Aktualności

Jak kupić bilet na transport organizatora na start KBL 110km?

- sprawdź na liście czy wykupiłeś przy zapisie transport (kliknij aby otworzyć listę startową)

- dopłać kwote za transport (20 zł) w tytule przelewu wpisując „ DOPŁATA ZA TRANSPORT KBL + imię i nazwisko", na numer konta: Fundacja MARATONY GÓRSKIE Wrzosowa 11, 57-350 Kudowa-Zdrój mBank 89 1140 2004 0000 3802 7717 9361

- po zaksięgowaniu wpłaty oznaczymy to na liście startowej (przy Twoim nazwisku pojawi się słowo TAK) 

Jeszcze do 15v czerwca możecie skorzystać z NIŻSZEJ OPŁATY startowej obowiązującej na wszystkich dystansach DFBG 2022.
Dla wahających się - nie ma co dłużej myśleć, dla zapisanych - nieopłaconych - nie zwlekajcie!
Informacje oraz aktualne ceny znajdziecie w regulaminie zawodów: http://dfbg.pl/informacje/regulamin
👉 Zapisy: www.dfbg.pl

Prezentujemy oficjalną koszulkę techniczną X edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Koszulkę możecie zamówić zapisując się na zawody i odebrać ją wraz z pakietem w Biurze Zawodów w Lądku-Zdroju. Koszt to 75 PLN.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich za nami! Wielkie święto górskiego biegania.

Tegoroczna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich miała wyjątkowy charakter i była chyba największym organizacyjnym wyzwaniem ostatnich lat. To były naprawdę intensywne 4 dni, a przecież zawody były tylko widocznym efektem gigantycznej kilkumiesięcznej pracy włożonej przez organizatorów, lokalne władze czy Park Narodowy Gór Stołowych. O tym, że organizacja zawodów sportowych w czasach pandemii nie jest łatwa wiadomo już od zeszłego lata. Potrzeba bardzo dużo wysiłku, konsekwencji i przede wszystkim przychylności lokalnych władz, szczególnie jeśli odnotowuje się 30 % wzrost  frekwencji. W Lądku-Zdroju wystartowało niemal 4 tysiące biegaczy oraz kilkuset dzieciaków.

W tym roku festiwal odbywał się w sposób hybrydowy. Z jednej strony zachowano wiele zaleceń, rozwiązań i obostrzeń z zeszłego roku, z drugiej organizatorzy zdecydowali się wrócić do wielu punktów imprezy z których ta słynęła przed pandemią: expo, dekoracje zwycięzców przy udziale publiczności czy spotkania z gośćmi (Jerzy Skarżyński).

Wszystko zaczęło się jak zwykle w czwartek o godzinie 16:30, kiedy to Dyrektor festiwalu Piotr Hercog wraz z Burmistrzem Lądka-Zdroju Romanem Kaczmarczykiem otworzyli oficjalnie imprezę. Chwilę później bo już o godzinie 17:00 na trasę wyruszyli zawodnicy Biegu 7 Szczytów, a więc najdłuższego festiwalowego biegu. Faworytem podobnie jak przed rokiem miał być Rafał Kot, który  chociaż w Lądku się pojawił to jednak z powodu kontuzji nie przystąpił do rywalizacji. Zwyciężył Krystian Ogły z czasem 33:07:09. W rywalizacji Pań kibice ostrzyli sobie wynik na pojedynek Angeliki Szczepaniak, która w zeszłym roku wynikiem 35:47:04 pobiła rekord trasy, z Patrycją Bereznowską – jedną z najlepszych specjalistek na świecie w biegu 24-godzinnym. Ostatecznie  na starcie pojawiła się tylko Patrycja, która pewnie zwyciężyła z czasem 38:44;24

Drugi rok z rzędu dystansem, który ogniskował uwagę kibiców był Golden Mountains Trail.  GMT był w ramach festiwalu rozgrywany po raz drugi. Na zawodników czekała trasa 33 km/+1500 na której najlepsi biegacze z Polski, Czech i Słowacji walczyli o bilety uprawniające na wyjazd na Azory, gdzie odbędzie się Wielki Finał edycji narodowych Golden Trail Series.  Bieg mimo nieobecności takich zawodników jak Bartek Przedwojewski, Krzysztof Bodurka, Marcin Rzeszótko (którzy w tym roku startują w Golden Trail World Series) przyciągnął uwagę kibiców, a rywalizacja stała na wysokim poziomie zwłaszcza wśród Panów. Zwyciężył Słowak Andrej Paulen oraz Ewelina Kowalik. Faworytka biegu Martyna Kantor nie ukończyła biegu z powodu kontuzji.

Wśród innych wyników uzyskanych na festiwalu warto wspomnieć rezultaty Marty Wenty - 12:25:21 – rekord trasy i zwycięstwo na dystansie K-B-L oraz Daniel Żochowskiego, który uzyskał bardzo dobry wynik na dystansie Złotego Półmaratonu 1:28:27. Ten czas mimo że gorszy od rekordu trasy Bartka Przedwojewskiego o 4 minuty jest jednak drugim rezultatem w historii startów na tym dystansie. Cieszy dobra forma zawodniczek Salomona: Kasia Solińska z marszu i w mocnym treningu wygrała Trojak Trail, a Natalia Tomasiak udanie powróciła na biegowe trasy niemal równo cztery miesiące po urodzeniu dziecka, zajmując druga lokatę na dystansie Złotego Maratonu w stosunkowo niezłym czasie 1:51:50. Zwyciężyła Emilia Mazek (1:49:23)

IX Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich przeszedł do historii, a Lądek Zdrój ponownie został oddany w ręce kuracjuszy.  Warta podkreślenia jest organizacja i logistyka całej imprezy za którą stoi Załoga Górska – grupa zgranych, wesołych wolontariuszy, którzy mają niezwykły wkład w  tworzenie klimatu imprezy.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla lokalnych władz, które na każdym kroku wspierały działnia zmierzające do możliwości przeprowadzenia imprezy.  Wielkie podziękowania kierowane są również do sponsorów, którzy nie wycofali swojego wsparcia, mimo trudnego dla wszyskich czasu: Salomon, Browar Fortuna, Staropolanka, P.H.U. AMC, Petzl, Formotiva, Food Care, Dolny Śląsk, Kurort Lądek Zdrój, Park Narodowy Gór Stołowych, Suunto

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Pełne wyniki w linku poniżej

http://wyniki.b4sport.pl/dolnoslaski-festiwal-biegow-gorskich/m557.html

Tekst: Przemysław Ząbecki

Niezmiernie miło nam poinformować, że Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich został objęty Patronatem Honorowym przez Pana Macieja Awiżyna - Starostę Powiatu Kłodzkiego. 

Serdecznie dziękujemy za zaufanie oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia jakim jest impreza DFBG 2021. 

Na zawodach jak w życiu – trzeba być dla siebie miłym i kulturalnym, a i pomagać innym jeśli sytuacja tego wymaga. Startując w DFBG 2021 pamiętajcie o zachowaniu zasad, nazwijmy je „sportowym savoir vivre”.

  • Startując pamiętajcie, że strefa startów jest interwałowa. Oznacza to, że bramki startowe dla poszczególnych dystansów otwarte są o różnych godzinach, patrz: http://dfbg.pl/informacje/program a zawodnicy wypuszczani będą co kilka sekund. PAMIĘTAJCIE O ZACHOWANIU DYSTANSU SPOŁECZNEGO!
  • Jeżeli podczas zawodów spotkasz innego zawodnika lub osobę obsługi, która ucierpiała i potrzebuje pomocy zaopiekuj się nim i zadzwoń na numer alarmowy (+4874) 985 lub na numer telefonu, który jest wydrukowany na każdym numerze startowym, a jeśli zejdziesz z trasy koniecznie zgłoś to organizatorowi – numer będzie na numerze startowym!
  • Jeżeli przechodzisz obok zawodnika, który leży lub siedzi i nie ma z nim kontaktu, upewnij się, czy nie potrzebuje pomocy. Jeżeli tylko odpoczywa – zmotywuj go do dalszego wysiłku, aby odpoczywać w najbliższym punkcie odżywczym. Jeżeli ta osoba Twoim zdaniem potrzebuje pomocy, skontaktuj się z numerem alarmowym. Przypadki chodzą parami więc warto przypomnieć sobie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=QTlWb0g0SXI&ab_channel=%C5%81ukaszStec
  • Wyprzedasz? Krzycz: PRAWA / LEWA WOLNA! Trasa zawodów nie jest własnością prywatną i nie jest zamknięta na czas trwania zawodów. Pamiętaj, że pełne prawo do korzystania z niej mają inni turyści i sportowcy. Wyprzedzaj zawodników lub inne osoby tylko w miejscu gdzie jest to bezpieczne i nie stanowi zagrożenia ani dla Ciebie ani dla osoby wyprzedzanej. Część trasy biegnie przez tereny prywatne i zamieszkałe. Zachowaj ciszę przechodząc przez nie. j. Na odcinkach tras przebiegających po drogach publicznych obowiązują̨ przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Na tych odcinkach Zawodnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i zobligowani do poruszania się zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
  • Nie niszcz niczego na trasie zawodów, nie śmieć, nie zrywaj roślinek, grzybów, nie kradnij kamieni i nie przewieszaj oznaczeń – po prostu nie utrudniaj życia sobie i innym bo szkoda na to czasu i wysiłku J
  • Używasz kijków biegowych? Super! Wybiegając ze startu, pokonując odcinek trasy na którym jest większa grupa zawodników pamiętaj o tym aby je złożyć, a jak już z nimi biegniecie to pamiętajcie aby ich ostre „czubki” znajdowały się z przodu. Nikt nie chce stracić oka i wrócić poszkodowanym z zawodów.
  • Na punktach odżywczych i trasie prosimy o wyrozumiałość dla wolontariuszy i obsługi zawodów. Oni nie śpią tak samo jak zawodnicy, a oddają Wam całe serce i siły jakie w sobie mają. A jak już przy punktach odżywczych jesteśmy to:

- każdy z Was musi mieć swój kubek na napoje bo my ich nie zapewniamy;

- nie róbcie wodnych kąpieli korzystając z wody, która znajduje się w termosach;

- jeśli na punkcie są zatory to prosimy: bez nerwów! W tym czasie wyciągnijcie swoje kubki, flaski, pomyślcie co chcielibyście zejść i wypić;

- jak już skorzystacie z bufetu (weźmiecie jedzenie i picie) oddalcie się kilka metrów dalej i dajcie możliwość skorzystania z punktu innemu biegaczowi;

- resztek jedzenia, opakowań po żelach i produktach zamkniętych nie wyrzucamy pod siebie i do lasu. Na punktach jest spora ilość koszy na śmieci w których możecie pozostawić takie odpady – naprawdę nie ma sensu aby leśne zwierzaki jadły takie produkty, nie jest to dla nich ani dobre ani zdrowe.

  • Ważny element dla tras B7S 240km i KBL 110KM. Jeśli chodzi o odcinek trasy na Szczelińcu Wielkim to: Pamiętajcie, że od wejścia na labirynt aż do dolnego zejścia nie ma oznaczeń trasy organizatora. Spowodowane jest to jedno kierunkowym ruchem turystycznym. Jeśli ktoś ma obawy, że sobie nie poradzi to: a) koniecznie wgrajcie tracka w zegarki; b) przed samymi zawodami zajrzyjcie do naszego informatora technicznego, który znajdzie się w pakiecie startowym – dostępny tam będzie schemat labiryntu.

Pamiętajcie, że BIEGANIE to przede wszystkim dobra zabawa! Nie przepychajcie się, zachowajcie kulturę osobistą i czerpcie z tej imprezy jak najwięcej radości!

To by było na tyle z rzeczy bardzo ważnych. Planujcie, przygotowujcie się, widzimy się niebawem w Lądku-Zdroju!

Informujemy, że do dn. 2 lipca 2021 roku osoby biorące udział w zawodach na dystansie 110KM (K-B-L) mają możliwość dokupienia do swojego pakietu startowego biletu na przejazd transportem organizatora na linię startu do Kudowy-Zdroju. Koszt biletu to 20 ZŁ / osoba. 

Co zrobić aby dokupić transport? 

1. Napisz wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje dane (imię, nazwisko, dystans) w tytule wiadomości wpisując TRANSPORT NA START KBL.

2. Opłać przejazd. Zrób przelew w wysokości 20 ZŁ podając w tytule kod, który uzyskałeś przy rejestracji + TRANSPORT NA START KBL. 

Opłatę należy wpłacić na to samo konto co wpisowe, tj.:

Fundacja MARATONY GÓRSKIE
ul. Wrzosowa 11
57-350 Kudowa-Zdrój
Tel. +48 513 423 887
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mBank 89 1140 2004 0000 3802 7717 9361
IBAN: PL89 1140 2004 0000 3802 7717 9361
SWIFT:BREXPLPWMBK.

3. Wyślij potwierdzenie wykonania przelewu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

 

 

 

PRZEPISANIE PAKIETÓW / ZMIANY DYSTANSÓW.
 
Informujemy, że zgodnie z regulaminem do 30 czerwca 2021 r., możecie:
 
- przepisać swój pakiet startowy na innego uczestnika (tj. odsprzedać go innej osobie)
- zmienić dystans na inny (jeśli są na nim wolne miejsca)
 
❗WAŻNE: PO 30 CZERWCA 2021 NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI PRZEPISANIA PAKIETU STARTOWEGO. NIE BĘDZIEMY RÓWNIEŻ WPROWADZAĆ ŻADNYCH ZMIAN NA LISTACH STARTOWYCH!
 
Informujemy również, że NIE MA możliwości przepisania pakietu startowego na rok 2022.
 
Jeśli chcecie odsprzedać pakiet lub go poszukujecie zachęcamy do umieszczenia ogłoszenia w naszej grupie: https://www.facebook.com/groups/1829714370497701
Informacje jak przepisać pakiet na inną osobę znajdziecie tutaj: http://dfbg.pl/dla-zawodnikow/najczestsze-pytania

DFBG już za trzy tygodnie! 🔥 Podsyłamy Wam filmowy poradnik przedstartowy od Dyrektora Zawodów Piotr Hercog - Salomon Suunto Team, który powstał przy współpracy z Sklep Biegacza.
 
Chociaż produkcja byław 2019 roku to poradnik jest bardzo aktualny.
 
KLIK: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=u1MIS-DvSY4&ab_channel=SklepBiegacza

Rekordowa liczba uczestników, rekordowa liczba kibiców (spróbujcie znaleźć miejsce hotelu 🙂 ) i rekordowe EXPO? Tak!

Wszystkich chętnych wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty i marki podczas IX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich zapraszamy do współpracy i kontaktu:

Przemysław Ząbecki
Koordynator strefy EXPO

+48 696 404 928
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ważna informacja. W tym roku postanowiliśmy "uwolnić" strefę gastronomiczną. Do kontaktu i współpracy zapraszamy wszystkich chętnych.

Strona 1 z 4

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy

Partnerzy:

Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy
Organizatorzy

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni