodnił w ostatnich latach,
że można te zawody również określić jako największe na świecie show w środowisku trail runningu. Szeroka komunikacja w mediach i sieciach społecznościowych, a także wysokiej jakości transmisję na żywo zwiększyły popularność serii w świecie biegaczy górskich.

Kalendarz zawodów Golden Trail Series w 2023 roku.

14/05/2023 - Zegama (Hiszpania)
25/06/2023 - Marathon du Mont-Blanc (Francja)
15/07/2023 - Dolomyths Run (Włochy)

12/08/2023 - Sierre Zinal (Szwajcaria)

06/09/2023 - Pikes Peak Ascent (Stany Zjednoczone)
23/09 2023 - Mammoth 26K (Stany Zjednoczone)

Wielki Finał Golden Trail Series odbędzie się 19 października 2023 we Włoszech w ramach - Il Golfo Dell Isola Trail Race

GTWS dąży do zwiększenia udziału publiczności, kibiców w całym wydarzeniu. Jednym ze sposobów jest tworzenie i rozwijanie Golden Trail Series National. Podczas gdy celem GTWS jest zgromadzenie najlepszych sportowców z całego świata, to celem GTNS jest zaproszenie do rywalizacji najlepszych sportowców krajowych i umożliwienie im wejścia do elity poprzez start w Wielkim Finale i zmierzenie się z najlepszymi sportowcami świata. Edycje narodowe są rozgrywane między innymi: we Francji i Belgii, Hiszpanii i Portugalii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie, Japonii, Niemczech i Austrii oraz Czechach-Słowacji-Polsce (wspólna edycja). W Polsce wyścig GTNS odbywa się od kilku lat w Lądku -Zdroju w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

W ramach czesko-słowackiej-polsko GTNS w tym roku rywalizacja  odbędzie się na trasach następujących zawodów:

15/04/2023 - Salomon JEŠTĚD SKYRACE (Czechy)
30/04/2023 - Salomon Dragon Trails (Słowacja)
27/05/2023 - Salomon VALAŠSKÝ HRB (Czechy)
14/07/2023 - Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (Polska)
19/08/2023 - SALOMON JESENICKÝ MARATON - FINAŁ (Czechy)

 

Zasady rywalizacji zostały jak co roku lekko zmodyfikowane. Dosypano do puli więcej pieniędzy, zmieniono regulamin cyklu w taki sposób, aby zwiększyć rywalizację wśród biegaczy, zapowiedziano bardziej rygorystyczne kontrole antydopingowe. Wszystko zakończy się Wielkim Finałem we Włoszech. Podobna rewolucja jest w edycjach narodowych. Golden Trail National Series również są rozgrywane według nowych zasad, bardziej przyjaznych dla biegaczy, a Wielki Finał będzie odbywał się w tym samym czasie co finał światowy.


Warto pamiętać, że narodowość zawodnika nie determinuje go do startów w konkretnej lidze. Biegacze mogą wybrać dowolną ligę na świecie i starać się o kwalifikacje walcząc w jej ramach. Zwycięzcy każdego wyścigu otrzymują gratyfikacje finansowe. Oczywiście główną nagrodą jest tak zwany Złoty Bilet dla najlepszych zawodniczek i zawodników danego cyklu.


Złoty Bilet to nie tylko zaproszenie na Welki Finał w postaci nadania numeru startowego. Organizatorzy Golden Trail Series chcą wspierać najlepszych biegaczy górskich i stwarzać im warunki do rozwoju. Dlatego Złoty Bilet to możliwość zaprezentowania się i rywalizacji z najlepszymi biegaczami górskimi na świecie. W praktyce oznacza to pokrycie całkowitego kosztu pobytu i transportu na czas Wielkiego Finału, który w 2023 roku odbędzie się we Włoszech.

Szczegóły znajdują się na stronie https://www.goldentrailseries.com/Zasady kwalifikacji na  Wielki Finał GTNS


Aby zostać sklasyfikowanym w końcowym rankingu GTNS, należy wziąć udział w 2 z 4 biegów w serii narodowej. Jeśli w którymś z biegów serii zawodnik/zawodniczka znajdzie się w pierwszej trójce kobiet lub mężczyzn - organizator na własny koszt zaprasza do udziału w krajowym finale GTNS. Warto zaznaczyć, że finał krajowy jest obowiązkowy, jeżeli rywalizuje się o Złoty Bilet. Jeśli biegacz nie spełnia kryterium wysokiego miejsca w rankingu, a chce jednak rywalizować o „złoty bilet”, wówczas przyjeżdża i startuje na swój koszt. Należy pamiętać, że punkty zdobyte w finale krajowym liczone są podwójne! Zasady punktacji i szczegóły kwalifikacji na Wielki Finał są umieszczone na stronie internetowej cyklu https://www.goldentrailseries.com/


Wielki Finał we Włoszech to z kolei walka nie tylko o wysokie gratyfikacje finansowe, ale kolejne Złote Bilety, tym razem na światową edycje serii.Trzech najszybszych mężczyzn i trzy najszybsze kobiety w kategorii open zostanie zaproszonych na trzy biegi z cyklu Golden Trail World Series w kolejnym roku

 

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.goldentrailseries.com/series/gtns-cze-sk-pol.htm

 

 

"𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐎𝐖𝐄 𝐀𝐁𝐂" to nowy filmowy cykl biegowych porad, który pozwoli Wam się przygotować do startu w #DFBG2023 i nie tylko. 
Nowy odcinek pojawiać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Cykl tworzymy razem z firmami Salomon, Suunto, AMC Petzl Polska.

 
W tym odcinku poruszamy temat okresu przygotowawczego do startów docelowych, czyli co jest ważne podczas treningów w okresie jesienno-zimowym oraz podpowiemy jak ubrać się na zimowe treningi i na co zwrócić uwagę. 
 
Jak przygotować się do swojego pierwszego ULTRA biegu? Jaka objętość treningowa jest dobra na początek przygody? No i kluczowe - jaką rolę odgrywa bezpośrednie przygotowanie startowe? Tego dowiecie się z drugiego odcinka TRAILOWEGO ABC. 
 
Zacznijmy do tego, że gór nie należy się bać! Jaki dystans wybrać na swój pierwszy start? Na co zwrócić uwagę? Jak ważna rolę odgrywa zapotrzebowanie kaloryczne na takich biegach? Tego dowiecie się z trzeciego odcinka Trailowego ABC w którym swoimi radami i doświadczeniem dzieli się Natalia Tomasiak. . 
 

KOOOONKURS!

Razem z Salomon Polska mamy dla Was konkurs, w którym możecie zgarnąć biegowe gifty i… zapakować je sobie lub komuś pod choinkę! :D  Zadanie konkursowe jest proste, ale wymaga też nuty kreatywności. 

Oto zadanie: ROZWIŃ SKRÓT “DFBG” 

W komentarzu pod dedykowanym postem na naszym FB, napisz swoją odpowiedź lub odpowiedzi (jeśli masz więcej pomysłów), a my nagrodzimy trzy najbardziej kreatywne propozycje!
W puli nagród znajdują się:

 

 • Torba podróżna Salomon OUTLIFE DUFFEL 70
 • Plecak biegowy XA 15

 • Uchwyt Salomon Pulse Handheld Black 

Konkurs trwa od 17 grudnia 2022 roku godz. 21:00 do 19 grudnia 2022 godz. 23:59 Czas start! —- 

REGULAMIN 

 

REGULAMIN

KONKURSU “ROZWIŃ SKRÓT DFBG”

 

 1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU

 

1.1. Organizatorem konkursu “ROZWIŃ SKRÓT DFBG”, zwanego dalej „Konkursem”,

jest Fundacja Maratony Górskie organizator Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich , z siedzibą w Kudowie-Zdroju, ul. Wrzosowa 11 57-350, NIP:8831863966, zwana dalej „Organizatorem”.

 

1.2. Sponsorem nagród w konkursie  “ROZWIŃ SKRÓT DFBG” jest Amer Sports Poland Sp. z o.o.ul. Zabłocie 43B, 30-701 Kraków, Poland, NIP : 526-285-53-43, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, pod numerem KRS: 0000233011, o kapitale zakładowym: 50.000,00 PLN, zwana dalej

,,Sponsorem nagród’’.

 

1.3. Konkurs trwa od 17 grudnia 2022 r. godz. 21:00  do 19  grudnia 2022 r. godz.23:59 , w ramach Konkursu uczestnicy mogą wygrać nagrody wymienione w punkcie 3.1. niniejszego Regulaminu.

 

 1. WARUNKI UCZESTNICTWA

2.1. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (zwany dalej„Uczestnikiem”), posiadająca konto użytkownika w ramach portalu społecznościowego Facebook i Instagram.

 

2.2. Z udziału w Konkursie wyłączeni są pracownicy i współpracownicy Organizatora oraz

Sponsora nagród.

 

2.3 Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest udzielenie odpowiedzi na postawione zadanie konkursowe tj. udzielić odpowiedzi na zadane pytanie konkursowe w komentarzu w mediach społecznościowych Faceebok na profilu Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

2.4. Uczestnik Konkursu zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem Konkursu przed opublikowaniem odpowiedzi na postawione zadanie konkursowe.

 

2.5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgłoszenia, które nie dotarły do niego z

przyczyn od niego niezależnych m.in. wskutek awarii łączy internetowych czy systemu

informatycznego Uczestnika. Warunkiem technicznym umieszczenia konkursowego  zdjęcia i opisu wraz z hasztagiem jest dostęp do internetu poprzez odpowiednio skonfigurowaną przeglądarkę internetową oraz aktywne konto na Facebooku i Instagramie. 

 

2.6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych lub danych osoby trzeciej przez Uczestników. Podanie nieprawdziwych danych skutkuje odebraniem prawa do nagrody.

 

2.7. Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.

 

 1. NAGRODY W KONKURSIE

3.1. W puli nagród konkursowych znajdują się:

  1. miejsce I – Torba podróżna Salomon OUTLIFE DUFFEL 70 o wartości rynkowej 750 zł 

 

 • miejsce II Plecak biegowy XA 15 o wartości rynkowej 549 zł
 • miejsce III Uchwyt Salomon Pulse Handheld Black U o wartości rynkowej 169 zł

 

3.2 Sponsor nagród ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady nagród marki Salomon,których jest Sponsorem.

 

3.3. Zwycięzca Konkursu nie może przenieść prawa do otrzymania nagrody na osoby trzecie.

 

3.4. Jedna osoba może wygrać tylko 1 nagrodę.

 

3.5. Nagroda nie może zostać wymieniona na ekwiwalent pieniężny.

 

3.7 Wartość nagród przyznawanych jednej osobie jest niższa niż 1000 PLN.

 

 1. WYŁANIANIE LAUREATÓW KONKURSU

 

4.1. W dniu 20 grudnia 2022 r., komisja konkursowa wyłoni laureatów Konkursu, spośród

Uczestników, którzy wzięli w Konkursie udział.

 

4.2. Wybór laureatów Konkursu będzie się odbywał na zasadzie oceny nadesłanych odpowiedzi na postawione zadanie konkursowe.

 

4.3. Oceniając nadesłane na Konkurs odpowiedzi komisja konkursowa będzie kierowała się

kreatywnością uczestników Konkursu.

 

 1. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WYDANIE NAGRÓD

 

5.1. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do dnia  20  grudnia  2022 r. godz. 20:00 , Wyniki ogłoszone zostaną na stronie Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w mediach społecznościowych w serwisie FACEBOOK pod adresem www.facebook.com/dolnoslaskifestiwalbiegowgorskich  w formie posta opublikowanego w ramach fanpage.

 

5.2. Niezależnie od powyższego, zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni przez

Organizatora o przyznaniu nagrody za pośrednictwem prywatnej wiadomości wysłanej za

pośrednictwem komunikatora udostępnionego przez portal Facebook lub Instagram. 

 

5.3. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie do dnia  21 grudnia  2022 r., wiadomości zwrotnej potwierdzającej otrzymanie informacji o wygranej, zawierającej dane adresowe i niezbędne do dalszej korespondencji dane kontaktowe.

 

5.4. Nagrody rzeczowe marki Salomon zostaną rozesłane przez Organizatora konkursu na adres podany przez Laureata Konkursu niezwłocznie – jednak nie później niż do dnia 30.12.2022 r.

 

5.5. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany nagród rzeczowych na nagrody o tożsamej wartości. Wartość będzie określona wg oficjalnych cenników detalicznych.

 

5.6. Podanie nieprawdziwych lub niekompletnych danych (imienia, nazwiska i adresu

zamieszkania) będzie przyczyną odmowy wydania Uczestnikowi nagrody w przypadku

wygranej.

 

5.7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność ani utrudnienia odbioru nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika nagrodzonego w Konkursie.

 

5.8. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska oraz

informacji o otrzymanej nagrodzie na oficjalnym fanpage DFBG  pod adresem

https://www.facebook.com/dolnoslaskifestiwalbiegowgorskich   w formie posta, jak i w publikacjach wydawniczych Organizatora oraz w innych środkach masowego przekazu, na potrzeby związane z podaniem wyników Konkursu oraz jego promocją.

 

 1. TRYB SKŁADANIA I ROZPATRYWANIA REKLAMACJI

 

6.1. W przypadku zastrzeżeń Uczestników co do zgodności przebiegu Konkursu z niniejszym Regulaminem lub obowiązującym prawem, Uczestnicy mogą zgłosić reklamację na piśmie w ciągu 3 dni od dnia publikacji wyników Konkursu. Reklamacja musi być przesłana listem poleconym na adres Organizatora podany w pkt. 1.1 powyżej z dopiskiem ”Konkurs Facebook – Reklamacja’’. Nadanie reklamacji na Poczcie Polskiej w terminie określonym powyżej jest równoznaczne z zachowaniem terminu niezależnie od momentu doręczenia przesyłki Organizatorowi. Po upływie powyższego terminu reklamacje nie będą rozpatrywane.

 

6.2. Prawidłowo zgłoszone reklamacje będą rozpatrywane przez Organizatora w ciągu 5 dni od doręczenia zgłoszenia Organizatorowi. Organizator rozpatrzy zgłoszone reklamacje i

poinformuje pisemnie zgłaszającego o zajętym stanowisku.

 

 1. DANE OSOBOWE

Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Organizator. Przetwarzanie

danych osobowych Uczestnika będzie się odbywało dla celów związanych z organizacją i

przebiegiem Konkursu, w okresie niezbędnym do wykonania obowiązków wynikających z

Regulaminu. Uczestnicy podają swoje dane osobowe na zasadzie dobrowolności i przez cały czas trwania Konkursu mają prawo dostępu do nich i ich zmiany, jak również żądania ich usunięcia lub sprostowania a także wniesienia sprzeciwu i przenoszenia danych. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne dla celu uczestnictwa w Konkursie i odebrania Nagrody. Odbiorcą danych osobowych będą procesorzy wykonujący powierzone usługi na rzecz administratora konieczne do realizacji procesu wydania nagród. Odbiorcą danych mogą też być przy realizacji reklamacji kancelarie prawne. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji konkursu oraz okres potencjalnego przedawnienia roszczeń powiększonego o rok w celem zabezpieczenia istotnych danych na wypadek rozpoczęcia realizacji roszczeń w ostatnim dniu okresu przedawnienia. Każdy ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

 

 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

8.1. Regulamin znajduje się do wglądu w siedzibie Organizatora, a także na stronie:

www.dfbg.pl

 

8.2. Złamanie ustaleń regulaminu Konkursu przez Uczestnika będzie oznaczało jego

wykluczenie z uczestnictwa w Konkursie.

 

8.3. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą

odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego i powołanych ustaw. Wszelkie informacje o

Konkursie w materiałach promocyjnych mają jedynie charakter informacyjny i wiążące są

jedynie postanowienia niniejszego regulaminu.

 

8.4. Organizator może w każdym czasie zmienić postanowienia niniejszego Regulaminu, co

staje się skuteczne z chwilą opublikowania zmian. O zmianach Organizator poinformuje

edytując post konkursowy opublikowany na fanpage www.facebook.com/dolnoslaskifestiwalbiegowgorskich 

🎁🎅🎄

Czy ktoś z Twoich bliskich marzy o przebiegnięciu półmaratonu? Najlepszy przyjaciel chciałby sprawdzić się na dystansie Ultra? A może po prostu nie masz pomysłu na świąteczny prezent dla męża, żony, kumpla, koleżanki? Może udział w biegu górskim to skryte marzenie Twojej mamy lub Twojego taty?

Podaruj im VOUCHER na bieg!

Do 21 grudnia możesz zamówić dla nich jeden z dziewięciu voucherów prezentowych.

✨ Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zawrzesz w niej informacje:

1. Na jaki dystans wybierasz voucher.

2. Podasz dane ZAMAWIAJĄCEGO prezent (imię, nazwisko, adres mailowy oraz telefon)

3. Podasz dane osoby obdarowanej prezentem (imię, nazwisko, adres, zamieszkania, numer telefonu, datę urodzenia, kraj, nazwę klubu)

4. Jeżeli do vouchera chciałbyś domówić pamiątkową koszulkę techniczną, również prosimy o tę informację w wiadomości mailowej.

5. Uiścisz opłatę za voucher na nasze konto, a następnie prześlesz potwierdzenie przelewu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

🔖 Obdarowana osoba na listę startową DFBG zostanie wpisana 2 stycznia 2023 roku, tak aby nie psuć jej wcześniej świątecznej niespodzianki.
 
 
Obowiązuje cena zawarta w regulaminie zawodów. Vouchery nie podlegają zwrotowi.
 
🎁🎄✨🎅🎁🎄✨🎅🎁🎄✨🎅🎁🎄✨🎅

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wiemy, że wybór prezentów pod choinkę bywa trudnym zadaniem. Marka Salomon przygotowała kilka propozycji, które mogą być doskonałą inspiracją na prezenty dla naszych najbliższych. Prezenty te sprawdzą się idealnie wśród osób, które lubią aktywnie spędzać czas: biegają, chodzą po górach, jeżdzą na nartach, lubią po prostu wyjść na spacer.

🎄🎅 Zapraszamy do zapoznania się z inspirującymi propozycjami 🎄🎅

 

 

🎅Skarpety SPEEDCROSS CREW

Do słynnych butów SPEEDCROSS dołączają skarpety dorównujące im doskonałymi parametrami i dopasowaniem. Dzięki elastycznej dzianinie oferują wsparcie i stabilizację, a dzięki konstrukcji SensiFit™ podążają za naturalnym ruchem stóp. Te skarpety za kostkę oferują również dodatkową ochronę górnej cześci naszej stopu. Będzie to idealny prezent nie tylko dla osób posiadających buty Salomon Speedcross ale także dla każdego biegacza, który wychodzi na trening kiedy temperatura jest poniżej 0 stopni.

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/speedcross-crew-lc11907.html#color=71602

Cena: 79 zł

 

🎅 SOFT FLASK 400ML/13OZ INSULATED 42

Problem z bardzo zimnymi napojami lub nawet z ich zamarzaniem w klasycznych flaskach dotyczy chyba każdego biegacza, który zabiera napoje na swoje wycieczki biegowe, ale izolacja Dual-skin dodana do klasycznego miękkiego bidonu/flaska zapobiega zamarzaniu wody zimą. Nowy zawór obsługiwany ustami pozwala na łatwe pozbycie się lodu, a antypoślizgowy uchwyt ułatwia picie podczas aktywności. Produkt jest idealny dla osób, które wybierają się na zimowe wycieczki biegowe, skiturowców czy nawet turystów. Nie jest to termos, ale napoje w tym flasku też nie zamarazają, dzięki czemu nawet w bardzo zimne dni mamy pewnośc, że będziemy mieli co pić na biegowych szlakach. Zapewne każdy biegacz startujący w zimowych zawodach biegowych będzie zadowolony z takiego prezentu 😊

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/soft-flask-400ml-13oz-insulated-42.html#color=72010&size=29055

cena: 139 zł

 

🎅 Plecak na co dzień TRAILBLAZER 30

Lekki, wygodny plecak TRAILBLAZER 30 o prostym kroju to doskonałe rozwiązanie na długie wędrówki i przejażdżki, a także na miejskie spacery. Plecak jest uniwersalny, będzie idaelny zaróno dla kobiet jak i mężczyzn.

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/trailblazer-30.html#color=47622&size=27102

cena: 319 zł

🎅 Torba podróżna OUTLIFE DUFFEL 45

Stworzona z myślą o użyteczności torba o pojemności 45 l idealnie się sprawdza do przenoszenia sprzętu niezależnie od tego, gdzie jej właściciel będzie chciał się udać. Przestronność i łatwy dostęp sprawiają, że wszystko jest zawsze pod ręką. Torrba jest wykonana z trwałej tkaniny ripstop (nie zawiera PFC), posiada metalowe klamry i wytrzymałe wodoszczelne zamki, dzięki czemu posłuży Ci przez długi czas.

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/outlife-duffel-45.html#color=72070&size=27102 

Cena: 509 zł

 

🎅 Kamizelka biegowa Salomon ACTIVE SKIN 8

Kamizelka Salomon Active Skin 8 będzie idealnym prezentem dla osób, które zaczynają swoją przygodę z dłuższymi biegami. Model ACTIVE SKIN 8 to przede wszystkim produkt komfortowy, wzorowany na produktach których uzywają profesjonaliści. Jest przede wszystkim miękki, wygodny i oddychający. Nie można zapomnieć też o modułowym systemie przechowywania i strategicznie rozmieszczonych kieszeniach na klatce piersiowej, które umożliwiają łatwy dostęp do bidonów. Dzięki tym elementom kamizelka ta będzie doskonale sprawdzać się zarówno u początkujących jak i zaawansowanych biegaczy.

Dzięki swojej pojemności, tj. 8 l będzie można zabrać do niej najpotrzebniejsze rzeczy zarówno na zawody biegowe jak i na zimowe wycieczki biegowe. Pojemność ta zmieści lekką kurtkę, dodatkową warstę odziezy, picie, jedzenie.

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/active-skin-8-set.html#color=67173

Cena: 419 zł

 

🎅Kije biegowe Salomon ULTRA CARBON FOLDABLE

Kijki ULTRA CARBON FOLDABLE marki Salomon stworzono dla wszystkich miłośników letnich przygód, będą idealne zarówno dla biegaczy jak i dla osób udających się na wycieczki pisze. Mają niezwykle lekki korpus z włókna węglowego, który łatwo składa się na trzy części dzięki prostemu, niezawodnemu i intuicyjnemu systemowi Split Second. Te bardzo lekkie kije, będa doskonale się spisywały w trakcie biegów długodystansowych. Sa idealne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/ultra-carbon-foldable-li3656.html#color=73279

cena: 659 zł

 

Zapraszamy również po wiele innych inspiracji na strone salomon.com, gdzie możecie znaleźć proodukty podzielone na różne kategorie, np. dla narciarzy, dla biegaczy, dla amatorów wętdrówek, dla narciarzy biegowych, dla snowboardzistów, itd

https://www.salomon.com/pl-pl/gift-guide

X edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich za nami!

 

Starannie przygotowane trasy, bogaty program towarzyszący, prężnie działająca strefa EXPO i mnóstwo pozytywnych emocji, które przez 4 dni unosiły się nad miasteczkiem biegowym – jesteśmy przekonani, że jubileuszowa edycja Festiwalu stała się właśnie źródłem pięknych wspomnień dla wielu uczestników i kibiców. Pogoda (prawie) dopisała, tysiące medali znalazły nowe domy, a dopiero co nawiązane znajomości mają szanse się rozwijać na kolejnych imprezach sportowych.

 

W czwartkowe popołudnie Wojtek Heliński – ulubiony konferansjer lądeckiej publiczności – dokonał oficjalnego otwarcia Festiwalu. Głos zabrał również Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju, i Piotr Hercog – dyrektor zawodów i sędzia główny. Chwilę później w trasy ruszyli uczestnicy dwóch najdłuższych biegów: na 240 i 130 kilometrów.

 

Bieg 7 Szczytów – najdłuższa trasa w Polsce

 

Bieg 7 Szczytów to cel i marzenie wielu biegaczy. Ten dystans jest w ramach DFBG od zawsze, choć na początku był nieco krótszy. W pierwszym roku liczył ok. 223 km, w drugim – ok. 230 km, a od kolejnego już docelowe 240 km. To „docieranie się” trasy wynikało z tego, że na szlakach miały miejsce pewne zmiany, a jednocześnie organizatorom zależało na tym, żeby jak najmniej kilometrów uczestnicy biegli po asfalcie. Trasa prowadziła przez Kowadło, Śnieżnik, Jagodną, Orlicę, Szczeliniec Wielki, Kłodzką Górę i Ptasznik. Wzniesienie i spadek terenu wynosi ok. 7670 m, a różnica wysokości – 1164 m.

Zawodnicy wystartowali z Lądka-Zdroju w czwartek 14 lipca o 18.00. Limit czasowy na tej trasie to 52 godziny, ale pierwsi zawodnicy dotarli na metę w Lądku-Zdroju ponad 19 godzin wcześniej! Warunki były dość wymagające: chwilę po starcie przeszła lekka burza i spadł deszcz – na listę wyzwań, z którymi mierzyli się biegacze, trafiło też błoto.

Zwycięzcy – Rafał Kot i Dariusz Rewers – wbiegli równocześnie, osiągając czas 32:46:25. Rafał jest dobrze znany lądeckim kibicom, złoty medal w Biegu 7 Szczytów odebrał już 3 razy, przy okazji ustanawiając w 2019 r. rekord trasy (27:51:49). Przez ponad połowę biegu jego przewaga nad drugim zawodnikiem wynosiła ok. 1,5 godz. Później pojawiły się kłopoty techniczne i żołądkowe. Z czasem jego przewaga zaczęła maleć, aż w końcu spotkał się z Darkiem, by ostatecznie wspólnie zakończyć ten imponujący dystans. Darek z Ultra Way Team rok temu wystartował na dystansie Ultra Trail 68 km, w tym roku poprzeczkę zawiesił sobie znacznie wyżej i ją przeskoczył. Kolejny przybiegł Łukasz Wróbel z Pozytywnie Zakręceni z czasem 34:20:20. Dla Łukasza był to pierwszy start w DFBG.

W klasyfikacji OPEN KOBIET przez długi czas prowadziła Iwona Ćwik, która zeszła z trasy z powodu kontuzji, w trakcie zrezygnowała też Agnieszka Górska, która biegła w czołówce. Zwyciężyła Lenka Wagner z czasem 40:54:42. To jej pierwszy raz na DFBG, jak sama przyznała – start na dystansie 240 km to jej prezent dla siebie samej na 50. urodziny. Jako druga na mecie pojawiła się debiutująca na DFBG Kamila Zalewska, osiągając czas 45:01:44, trzecia dobiegła Patrycja Dettlaff z czasem 45:34:58, dla której był to już kolejny start w tej imprezie. 

 

130 km – czyli Super Trail

 

130-kilometrowy Super Trail wiedzie z Lądka-Zdroju do Kudowy-Zdroju przez malownicze szczyty Gór Złotych, Sudetów Wschodnich i Środkowych oraz Gór Bystrzyckich. Uczestnicy pokonali ok. 3881 metrów wzniesienia terenu, 4021 metrów spadku terenu i 1043 metry różnicy wysokości. Limit czasu na przebiegnięcie tej trasy wynosił 26 godzin. To idealna opcja dla biegaczy, dla których maraton to od dawna zbyt mało, a po przekroczeniu setki nogi same niosą ich do mety.

Z zawodnikami przyjechało wielu kibiców – rodzin i przyjaciół. Wszyscy delektowali się imprezą sportową bez ograniczeń pandemicznych, które zmieniły jej charakter rok i dwa lata temu. Lato, słońce, adrenalina, sport i frajda ze wspólnego czasu – właśnie taki plan został zrealizowany.  

Na starcie Biegu K-B-L 110 km pojawiło się 458 osób, do mety dotarło 419. Pierwszy wbiegł Karol Nehring (11:18:16), drugi dotarł Szymon Wolek (11:39:10), trzeci był Krzysztof Komraus (11:39:51). W klasyfikacji OPEN KOBIET w pierwszej trójce znalazły się Katarzyna Bernat (13:13:25), Katarzyna Iwańciów (13:51:54) i Anna Bednarek (14:32:46).

 

Pełna wrażeń sobota na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich

 

Na trasie Biegu Ultra Trail o długości 68 km wygrał Maciej Masiarek z czasem 06:31:26, drugi był Didzis Glusnevs z wynikiem 06:40:04, trzeci – Grzegorz Pituch z czasem 07:02:37. Zwycięska trójka w klasyfikacji OPEN KOBIET to: Alina Wyleżałek z wynikiem 07:48:09, Emilia Bogucka z czasem 08:29:06 i Ewa Łukasiewicz z wynikiem 08:29:06.

A jak wygląda klasyfikacja Złotego Maratonu 45 km? Złoto wywalczył Abdellatif Boulkhalf z czasem 03:49:37, srebro zdobył Michał Kaszuba z wynikiem 03:53:51, a brąz – Maciej Wilk z czasem 03:58:39. Spośród pań pierwsza na metę dotarła Nina Wieczorek z wynikiem 04:19:43, druga była Natalia Tomasiak z czasem 04:32:24, jako trzecia wbiegła Magdalena Bednarczyk z wynikiem 04:36:09. 

Z kolei Złoty Półmaraton 21 km w regulaminowym czasie 5 godz. ukończyło 898 zawodników. Zwyciężył Damian Glapiak z czasem 01:29:27, drugi na metę dotarł Jacek Sobas z wynikiem 01:31:41, trzeci był Sebastian Lagner z czasem 01:31:52. W klasyfikacji OPEN KOBIET wygrała Monika Brzozowska z wynikiem 01:44:29, druga na podium była Iwona Maciąg z czasem 01:46:23, trzecia – Karolina Obstój z wynikiem 01:50:39. 

Tegoroczny DFBG to, rzecz jasna, przede wszystkim biegi, lecz nie zabrakło ciekawych spotkań i koncertów. O początkach Festiwalu opowiedzieli jego twórcy – Piotr Hercog i Maciej Sokołowski, Piotr Pustelnik podzielił się refleksjami nt. dawnego i współczesnego himalaizmu, Joanna Jóźwik opowiedziała o tym, jak wygląda przygotowywanie się do biegów na dystansie 800 m, a Dominika Stelmach przybliżyła kulisy swoich treningów i plany na najbliższy czas.

 

Niedziela – sportowa i charytatywna

 

Niedzielny Bieg Trojak Trail o długości 10 km wygrał Sebastian Lagner (00:47:54), drugi był Jerzy Pachut (00:48:32), jako trzeci wbiegł na metę Patryk Chrzanowski (00:48:36). Podium w klasyfikacji OPEN KOBIET prezentuje się tak: Martyna Kantor (00:52:50), Marta Kaźmierczak (00:56:31) i Marzena Łaskowska (00:58:41).  

W niedzielne popołudnie, na deser, odbyły się biegi dla dzieci, dając mnóstwo frajdy i najmłodszym, i ich starszym kibicom. Tego dnia w Muszli Koncertowej miało też miejsce przedstawienie dla dzieci.  

Finałem 4-dniowego święta biegaczy była tradycyjna już licytacja dla Piszkowic, z której środki zostały przekazane na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego zajmującego się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi. Do ośrodka trafił też zysk z wpisowych na Trojak Trail – łącznie na rzecz placówki uzbieraliśmy w tym roku 21 817 zł.

 

 

 

www.dfbg.pl

 

 

 

 1. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich wystartował!

 

DFBG obchodzi w tym roku dwucyfrowy jubileusz. Po pierwszej dekadzie działalności organizatorzy z dumą i radością patrzą na kolejkę do Biura Zawodów i tysiące zawodników, którzy przyjeżdżają z całej Polski, żeby wziąć udział z jednej z największych imprez biegowych w kraju. 

W czwartkowe popołudnie Wojtek Heliński – ulubiony konferansjer lądeckiej publiczności – dokonał oficjalnego otwarcia Festiwalu. Głos zabrał również Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju, i Piotr Hercog – dyrektor zawodów i sprawca całego zamieszania. Chwilę później w trasy ruszyli uczestnicy dwóch największych biegów: na 240 i 130 kilometrów.

Dłuższy dystans, Bieg 7 Szczytów, robi pętlę, zaczynając się i kończąc w Lądku-Zdroju. Przed zawodnikami 240 kilometrów zróżnicowanego widokowo i technicznie terenu. Trasa prowadzi m.in. przez Kowadło, Śnieżnik, Jagodną, Orlicę, Szczeliniec Wielki, Kłodzką Górę i Ptasznik. Różnica wysokości wynosi 1164 metry, a całkowite wzniesienie (i spadek) terenu – ok. 7670 metrów. Na ukończenie biegu uczestnicy mają 52 godziny. Wielu biegaczy przyjeżdża do Lądka specjalnie na tę najdłuższą trasę, żeby się sprawdzić i zmierzyć z wyzwaniami ciała i psychiki, a na mecie przeżyć gigantyczną satysfakcję, która przykrywa wielkie zmęczenie.

130-kilometrowy Super Trail wiedzie z Lądka-Zdroju do Kudowy-Zdroju przez malownicze szczyty Gór Złotych, Sudetów Wschodnich i Środkowych oraz Gór Bystrzyckich. Uczestnicy pokonają ok. 3881 metrów wzniesienia terenu, 4021 metrów spadku terenu i 1043 metry różnicy wysokości. Limit czasu na przebiegnięcie tej trasy wynosi 26 godzin. To idealna opcja dla biegaczy, dla których maraton to od dawna zbyt mało, a po przekroczeniu setki nogi same niosą ich do mety.

Z zawodnikami przyjechało wielu kibiców – rodzin i przyjaciół. Wszyscy delektują się imprezą sportową bez ograniczeń pandemicznych, które zmieniły jej charakter rok i dwa lata temu. Lato, słońce, adrenalina, sport i frajda ze wspólnego czasu – taki jest plan na tegoroczny Festiwal. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, a osobom towarzyszącym życzymy miłego pobytu w letniej stolicy biegów górskich!  

 

 

www.dfbg.pl

 

Strona 1 z 3

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy

Partnerzy:

Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy
Organizatorzy

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni