Aktualności

X edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich za nami!

 

Starannie przygotowane trasy, bogaty program towarzyszący, prężnie działająca strefa EXPO i mnóstwo pozytywnych emocji, które przez 4 dni unosiły się nad miasteczkiem biegowym – jesteśmy przekonani, że jubileuszowa edycja Festiwalu stała się właśnie źródłem pięknych wspomnień dla wielu uczestników i kibiców. Pogoda (prawie) dopisała, tysiące medali znalazły nowe domy, a dopiero co nawiązane znajomości mają szanse się rozwijać na kolejnych imprezach sportowych.

 

W czwartkowe popołudnie Wojtek Heliński – ulubiony konferansjer lądeckiej publiczności – dokonał oficjalnego otwarcia Festiwalu. Głos zabrał również Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju, i Piotr Hercog – dyrektor zawodów i sędzia główny. Chwilę później w trasy ruszyli uczestnicy dwóch najdłuższych biegów: na 240 i 130 kilometrów.

 

Bieg 7 Szczytów – najdłuższa trasa w Polsce

 

Bieg 7 Szczytów to cel i marzenie wielu biegaczy. Ten dystans jest w ramach DFBG od zawsze, choć na początku był nieco krótszy. W pierwszym roku liczył ok. 223 km, w drugim – ok. 230 km, a od kolejnego już docelowe 240 km. To „docieranie się” trasy wynikało z tego, że na szlakach miały miejsce pewne zmiany, a jednocześnie organizatorom zależało na tym, żeby jak najmniej kilometrów uczestnicy biegli po asfalcie. Trasa prowadziła przez Kowadło, Śnieżnik, Jagodną, Orlicę, Szczeliniec Wielki, Kłodzką Górę i Ptasznik. Wzniesienie i spadek terenu wynosi ok. 7670 m, a różnica wysokości – 1164 m.

Zawodnicy wystartowali z Lądka-Zdroju w czwartek 14 lipca o 18.00. Limit czasowy na tej trasie to 52 godziny, ale pierwsi zawodnicy dotarli na metę w Lądku-Zdroju ponad 19 godzin wcześniej! Warunki były dość wymagające: chwilę po starcie przeszła lekka burza i spadł deszcz – na listę wyzwań, z którymi mierzyli się biegacze, trafiło też błoto.

Zwycięzcy – Rafał Kot i Dariusz Rewers – wbiegli równocześnie, osiągając czas 32:46:25. Rafał jest dobrze znany lądeckim kibicom, złoty medal w Biegu 7 Szczytów odebrał już 3 razy, przy okazji ustanawiając w 2019 r. rekord trasy (27:51:49). Przez ponad połowę biegu jego przewaga nad drugim zawodnikiem wynosiła ok. 1,5 godz. Później pojawiły się kłopoty techniczne i żołądkowe. Z czasem jego przewaga zaczęła maleć, aż w końcu spotkał się z Darkiem, by ostatecznie wspólnie zakończyć ten imponujący dystans. Darek z Ultra Way Team rok temu wystartował na dystansie Ultra Trail 68 km, w tym roku poprzeczkę zawiesił sobie znacznie wyżej i ją przeskoczył. Kolejny przybiegł Łukasz Wróbel z Pozytywnie Zakręceni z czasem 34:20:20. Dla Łukasza był to pierwszy start w DFBG.

W klasyfikacji OPEN KOBIET przez długi czas prowadziła Iwona Ćwik, która zeszła z trasy z powodu kontuzji, w trakcie zrezygnowała też Agnieszka Górska, która biegła w czołówce. Zwyciężyła Lenka Wagner z czasem 40:54:42. To jej pierwszy raz na DFBG, jak sama przyznała – start na dystansie 240 km to jej prezent dla siebie samej na 50. urodziny. Jako druga na mecie pojawiła się debiutująca na DFBG Kamila Zalewska, osiągając czas 45:01:44, trzecia dobiegła Patrycja Dettlaff z czasem 45:34:58, dla której był to już kolejny start w tej imprezie. 

 

130 km – czyli Super Trail

 

130-kilometrowy Super Trail wiedzie z Lądka-Zdroju do Kudowy-Zdroju przez malownicze szczyty Gór Złotych, Sudetów Wschodnich i Środkowych oraz Gór Bystrzyckich. Uczestnicy pokonali ok. 3881 metrów wzniesienia terenu, 4021 metrów spadku terenu i 1043 metry różnicy wysokości. Limit czasu na przebiegnięcie tej trasy wynosił 26 godzin. To idealna opcja dla biegaczy, dla których maraton to od dawna zbyt mało, a po przekroczeniu setki nogi same niosą ich do mety.

Z zawodnikami przyjechało wielu kibiców – rodzin i przyjaciół. Wszyscy delektowali się imprezą sportową bez ograniczeń pandemicznych, które zmieniły jej charakter rok i dwa lata temu. Lato, słońce, adrenalina, sport i frajda ze wspólnego czasu – właśnie taki plan został zrealizowany.  

Na starcie Biegu K-B-L 110 km pojawiło się 458 osób, do mety dotarło 419. Pierwszy wbiegł Karol Nehring (11:18:16), drugi dotarł Szymon Wolek (11:39:10), trzeci był Krzysztof Komraus (11:39:51). W klasyfikacji OPEN KOBIET w pierwszej trójce znalazły się Katarzyna Bernat (13:13:25), Katarzyna Iwańciów (13:51:54) i Anna Bednarek (14:32:46).

 

Pełna wrażeń sobota na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich

 

Na trasie Biegu Ultra Trail o długości 68 km wygrał Maciej Masiarek z czasem 06:31:26, drugi był Didzis Glusnevs z wynikiem 06:40:04, trzeci – Grzegorz Pituch z czasem 07:02:37. Zwycięska trójka w klasyfikacji OPEN KOBIET to: Alina Wyleżałek z wynikiem 07:48:09, Emilia Bogucka z czasem 08:29:06 i Ewa Łukasiewicz z wynikiem 08:29:06.

A jak wygląda klasyfikacja Złotego Maratonu 45 km? Złoto wywalczył Abdellatif Boulkhalf z czasem 03:49:37, srebro zdobył Michał Kaszuba z wynikiem 03:53:51, a brąz – Maciej Wilk z czasem 03:58:39. Spośród pań pierwsza na metę dotarła Nina Wieczorek z wynikiem 04:19:43, druga była Natalia Tomasiak z czasem 04:32:24, jako trzecia wbiegła Magdalena Bednarczyk z wynikiem 04:36:09. 

Z kolei Złoty Półmaraton 21 km w regulaminowym czasie 5 godz. ukończyło 898 zawodników. Zwyciężył Damian Glapiak z czasem 01:29:27, drugi na metę dotarł Jacek Sobas z wynikiem 01:31:41, trzeci był Sebastian Lagner z czasem 01:31:52. W klasyfikacji OPEN KOBIET wygrała Monika Brzozowska z wynikiem 01:44:29, druga na podium była Iwona Maciąg z czasem 01:46:23, trzecia – Karolina Obstój z wynikiem 01:50:39. 

Tegoroczny DFBG to, rzecz jasna, przede wszystkim biegi, lecz nie zabrakło ciekawych spotkań i koncertów. O początkach Festiwalu opowiedzieli jego twórcy – Piotr Hercog i Maciej Sokołowski, Piotr Pustelnik podzielił się refleksjami nt. dawnego i współczesnego himalaizmu, Joanna Jóźwik opowiedziała o tym, jak wygląda przygotowywanie się do biegów na dystansie 800 m, a Dominika Stelmach przybliżyła kulisy swoich treningów i plany na najbliższy czas.

 

Niedziela – sportowa i charytatywna

 

Niedzielny Bieg Trojak Trail o długości 10 km wygrał Sebastian Lagner (00:47:54), drugi był Jerzy Pachut (00:48:32), jako trzeci wbiegł na metę Patryk Chrzanowski (00:48:36). Podium w klasyfikacji OPEN KOBIET prezentuje się tak: Martyna Kantor (00:52:50), Marta Kaźmierczak (00:56:31) i Marzena Łaskowska (00:58:41).  

W niedzielne popołudnie, na deser, odbyły się biegi dla dzieci, dając mnóstwo frajdy i najmłodszym, i ich starszym kibicom. Tego dnia w Muszli Koncertowej miało też miejsce przedstawienie dla dzieci.  

Finałem 4-dniowego święta biegaczy była tradycyjna już licytacja dla Piszkowic, z której środki zostały przekazane na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego zajmującego się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi. Do ośrodka trafił też zysk z wpisowych na Trojak Trail – łącznie na rzecz placówki uzbieraliśmy w tym roku 21 817 zł.

 

 

 

www.dfbg.pl

 

 

 

  1. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich wystartował!

 

DFBG obchodzi w tym roku dwucyfrowy jubileusz. Po pierwszej dekadzie działalności organizatorzy z dumą i radością patrzą na kolejkę do Biura Zawodów i tysiące zawodników, którzy przyjeżdżają z całej Polski, żeby wziąć udział z jednej z największych imprez biegowych w kraju. 

W czwartkowe popołudnie Wojtek Heliński – ulubiony konferansjer lądeckiej publiczności – dokonał oficjalnego otwarcia Festiwalu. Głos zabrał również Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju, i Piotr Hercog – dyrektor zawodów i sprawca całego zamieszania. Chwilę później w trasy ruszyli uczestnicy dwóch największych biegów: na 240 i 130 kilometrów.

Dłuższy dystans, Bieg 7 Szczytów, robi pętlę, zaczynając się i kończąc w Lądku-Zdroju. Przed zawodnikami 240 kilometrów zróżnicowanego widokowo i technicznie terenu. Trasa prowadzi m.in. przez Kowadło, Śnieżnik, Jagodną, Orlicę, Szczeliniec Wielki, Kłodzką Górę i Ptasznik. Różnica wysokości wynosi 1164 metry, a całkowite wzniesienie (i spadek) terenu – ok. 7670 metrów. Na ukończenie biegu uczestnicy mają 52 godziny. Wielu biegaczy przyjeżdża do Lądka specjalnie na tę najdłuższą trasę, żeby się sprawdzić i zmierzyć z wyzwaniami ciała i psychiki, a na mecie przeżyć gigantyczną satysfakcję, która przykrywa wielkie zmęczenie.

130-kilometrowy Super Trail wiedzie z Lądka-Zdroju do Kudowy-Zdroju przez malownicze szczyty Gór Złotych, Sudetów Wschodnich i Środkowych oraz Gór Bystrzyckich. Uczestnicy pokonają ok. 3881 metrów wzniesienia terenu, 4021 metrów spadku terenu i 1043 metry różnicy wysokości. Limit czasu na przebiegnięcie tej trasy wynosi 26 godzin. To idealna opcja dla biegaczy, dla których maraton to od dawna zbyt mało, a po przekroczeniu setki nogi same niosą ich do mety.

Z zawodnikami przyjechało wielu kibiców – rodzin i przyjaciół. Wszyscy delektują się imprezą sportową bez ograniczeń pandemicznych, które zmieniły jej charakter rok i dwa lata temu. Lato, słońce, adrenalina, sport i frajda ze wspólnego czasu – taki jest plan na tegoroczny Festiwal. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, a osobom towarzyszącym życzymy miłego pobytu w letniej stolicy biegów górskich!  

 

 

www.dfbg.pl

 

Mili, 

Poniżej znajdziecie linki dzięki którym będziecie mogli śledzić poczynania swoich najbliższych na trasach DFBG 2022. 

Przypominamy, że zawodnicy Biegu 7 Szczytów oraz Super Trail w wyposażeniu obowiązkowym mają trackery. 

 

LINKI DO ŚLEDZENIA: 

 

📌KOMUNIKAT TECHNICZNY DLA ZAWODNIKÓW DFBG 2022

Drodzy Uczestnicy X Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich,

Do startu pozostały 3 dni dlatego też chcielibyśmy przypomnieć Wam zasady uczestnictwa w wydarzeniu, jakim jest Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Poniżej przedstawiamy spisane najważniejsze zasady regulaminu oraz postępowania których będziemy wymagać od każdego z uczestników.

1️.BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów znajdować się będzie w Domu Zdrojowym (ul. Orla 7) Na miejscu otwarte będą stanowiska, w których będziecie mogli odebrać swoje pakiety startowe. Celem zminimalizowania tłumów i kolejek w tym roku przeszliśmy na elektroniczną obsługę biura zawodów – w związku z tym każdy zawodnik swój pakiet startowy odbierze tylko na podstawie kodu QR i dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem.
Kody QR możecie pobrać ze swoich profili w systemie B4SPORT.

𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐛𝐫𝐚ć 𝐤𝐨𝐝 𝐐𝐑 𝐢 𝐜𝐨 𝐳 𝐧𝐢𝐦 𝐳𝐫𝐨𝐛𝐢ć?

1) Zaloguj się na swoje konto na b4sportonline.pl
2) Wybierz zawody, na które chcesz odebrać pakiet startowy. Kliknij ikonę QR.
3) Na ekranie wyświetli się Twój Kod QR uczestnika biegu
-> w biurze zawodów przyłóż go do czytnika, aby zidentyfikować się.
4) Możesz także pobrać Kod QR uczestnika biegu przed zawodami na telefon lub wydrukować go.
Jeśli zarejestrowałeś się na zawody bez użycia konta -> prośba o założenie konta w B4SPORTONLINE z wykorzystaniem tego samego adresu email, który został podany podczas rejestracji. Po zalogowaniu, wykonaj kroki 1 do 4, aby wyświetlić Twój Kod QR uczestnika biegu.

GODZINY OTWARCIA BIURA ZAWODÓW: http://dfbg.pl/informacje/godziny-pracy-biura

📍ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH - przeczytajcie UWAŻNIE.

ODBIÓR ZAMÓWIONYCH KOSZULEK I RĘKAWKÓW ODBYWA SIĘ W SKLEPIKU W BIURZE ZAWODÓW.

• Odbiór pakietów startowych został podzielony na poszczególne dni, godziny i dystanse, szczegółowe informacje znajdują się tutaj: http://dfbg.pl/informacje/godziny-pracy-biura
•Pakiet startowy należy odebrać tylko i wyłącznie OSOBIŚCIE;
Jeżeli chcecie odebrać pakiet za zawodnika, który nie bierze udziału w DFBG (pakiet taki jest wydawany bez numeru startowego i chipa) pamiętajcie o posiadaniu upoważnienia https://bit.ly/3xny0eb

SKLEPIK
• Osoby, które zamówiły przy zapisach pamiątkową koszulkę techniczną lub rękawki, będą mogły odebrać ją w sklepiku na podstawie kodu QR lub dowodu osobistego. Jeżeli chcecie odebrać koszulkę za innego zawodnika, należy mieć ze sobą odpowiednie upoważnienie - UPOWAŻNIENIE dostępne jest tutaj - https://bit.ly/3xny0eb
Sklepik będzie zlokalizowany na terenie Biura Zawodów. Płatność tylko gotówką.

PARKINGI
• Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla uczestników Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. W Lądku-Zdroju dostępnych jest kilka dużych parkingów, które możecie sprawdzić tutaj: http://dfbg.pl/informacje/parkingi
Prosimy o zaparkowanie aut tylko w miejscach dozwolonych i nie parkowanie aut (nawet na “chwilę” ) przy drodze publicznej oraz przy budynku Domu Zdrojowego (bazie zawodów). Największym parkingiem w Lądku-Zdroju jest parking pod wyciągami narciarskimi i tam sugerujemy pozostawienie auta ( ok. 1 km od biura zawodów).

2. STREFA ZAWODÓW, START ZAWODÓW, STREFA START/META ZAWODÓW

Strefą zawodów jest strefa START/META oraz strefa BIURA ZAWODÓW i BUFETÓW. Nadzór nad tymi strefami obejmuje ekipa organizatorów oraz wolontariuszy.

STARTY DFBG
Każdy start odbędzie w określonych dniach i godzinach w starcie wspólnym.

Przedziały godzinowe wyglądają następująco:
• Bieg 7 Szczytów 240KM - 14.07.2022 - godz. 18:00
• Super Trail 130KM - 14.07.2022– godz. 18:00
• K-B-L 110KM - 15.07.2022 - godz. 20:00
• Ultra Trail 68KM - 16.07.2022- godz. 6:00
• Złoty Maraton 45KM - 16.07.2022 - godz. 9:00
• Golden Mountains Trail (GTS) 33KM - 15.07.2022 - godz. 15:00
• Złoty Półmaraton 21KM - 16.07.2022 - godz. 11:00
• Trojak Trail 10KM - 17.07.2022 -godz. 10:00

•Strefa startu dla zawodników z dystansów: 240 km, 130 km, 68 km, 45 km, 33 km, 21 km i 10 km - zlokalizowana jest na placu przed Domem Zdrojowym Wojciech w Lądku-Zdroju.

•Start dla zawodników z dystansu 110 km - zlokalizowana jest w Parku Zdrojowym - Teatr pod Blachą w Kudowie-Zdroju.

•Meta wszystkich biegów z wyjątkiem biegu 130 km zlokalizowana jest w Lądku-Zdroju. Meta biegu 130 km zlokalizowana jest w Kudowie-Zdroju.

3. BUFETY

Na każdej trasie zawodów przewidziane są punkty odżywcze. Każdy bufet ma określony limit czasowy. Po przekroczeniu limitu dotarcia na punkt kontynuowanie biegu jest zakazane.
Ich pełen rozkład znajdziecie w informatorze technicznym, który znajdziecie w pakiecie startowym, ale także tutaj: http://dfbg.pl/trasy-biegow

‼️ PAMIĘTAJCIE I PRZEKAŻCIE INFORMACJĘ SWOJEMU SUPPORTOWI!

W okolicy stref bufetów jest ograniczona liczba miejsc parkingowych.

Ze względów logistycznych i bezpieczeństwa jest ZAKAZ SUPPORTU na poniższych punktach:
- Bieg 7 Szczytów / Super Trail / Ultra Trail / Golden Mountains Trail - A1 Przełęcz Gierałtowska 9 KM
- Bieg 7 Szczytów / Super Trail – A3 Międzygórze GOPR 53 KM
- Ultra Trail / Złoty Maraton / Złoty Półmaraton – B1 Przełęcz Lądecka

Zabrania się parkowania na drogach dojazdowych do bufetów, w sposób mogący spowodować utrudnienia przejazdu służb ratunkowych.

Jeśli przy wybranym punkcie odżywczym nie będzie już wolnych, wyznaczonych miejsc parkingowych - obowiązuje kategoryczny zakaz postoju na drogach publicznych. Należy wtedy znaleźć oddalone wyznaczone miejsce postojowe nie utrudniające przejazdu innym i dojść pieszo w okolice bufetu.

4. TRASY ZAWODÓW i ZASADY

Tak, jak w ubiegłym roku, zawody rozgrywane będą tylko po polskiej stronie. Nie pobiegniemy przez Republikę Czeską. Aktualne tracki i mapy są na naszej stronie internetowej. Możecie też pobrać aktualne tabele punktów wraz z limitami czasowymi i legendą - wszystko dostępne jest tutaj: http://dfbg.pl/trasy-biegow

5. DEPOZYTY/PRZEPAKI

Uczestnicy Biegu 7 Szczytów, Super Trail i K-B-L, będą mieli możliwość złożenia przepaków potrzebnych na poszczególnych etapach zawodów. Na trasie, przepaki będą do odbioru w następujących punktach kontrolnych:
•A4 – Długopole-Zdrój
•A8 – Kudowa-Zdrój
•A13 – Bardo

Regulamin depozytów/przepaków, godziny ich przyjmowania i odbiorów znajdziecie tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/depozyty-przepaki
Pamiętajcie! Przepaki można złożyć i odbierać tylko w Lądku-Zdroju i tylko w godzinach pracy magazynu Depozytów/Przepaków.

6. TRANSPORT NA START K-B-L 110km

Organizator zapewnia transport na start z Lądka-Zdroju do Kudowy-Zdroju dla osób, które wykupiły bilet podczas zapisów. Wyjazd: Lądek-Zdrój, ul. Orla – piątek godz. 17:30.

7. PASTA PARTY

•Posiłek regeneracyjny wydawany będzie na terenie bazy zawodów, na świeżym powietrzu w odległości ok. 200 m od strefy START/META.
•Pasta Party wydawane będzie w namiocie Willa Marianna w Strefie EXPO zlokalizowanym w dolnej części Parku ( zbieg ulic Zamkowej / Cienistej ).
•Trasa niedzielnego biegu charytatywnego 10 km nie ma ciepłego posiłku. Zasila w ten sposób większą kwotą dzieciaki z obiektu w Piszkowicach.

8. POLE NAMIOTOWE

Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich zawodnicy będą mogli skorzystać z Pola Namiotowego w dniach 14 - 17.07.2022r. Aby móc skorzystać z pola namiotowego należy zgłosić się w Biurze Zawodów, gdzie każdy, kto posiada numer startowy, otrzyma numerek lokalizacyjny, który należy umieścić w widocznym miejscu na namiocie. Pole namiotowe dla uczestników jest bezpłatne, natomiast dla osób towarzyszących 10 zł/dobę/os.
Informacje o polu namiotowym znajdziecie tutaj: http://dfbg.pl/informacje/pole-namiotowe

9. ZAKOŃCZENIE

Dekorację dla poszczególnych tras będą odbywały się w Muszli Koncertowej naprzeciwko Domu Zdrojowego (Biura Zawodów) w następujących dniach i godzinach:

SOBOTA (16 lipca 2022)
•18:00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród - Super Trail 130 km, Golden Mountains Trail 33km i Złotego Półmaratonu 21 km
• 20:00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród - Ultra Trail 68 km i Złotego Maratonu 45km

NIEDZIELA (17 lipca 2022)
•15:00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla najlepszych zawodników Biegu 7 Szczytów 240 km, K-B-L 110km i Trojak Trail 10km

Po każdym zakończeniu odbędzie się mała loteria nagród. Zabierzcie ze sobą numery startowe.

10. ZAPISY

Do 12 lipca (wtorek) 2022 roku zawodnicy mają możliwość zapisania się i opłacenia swojego startu w formie ONLINE. Po tym terminie osoby, które nie opłaciły swojego startu, będą usunięte z listy startowej. W przypadku wolnych miejsc na danym dystansie będzie możliwość ponownie zapisać się i opłacić udział w biegu bezpośrednio w Biurze Zawodów.11. INNE

•Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu oraz zasad przedstawionych w komunikatach i wydawanych przez organizatora w trakcie trwania imprez.
•Uczestnik, który nie będzie stosował się do zaleceń i próśb organizatora, może zostać zdyskwalifikowany i proszony o opuszczenie miejsc organizacji imprezy.
•Organizator w porozumieniu z medykami zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia lub usunięcia z wydarzenia osób, które wykazują objawy chorobowe lub są w złym stanie fizycznym.
•W strefie startu, mety oraz na punktach odżywczych zawodów organizator może sprawdzać wyposażenie obowiązkowe zawodników.
•Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania imprezy, jeśli będzie wymagać tego sytuacja i bezpieczeństwo zawodników i organizatorów.

12. ODPRAWA TECHNICZNA

W środę 13 lipca o godz. 20:00 na naszym fanpage na FB zostanie opublikowana krótka odprawa techniczna na której zostaną ogłoszone i przypomniane najważniejsze informacje oraz będzie możliwość zadania pytań w trakcie jej trwania. Zapis z odprawy zostanie zarejestrowany i będziecie mogli odtworzyć go w dowolnym momencie.

Wszystkie powyższe zasady zostały wprowadzone zarówno dla Waszego, jak i naszego dobra. To Wy będziecie na trasie zawodów i to Wasze postępowanie jest najważniejsze. Liczymy, że wspólnie będziemy się dobrze bawić.

Do zobaczenia w Lądku-Zdroju!
Z pozdrowieniami,
Piotr Hercog z ekipą Fundacja Maratony Górskie

Szanowni Państwo, 

Informujemy, że na czas trwania X. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, który odbywa się w terminie 14-17 lipca w Lądku-Zdroju w miasteczku nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Szczegóły na plakacie. 

 

ANEKS NR 1 Z DN. 5.07.2022

Informujemy, że w związku z usprawnieniem przebiegu zawodów, decyzją Organizatora z dniem 5 lipca 2022 do regulaminu zawodów X edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich zostały wprowadzone następujące zmiany:

 

Pkt.3 &5

Wszyscy zawodnicy, muszą zostać zweryfikowani osobiście w Biurze Zawodów. Zawodnik musi posiadać podczas weryfikacji KOD QR i dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) celem kontroli daty urodzenia oraz tożsamości. Zawodnik podpisuje osobiście deklarację o stanie swojego zdrowia i o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach biegowych.

 

Pkt. 5 &Punkty odżywcze i zewnętrzne wsparcie &2

 

Zewnętrzne wsparcie (rodziny, przyjaciele, trenerzy, itp.) dozwolone jest jedynie w wyznaczonych punktach odżywczych (maksymalnie do 50 m). Pomoc supportu jest niedozwolona na punktach:

- Bieg 7 Szczytów / Super Trail / Ultra Trail / Golden Mountains Trail  A1 Przełęcz Gierałtowska 9 KM

- Bieg 7 Szczytów / Super Trail – A3 Międzygórze GOPR 53 KM

-Ultra Trail / Złoty Maraton / Złoty Półmaraton – B1 Przełęcz Lądecka

 

Pkt. 7 &1

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

. Wyposażenie obowiązkowe dla uczestników Biegu 7 Szczytów, Super Trail, K-B-L, Ultra Trail: ➢ dowód osobisty lub paszport

➢ aktywny telefon przez cały czas zawodów (wraz z roamingiem)

➢ folia NRC

➢ kubek na wodę (nie będzie na punktach kubeczków jednorazowych!)

➢ pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litra

➢ kurtka przeciwwietrzna

 ➢ czapka lub chusta wielofunkcyjna

➢ latarka (po zmroku, nie dotyczy trasy Ultra Trail)

➢ mapa tras (może być także wgrana w telefon – pod warunkiem że będzie on aktywny przez cały czas biegu)

➢ numer startowy + chip – dostarczony przez organizatora

➢ TRACK od organizatora (tylko dla trasy Bieg 7 Szczytów i Super Trail)

 

Pkt. 8  &3

 

Godziny pracy magazynu depozytów/przepaków:

Czwartek (14.07.2022): 12:00-18:00

Piątek (15.07.2022) 10:00 -18:00, 20:00- 24:00*

Sobota (16.07.2022) 5:30 -6:00, 08:00 – 23:00 **

Niedziela (17.07.2022) 08:00 – 12:00

 

* Odbiór przepaków z punktu A4 od godz. 11:00 oraz z punktu A8 w godz. 22:00 – 24:00

 

** Odbiór przepaków z punktu A13 od godz. 18:00

 

Przepaki pozostawione na punktach odebrać będzie można w Lądku-Zdroju, (ul. Orla 7, Lądek-Zdrój)

 

Pkt.§9

 

WIZERUNEK – informacja:

Rozpowszechnianie wizerunku odbywa się w oparciu o zezwolenie osoby sfotografowanej lub sfilmowanej, o którym mowa w art. 81 ust. 1 zd. 1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku jest oświadczeniem woli wyrażonym w rozumieniu art. 60 Kodeksu cywilnego. Oświadczenie woli – zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku nie może być swobodnie cofnięte po wyrażeniu i zrealizowaniu Wydarzenia, gdyż zgodnie z art. 61 § 1 zd. 2 Kodeksu Cywilnego odwołanie oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej. Przetwarzanie danych osobowych (Twojego wizerunku) w świetle RODO odbywa się przy rejestracji Wydarzenia sportowego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, zgodnie z którym: przetwarzanie jest zgodne z prawem, gdy jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Organizator ma w pełni uzasadniony interes by popularyzować sport, w tym poprzez relacje filmowe i fotograficzne z wydarzeń sportowych.

 

 

 

ANEKS NR 1 DO REGULAMINU POLA NAMIOTOWEGO Z DN. 5.07.2022

 

Pkt 6. Na terenie pola zabrania się:
palenia ognisk,
używania otwartego ognia w namiotach,
grillowania poza miejscem do tego wyznaczonym,
podłączania się do istniejącej sieci elektrycznej,
ingerowania w jakikolwiek sposób w okoliczną zieleń,
dewastowania infrastruktury pola namiotowego,
zakłócania porządku na polu namiotowym,
zaśmiecania terenu pola namiotowego,

Wjazdu samochodami osobowymi i kamperami

❗📣 W TYM ROKU PRZYŚPIESZAMY ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH.

Podczas X Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 14-17.07.2022 będziemy korzystać z cyfrowej obsługi biura zawodów. Aby odebrać pakiet startowy Zawodnicy będą potrzebowali:

1) Kod QR uczestnika biegu

2) Dowód osobisty

 

🗓️ 5 licpa (wtorek) kody QR zostaną wysłane na Wasze konta w systemie B4Sport skąd będziecie mogli je pobrać na swoje telefony lub po prostu wydrukować i dostarczyć do biura zawodów.

 

Wychodząc Wam naprzeciw i przechodząc na cyfrową obsługę zmianie uległy godziny otwarcia biura zawodów i odbioru pakietów na poszczególnych dystansach. Działać będziemy tak:

Czwartek (14.07.2022):  12:00-18:00 *
Piątek (15.07.2022): 12:00-20:00 **
Sobota (16.07.2022) 5:00-11:00 *** i 16:00-20:00 ****
Niedziela (17.07.2022):  8:00-10:00 **** i od 10:00 dla biegów dziecięcych
 
 
 
*do 16:00 tylko biegi długie 240km i 130km, po 16:00 dla wszystkich tras poza 10km i biegami dziecięcymi.
**wszyscy poza 10km i biegami dziecięcymi
*** wszyscy poza 10km i biegami dziecięcymi
**** poza biegami dziecięcymi

 

 

I wszystko staje się prostsze i szybsze! Do zobaczenia!

📅❗️Drodzy Biegacze - przypominamy, że TYLKO do 𝟑𝟎 𝐂𝐙𝐄𝐑𝐖𝐂𝐀 𝟐𝟎𝟐𝟐 roku:
 
- jest możliwe przeniesienie opłaty startowej na innego
zawodnika. Instrukcja jak przepisać pakiet startowy dostępna jest tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/najczestsze-pytania
 
- jest możliwość zmiany dystansu na krótszy lub dłuży. Instrukcja jak przepisać pakiet startowy dostępna jest tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/najczestsze-pytania
 
Po tym terminie nie będziemy nanosić zmian na listach startowych.
 
🔴 Specjalnie dla Was utworzona została Grupa Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w której możecie umieszczać ogłoszenia o sprzedaży i chęci kupienia pakietu startowego. W tym miejscu możecie również poszukiwać wspólnych przejazdów oraz noclegów. Zachęcamy do dołączenia.
 
Do zobaczenia w Lądku-Zdroju!

Dominika Stelmach gościem sceny DFBG! Ultramaratonka, trener personalny, instruktor PZLA. Wicemistrzyni Świata w Długodystansowym Biegu Górskim (2018), Mistrzyni Polski w Maratonie (2017), globalna zwyciężczyni i rekordzista świata Wings For Life (68,2 km), Rekordzistka Europy w Biegu na 100km (7godzin, 4 minuty)… Moglibyśmy tak jeszcze długo ;) Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie! Widzimy się w sobotę, 16 lipca!

Święto biegaczy podczas jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich już za niecały miesiąc! Trenuj i planuj fantastyczny czas w Lądku-Zdroju. Nie czekaj ani dnia dłużej, aby nie przegapić niższej opłaty startowej!

 

Tylko do 15 czerwca możesz skorzystać z niższej opłaty, która obowiązuje na wszystkich trasach X edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

 

X edycja DFBG odbędzie się w terminie 14-17 lipca 2022 roku. To 4 dni wydarzeń biegowych, koncerty, spotkania, licytacje, przedstawienia dla najmłodszych. Do tego specjalna strefa expo, strefy chillout i gastro, mnóstwo atrakcji, które zapewnią partnerzy wydarzenia. To właśnie w Lądku-Zdroju odbędzie się największe święto trailowego biegania! 

 

Przypominamy: 

➡️ do 15 czerwca br., obowiązuje niższa opłata startowa na wszystkich dystansach DFBG; 

➡️ do 15 czerwca br., możecie zamówić też pamiątkową, jubileuszową koszulkę techniczną;

➡️ do 17 czerwca br., zawodnicy startujący na dystansie KBL 110KM mogą wykupić bilet na transport organizatora, którym dotrzecie na linię startu zlokalizowaną w Kudowie-Zdroju. Jak to zrobić? Dowiecie się tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/najczestsze-pytania 

➡️ do 30 czerwca br., możecie przepisać swój pakiet startowy na INNĄ OSOBĘ lub przenieść pakiet startowy na INNY BIEG rozgrywany w ramach DFBG2022. Informacje, jak to zrobić, znajdziecie tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/najczestsze-pytania 

 

Zapisy trwają: www.dfbg.pl 

 

Nie może Cię tu zabraknąć! 

Strona 1 z 2

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy

Partnerzy:

Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy
Organizatorzy

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni