Aktualności

HO! HO! (C)HOdźcie na trening! 🎅 Team DFBG oraz Salomon zapraszają na bezpłatne treningi po przepięknych trasach Ziemi Kłodzkiej.
Treningi w dwóch odsłonach – 𝐏𝐑𝐎 𝐢 𝐄𝐀𝐒𝐘, o zróżnicowanym poziomie, dystansie i tempie. Najbliższy trening przed Zimowym Półmaratonem Gór Stołowych poprowadzą: 🎅. Piotr Hercog - Mountain Challenge i 🎅. Michał Jurek - Trail Runner


📅 Pierwszy trening już w niedzielę, 7 stycznia, o godzinie 10.00.
Spotykamy się w miejscu startu Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych, w Karłowie, przy Dworek Karłów.

Szczegóły dotyczące treningów:

Tworzymy dwie grupy treningowe – 𝐏𝐑𝐎 𝐢 𝐄𝐀𝐒𝐘. Obie grupy startują i kończą przed Dworkiem Karłów (miejsce startu Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych).

🔥 Trening PRO:
Trener: 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐇𝐞𝐫𝐜𝐨𝐠
Planowane tempo: 5-7 min/km po górach
Czas trwania treningu: 2-2,5 godz.
Na odcinkach tras ZPGS
Trening dedykowany wprawionym biegaczkom i biegaczom, w szybkim tempie, z uwzględnieniem technicznych odcinków.

➡️Trening EASY:
Trener: 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł 𝐉𝐮𝐫𝐞𝐤
Planowane tempo: 7-9 min/km po górach (z przystankami na odpoczynek)
Czas trwania treningu: ok. 1,5 godz.
Na odcinkach tras ZPGS21

Trening dla osób początkujących lub biegających w spokojnym tempie, z przewidzianymi przerwami na odpoczynek. To idealne przygotowanie do zimowych biegów, możliwość spotkania się z biegaczami, zintegrowania, rozmowy z trenerem.

👟 No i co warte podkreślenia!
Biegacze będą mogli wypożyczyć buty marki Salomon – idealne sprawdzenie wybranych modeli przed śnieżnym wyzwaniem! Buty udostępnimy w Dworku Karłów.
Udział w treningu oraz wypożyczenie butów marki Salomon na testy jest bezpłatne.
❗ Aby wziąć udział w treningu, konieczne jest wysłanie zgłoszenia poprzez stronę: https://www.salomon.com/pl-pl/events/trail-running/przygotuj-sie-do-wydarzen-cyklu-dfbg

Polska w najbardziej prestiżowym światowym cyklu biegów! Znamy kalendarz Golden Trail World Series 2024!

Dwie nowe lokalizacje w Azji, pierwszy w historii wyścig w Polsce i jedyny w swoim rodzaju bieg w USA. Kalendarz trailowej “Ligi Mistrzów” - Golden Trail World Series 2024 zapowiada sie niezwykle ekscytująco!

 

 

Golden Trail World Series (GTWS) to najbardziej elitarny na świecie cykl biegów terenowych. Swoista “Liga Mistrzów” trailu: osiem najbardziej kultowych i inspirujących międzynarodowych biegów, w których rywalizuje światowa czołówka biegaczy.
GTWS ma na celu pokazać wyjątkowość trailu – piękne środowisko naturalne, w których odbywa się rywalizacja oraz profesjonalnych biegaczy trailowych jako światowej klasy sportowców i pasjonatów, którzy są istotnym ogniwem rozwoju tej dyscypliny sportu. Warto podkreślić, że każdy z 8 biegów w ramach cyklu, jest wybierany specjalnie pod kątem scenerii, wyzwań, historii i atmosfery, jaką oferuje zarówno biegaczom, jak i publiczności. 

Pierwsza podwójna rywalizacja w Azji

Nowością w kalendarzu Golden Trail World Series na rok 2024 są dwa wyścigi w Azji: w Japonii, a następnie w Chinach. To pierwsza taka sytuacja w historii cyklu.

“Biegi przełajowe stają się w Azji coraz bardziej popularne i rośnie liczba azjatyckich zawodników na światowym poziomie” – wyjaśnia Grégory Vollet, Dyrektor GTWS. “Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć dwa azjatyckie biegi do naszego kalendarza na rok 2024. Szanując środowisko naturalne i czas naszych sportowców, te dwa wyścigi odbędą się w ciągu dwóch tygodni. Podobny zabieg zastosowaliśmy w przypadku rywalizcji na terenie USA i Europy, co oznacza, że w trakcie jednej podróży, będzie można wziąć udział w dwóch wydarzeniach.”

Kobe Trail w Japonii otworzy sezon 2024 w dniach 20 i 21 kwietnia, a następnie sportowcy udadzą się do Sichuan na drugi wyścig sezonu, który odbędzie się 27 i 28 kwietnia.

Rajd po Polsce i Europie

Po raz pierwszy w historii, tym roku w kalendarzu Golden Trail World Series znajdzie się wyścig w Polsce!  Tym samym Tatra Sky Marathon staje się jednym z 8 biegów w tegorocznej edycji imprezy. To ogromny sukces polskiego środowiska trailowego!

Poza dodaniem czterech nowych biegów, cykl  GTWS oczywiście zachowa swoje wspaniałe, legendarne wyścigi: w maju hiszpańska Zegama-Aizkorri, miesiąc później Maraton du Mont-Blanc w Chamonix. Kultowy Sierre-Zinal w Szwajcarii będzie piątym wyścigiem sezonu, a tydzień po nim, 17 sierpnia odbędzie się Tatra Sky Maraton w Zakopanem. Zatem tego lata w Europie czeka nas prawdziwa trailowa uczta!

Jeszcze więcej transmisji na żywo!

Dzięki niezaprzeczalnemu sukcesowi telewizyjnemu w 2023 r., zawody Golden Trail World Series będą ponownie transmitowane w Eurosporcie, ale także w ponad 100 lokalnych kanałach telewizyjnych na całym świecie. Wielki Finał GTWS 2023 we Włoszech oglądało w Eurosporcie ponad 6 milionów widzów, co jest wynikiem porównywalnym z tak popularnymi zawodami, jak Puchar Świata MTB!

"W sumie będziemy transmitować w kanałach telewizyjnych 5 wyścigów GTWS, w porównaniu z trzema w zeszłym roku.” – mówi Grégory Vollet. “Celem jest zapewnienie naszym sportowcom i naszej dyscyplinie sportu jeszcze większej widoczności!”

Wielki Finał GTWS na nowych zasadach

Dzięki temu, że liczba wyścigów w cyklu GTWS zwiększyła się do ośmiu startów, w tym roku  w klasyfikacji do Wielkiego Finału GTWS uwzględnione zostaną cztery najlepsze wyniki z sezonu (w porównaniu z trzema w ubiegłym roku). Po zakończeniu planowych ośmiu wyścigów,  30 najlepszych zawodniczek i zawodników zostanie zaproszonych do wzięcia udziału w światowym Grand Final GTWS (miejsce rozgrywania finału zostanie ogłoszone w późniejszym terminie).

„W tym sezonie chcieliśmy uwzględnić w cyklu lokalizacje w Azji. Konieczne więc było zwiększenie liczby wyścigów wliczanych do ogólnego rankingu, aby uniknąć zbytniego rozmycia poziomu w trakcie sezonu. Program zaplanowaliśmy jednak w taki sposób, aby zawodnicy mogli z łatwością połączyć starty w kilku wyścigach.” – wyjaśnia Grégory Vollet.

Po zakończeniu sezonu, sportowcy znajdujący się poza pierwszą 30-tką nadal będą mieli szansę wziąć udział w Wielkim Finale. Tak, jak to miało miejsce w tym roku, będą mogli zdobywać  dodatkowe punkty i dostać sie do kategorii ELITA (30 osób).

Program Golden Trail World Series 2024:

 • 20 kwietnia: Kobe Trail – Women’s race – 21km/1,615m V+ – Kobe, Japan.
 • 21 kwietnia: Kobe Trail – Men’s race – 21km/1,615m V+ – Kobe, Japan.
 • 27 kwietnia: Four Girls Mountain Trail – 21km/1,423 m V+ – Sichuan, China.
 • 26 maja: Zegama-Aizkorri – 42km/2,736 m V+ – Zegama, Spain.
  (transmisja LIVE na YouTube)
 • 30 czerwca: Marathon du Mont-Blanc – 42km/2,540 m V+ – Chamonix, France (transmisja w Eurosport)
 • 10 sierpnia: Sierre-Zinal – 31km/2,200 m V+ – Sierre, Switzerland.
  (transmisja LIVE na YouTube)
 • 17 sierpnia: Tatra Sky Marathon – 28km/1,770 m V+ – Kościelisko, Poland.

(transmisja LIVE w Eurosport)

 • 14 września: Headlands – Women’s race – 28km/1,304 m V+ – Marin County, USA.
 • 15 września: Headlands – Men’s race – 28km/1,304 m V+ – Marin County, USA.
 • 22 września: Mammoth Trail Fest – 26km/1,250m V+ – Mammoth Lakes, USA.
  (transmisja LIVE w Eurosport)

 • 17-20 października: Grand Final. Szczegóły wyścigu zostaną podane później. (transmisja LIVE w Eurosport)

 

Zobacz filmowy zwiastun Golden Trail World Series 2024: KLIKNIJ >>


Czy ktoś z Twoich bliskich marzy o przebiegnięciu półmaratonu? Najlepszy przyjaciel chciałby sprawdzić się na dystansie Ultra? A może po prostu nie masz pomysłu na świąteczny prezent dla męża, żony, kumpla, koleżanki? Może udział w biegu górskim to skryte marzenie Twojej mamy lub Twojego taty?

🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️
 

Podaruj im VOUCHER na nasze biegi! Do 21 grudnia możesz zamówić jeden z voucherów prezentowych na biegowe imprezy TEAM DFBG!Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zawrzesz w niej informacje:

 

 1. Na jaki dystans i zawody wybierasz voucher.

 

 1. Podasz dane ZAMAWIAJĄCEGO prezent (imię, nazwisko, adres mailowy oraz telefon)

 

 1. Podasz dane osoby obdarowanej prezentem (imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, numer telefonu, datę urodzenia, kraj, nazwę klubu)

 

 1. Jeżeli do vouchera chciałbyś domówić pamiątkową koszulkę techniczną*, również prosimy o tę informację wraz z podaniem rozmiaru koszulki w wiadomości mailowej.

 

 1. Uiścisz opłatę* za voucher na nasze konto, a następnie prześlesz potwierdzenie przelewu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Obdarowana osoba na listę startową DFBG zostanie wpisana 2 stycznia 2024 roku, tak aby nie psuć jej wcześniej świątecznej niespodzianki.

 

*Obowiązuje cena zawarta w regulaminie zawodów. Vouchery nie podlegają zwrotowi.


Mało?

Wybierz zestaw bardzo konkretnych i uniwersalnych propozycji od Salomona na świąteczne upominki dla osób aktywnych! Na przykład…

Ekologiczna butelka! albo... rękawiczki!
Po inspiracje Salmon Polska zapraszamy TUTAJ

🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️🎅🎀🎁🎄☃️Jaki prezent dla osoby aktywnej? Oto 6 trafionych pomysłów! 


Zbliżają się Święta, a wraz z nimi prezentowe dylematy. Przygotowaliśmy sześć bardzo konkretnych i uniwersalnych propozycji na świąteczne upominki dla entuzjastów aktywnego stylu życia. Jeśli szukasz czegoś dla biegacza, rowerzysty, fana górskich wycieczek czy miejskich eskapad – jesteś w doskonałym miejscu.

 

 

Ekologiczna butelka

Prawdopodnie każdy miłośnik aktywnego trybu życia, ma też na sercu dobro środowiska. A już na pewno każdy potrzebuję wygodnego sposobu nawadniania podczas swoich aktywności. Trudno więc o bardziej trafiony prezent, niż butelka do wielokrotnego napełniania. Butelka Salomon RECON™ BOTTLE 750ml jest wykonana w 50% z materiału pochodzącego z recyklingu i nie zawiera BPA, BPS i BPF. Silikonowy, odkręcany korek sprawia, że picie jest tak samo wygodne, jak bezpośrednio ze szklanki. Butelka świetnie sprawdza się podczas wędrówek, zwiedzania atrakcji w mieście, a także na co dzień, w pracy,  regularnie przypominając o nawadnianiu.

NIEzwykłe skarpetki

Skarpetki sportowe mają tę cudowną właściwość, że każda osoba aktywna ich potrzebuje. Praktyczne prezenty są super. Ale praktyczne i specjalistyczne są jeszcze lepsze! Skarpety Salomon S/LAB  Pulse Ankle zostały przetestowane przez światowe gwiazdy trailu. Są nie tylko wygodne i świetnie dopasowane, ale pomagają również w poprawianiu sportowych wyników. Pochodzący z recyklingu materiał INFINYL® doskonale „oddycha” i ma także właściwości antypoślizgowe. Skarpetki więc nie przesuwają się i nie powodują podrażnień skóry, co jest szczególnie ważne przy bieganiu długodystansowym. Elementy wykonane w technologii Bioceramic zmniejszają napięcie mięśniowe w kluczowych miejscach na stopie i ograniczają zmęczenie. Taki prezent to więcej niż “skarpetki pod choinkę”!Plecak sportowy  

Plecak Salomon Trailblazer 30 to doskonały prezent dla biegaczy, wielbicieli długich spacerów czy rowerowych przejażdżek. Prosty, uniwersalny krój powoduje, że można go zabierać również na miasto. Trailblazer 30 został zaopatrzony w paski oraz uprząż 3D. Cały ciężar plecaka nie spoczywa zatem na ramionach, ale jest rozłożony równomiernie. Liczne przegrody pozwalają mieć wszystko wygodnie pod ręką. Dodatkowo plecak posiada przegrodę na laptopa. Fanom trekkingu lub nordic walking spodobają się także uchwyty na kijki oraz integracja z bukłakiem na wodę. Konstrukcja 3D z tyłu oferuje przestrzeń, dzięki której na plecach nie zbiera się wilgoć.

Rękawiczki  

Rękawiczki to w sezonie jesienno-zimowym zawsze trafiony wybór. Lekkie, a przy tym bardzo ciepłe rękawiczki Salomon FAST WING WINTER to także obietnica komfortu podczas uprawiania zimowych aktywności.

Materiał nie zbiera wilgoci. Osłona pokryta warstwą DWR daje dodatkową ochronę podczas niskich temperatur i wiatru. W warunkach umiarkowanych można ją schować do specjalnej przegródki. Spodnia część rękawiczek jest zbudowana z wytrzymałego materiału, odpornego na uszkodzenia. Panele na palcu wskazującym i kciuku umożliwiają obsługę telefonu.

Plecak lżejszy niż wszystkie

Biegając długie dystanse, szczególnie w górach, trudno się obejść bez zabierania dodatkowego ekwipunku. Kurtka, rękawiczki, napoje, przekąski – tego nie upchniesz w sportowych spodenkach.

Minimalistyczna i niezwykle wygodna plecako-kamizelka Salomon Sense Pro 5 realizuje potrzeby najbardziej wymagających biegaczy i outdoorowców. Wykonana jest z elastycznego i oddychającego materiału. Zapewnia komfort przy każdym ruchu oraz nie zbiera wilgoci. Dzięki licznym kieszeniom i przegrodom daje komfortowy dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. W zestawie znajdują się także 2 miękkie bidony SPEED o pojemności 500 ml. Duży korek ułatwia napełnianie. Doskonały prezent dla ambitych biegaczy!


Torba podróżna  

Nieoczywisty, a przy tym bardzo praktyczny prezent. Torba podróżna Salomon OUTLIFE DUFFEL 70 to pakowna i bardzo wygodna torba, którą można zabrać na wyjazd ale też np. na treningi halowe lub wspinaczkowe.

Torba pomieści dużą ilość sportowego sprzętu (70 litrów). Osobne przegrody na brudną odzież i buty oferują jeszcze większą użyteczność i komfort. Torba posiada również paski umożliwiające wygodne przenoszenie. Można je chować do środka, co jest szczególnie przydatne w momencie, gdy np. potrzebujemy torbę umieścić w szafce na rzeczy osobiste lub oddać do luku bagażowego na lotnisku. Materiał jest wodoodporny, bardzo wytrzymały – produkt więc posłuży  przez wiele lat.

Po więcej inspiracji zapraszamy na Salomon.comWystartowały zapisy na 12. edycję DFBG

 

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – czas na 12. edycję najpiękniejszej trailowej przygody! 15 listopada o godzinie 9.00 wystartowały zapisy na największe zawody trailu w Polsce. Cztery dni niesamowitej przygody w klimatycznym Lądku-Zdroju. 9 dystansów, dwie nowe klasyfikacje, rozbudowana strefa dla najmłodszych biegaczy, spotkania, warsztaty, koncerty – to wszystko w dniach 18-21 lipca 2024!


 

DFBG to obecnie największa impreza biegów górskich w Polsce. Od 11 lat zamienia niewielkie miasteczko Ziemi Kłodzkiej – Lądek-Zdrój – w stolicę trailu. 5000 biegaczy spełnia tu swoje marzenia, wyrównuje rachunki z górami, sprawdza swoje możliwości. DFBG to przygoda, która dla jednych trwa od lat, dla innych jest odkryciem tego, jak piękne jest bieganie po górach.

 

9 dystansów o różnym stopniu trudności

 

Na DFBG swój kierunek odnajdą zarówno ci, którzy biegają zawodowo, jak i biegacze rozpoczynający swoją przygodę. W czwartek, 18 lipca, wystartują zawodnicy z dwóch tras: Biegu 7 Szczytów 240 km oraz biegu Super Trail 130 km. W piątek, 19 lipca, linię startu przekroczą Golden Mountains Trail 33 km, K-B-L 110 km, NOCNY TRAIL 15 km. W sobotę, 20 lipca z wyzwaniem zmierzą się zawodnicy biegów Ultra Trial 68 km, Złotego Maratonu 45 km, Złotego Półmaratonu 21 km. W ostatni dzień DFBG, 21 lipca, wystartują zawodnicy Trojak Trail oraz Kids Trail.

 

12 lat historii trailu

 

DFBG ma jedną z najdłuższych w Polsce tras trailowych – legendarny Bieg 7 Szczytów o dystansie 240 km. To wielkie wyzwanie i najlepszy z możliwych rekonesans Ziemi Kłodzkiej. Ale Festiwal to również krótsze dystanse – oprócz wspomnianej, biegacze mają do wyboru: 130, 110, 68, 45, 33, 21, 15 i 10 km. Do tego Kids Trail – czyli zawody dla najmłodszych, dopełnione sportowymi i kulturalnymi atrakcjami. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich organizowany jest przez ultramaratończyka – Piotra Hercoga, na co dzień mieszkającego w Kudowie-Zdroju. Wszystkie dystanse Festiwalu są jego autorskimi trasami, prowadzącymi po najpiękniejszych zakątkach Ziemi Kłodzkiej, między innymi: Lądku-Zdroju, Złotym Stoku, Dusznikach-Zdroju, Zieleńcu, Bardzie, Międzylesiu. DFBG z symbolicznej liczby zawodników w pierwszej edycji stał się największą imprezą trailową w Polsce – podczas tegorocznej, 11. edycji linię startu przekroczyło 5 tysięcy zawodników.

 

Atmosfera i klimat imprezy jest tym, na czym od początku nam zależało. Ale biegi górskie są również wyzwaniem – dla jednych będzie to na przykład wyczerpujący dystans 240 km, dla innych 10 km, które niejednokrotnie są pierwszym spotkaniem z trailem. I  na tym nam, organizatorom zależy – na budowaniu imprezy będącej celem wielomiesięcznych treningów, sportowej rywalizacji, jak i dotarciem do tych, którzy są amatorami i taka aktywność chodziła im po głowie, aż w końcu odważyli się spróbować – mówi Piotr Hercog.

 

Dwie nowe klasyfikacje – Grand Prix DFBG

 

DFBG to oprócz finału w Lądku-Zdroju trzy zawody biegowe w cyklu: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych (20.01.2024), Kudowska Sztafeta Górska (13-14.04.2024) oraz Supermaraton Gór Stołowych (21-22.06.2024). W 2024 roku po raz pierwszy zawodnicy będą mogli powalczyć o Grand Prix – nową kwalifikację w dwóch odsłonach.

 

Dwie odsłony – Grand Prix DFBG Classic i Grand Prix DFBG Long to klasyfikacje, w ramach których zawodnicy wybierają minimum cztery z pięciu wskazanych biegów w trakcie całego cyklu Teamu DFBG. 

 

W przypadku Grand Prix DFBG Classic są to:

 • Zimowy Półmaraton Gór Stołowych: dystans 21 km
 • Kudowska Sztafeta Górska: Półmaraton Błędnych Skał
 • Supermaraton Gór Stołowych: Trasa Light (dystans 21 km)
 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich: Złoty Półmaraton
 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich: Nocny Trail 15

Klasyfikacja Grand Prix DFBG Long jest dedykowana zawodnikom biorącym udział w minimum czterech z dziesięciu dłuższych tras, do których zaliczone są następujące starty:

 

 • Zimowy Półmaraton Gór Stołowych - dystans 31 km
 • Kudowska Sztafeta Górska - dystanse do wyboru: 42, 75 km
 • Supermaraton Gór Stołowych - dystans 55 km
 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich - dystanse do wyboru: 33, 45, 68, 110, 130, 240 km

 

Oprócz ogromnej satysfakcji ukończenia Grand Prix DFBG, zawodnicy walczą o podium – podstawą klasyfikacji będzie suma punktów uzyskanych z czterech najlepszych startów w wymienionych biegach wedle miejsca uzyskanego w kategorii OPEN. Dla zawodników, którzy ambitnie wystartują we wszystkich pięciu biegach, nie będzie liczony do klasyfikacji końcowej start, w którym zdobyli najmniejszą liczbę punktów.

Każdy zawodnik, który zdobędzie Grand Prix Classic lub Long będzie mógł odebrać imienny certyfikat w biurze zawodów DFBG, a trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn otrzyma nagrody specjalne.

 

DFBG – 4 dni biegowych emocji

 

Festiwal oprócz startów i niesamowitych emocji na mecie wypełni program towarzyszący. To m.in. koncerty, spotkania na głównej scenie, warsztaty, dyskusje. W czasie DFBG do Lądka przybywa w sumie kilkanaście tysięcy osób – biegacze, przyjaciele zawodników, kibice. Lądek-Zdrój zmienia się w wielkie biegowe miasteczko, którego przestrzeń wypełnia również jedno w największych w Polsce runningowych expo. 

 

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich od lat wspierają uznane marki, takie jak: Salomon, Suunto, Petzl, Brubeck, Volvo, Fortuna. To potwierdzenie najwyższej jakości działań, mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności. W górach każdy może spróbować swoich sił – DFBG jest ku temu doskonałą okazją.
www.dfbg.pl

 

Niektórzy wolą czytać nudne informacje – ta jest dla tych, którzy cenią sobie sport i przygodę.

 

Dwie wspaniałe premiery od Suunto!
Poznaj nowy zegarek Suunto Race oraz słuchawki Suutno Wing.

Suunto przedstawia nowy sportowy zegarek
z ekranem AMOLED, pomiarem HRV, bezpłatnymi mapami offline oraz wytrzymałą baterią!

Suunto RACE to idealny zegrek sportowy dla wszystkich tych, którzy dążądo poprawiania swoich wyników i stale wytyczają nowe cele. Nowy zegarek to przede wszystkim duży wyświetlacz typu AMOLED, zaawansowane funkcje analizowania treningów oraz szczegółowe mapy offline. Model ten będzie idealnym wyborem dla osób, które dużo trenują, startują w zawodach ale także uprawiają sporty outdoorowe.

Niektórzy wybierają weekendowy chill podczas gdy prawidziwi sportowcy stale podnoszą swoją poprzeczkę czy też biorą udział w zawodach ponieważ kochają ten wyjątkowy dreszczyk emocji.
Pasjonaci sportu tacy jak Ty, nie wybierają drogi na skróty lecz wytyczją własną ścieżkę aby każdego dnia być jeszcze lepszym. Do tego potrzebują zaufanego kompana na którym będą mogli polegać w każdych warunkach.
Suunto RACE spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, wspierając ichw osiąganiu sportowych celów ale także umiejętnym utrzymaniu równowagi pomiędzy treningiem, a regeneracją.

Nowy SUUNTO RACE z wysokiej jakości wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1.43", cyfrową koronką dla sprawniejszego poruszania sie po menu oraz zaawansowanymi analizami będzie
Cię wspierać już od pierwszych chwil rozpoczęcia aktywności. Dzięki pomiarowi zmienności tętna (HRV) będziesz mógł w prosty sposób ocenić stan regenracji swojego organizmu i porównać najnowsze wartości z długoterminowymi,
a także przeanalizować ten proces. Bezpłatne, szczegółowe mapy możesz pobrać bezpośrednio na zegarek, dzięki czemu w każdym momencie swojej outdoorowej przygody będziesz mógł sprawdzić trasę – nawet w trybie offline.

Przy tym SUUNTO RACE imponuje czasem pracy baterii: możesz trenować przez 40 godzin non-stop z GPS zaś w trybie codziennego funkcjonowania – nawet do 26 dni. Nowy zegar został przetestowany przez markę Suunto
oraz spełnia wojskowe standardy, przy tym jest odporny na warunki pogodowe w zakresie od -20°C do +55°C. Zegarek jest wyposażony w wytrzymałe szafirowe szkiełko i jest wodoodporny do 100 metrów.SUUNTO RACE – TWÓJ NIEZASTĄPIONY TOWARZYSZ W SPORTOWYCH WYZWANIACH


Możesz teraz w łatwy i przystępny sposób zobaczyć szczegółowy przegląd obciążenia treningowego, regeneracji i postępów bezpośrednio z poziomu zegarka. Dostarczane statystyki i analizy pomogą Ci osiągać zamierzone cele a dane porównywane
ze średnią z poprzednich tygodni będą dla Ciebie miarodajną wskazówką czy jesteś na dobrej drodze do realizacji planu. Mierząc zmienność tętna (HRV), jesteś w stanie ocenić swój poziom regeneracji oraz porównać go i przeanalizować swoje bieżące wartości z indywidualnym długoterminowym HRV.

SUUNTO RACE to sportowy zegarek z dostępem do ponad 95 trybów sportowych wraz z mnóstwem nowych funkcji – w tym Strava segments dostępnego dla biegania czy jazdy na rowerze oraz nowymi funkcjami pomiaru ruchu, które
zapewniają dodatkowe wskaźniki podczas obliczania intensywności treningu, na przykład dla treningu siłowego i sportów z piłką. Stale rozwijamy SuuntoPlus™ Store, który działa na zasadzie bezpłatnego sklepu z aplikacjami
dla naszych zegarków abyś mógl jeszcze lepiej dopasować zegarek do swoich indywidualnych potrzeb. Znajdziesz tu między innymi narzędzia do zarządzania treningiem lub mnóstwo innych funkcji pozwalających czerpać Ci jeszcze
więcej korzyści z ulubionego sportu.

 

DOSKONAŁE WSPARCIE NA ZAWODACH 

 

Ekran możesz dostosować do swoich preferencji dzięki czemu podczas udziału w długich wyścigach jedno spojrzenie na tarczę zegara będzie wystarczjące abyś odczytał z niego wszystkie niezbędne dane.
Zamiast uczyć się na pamięć szczegółów trasy i jej profilu, niezbędne informacje odczytasz z mapy z poziomu zegarka.

Przydatną dla Ciebie funkcją podczas dłuższych zawodów może sie okazać tzw The RaceTime, który w przystępny sposób pokaże Ci czas całkowity, utrzymywane tempo oraz informację nt estymowanego czasu ukończenia wyścigu.

Kolejną ciekawą funkcją, którą chcemy Ci przedstawić jest nutrition function, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu oraz w razie potrzeby przyjmowaniu składników odżywczych abyś pozostał
w dobrej formie przez cały okres wyścigów.

Długa żywotność baterii jest kluczowym kryterium w zegarku, szczególnie gdy w grę wchodzą biegi długodystansowe. Im dłuższy jesty wyścig, tym ważniejsze jest, abyś Ty jako sportowiec mógł na nim w pełni polegać.
Nawet z jasnym wyświetlaczem AMOLED, SUUNTO RACE działa do 40 godzin z śledzeniem GNSS i maksymalną dokładnością dzięki śledzeniu dwuzakresowemu z pełną mocą (L5). W trybie dziennym z aktywnym pomiarem tętna do 10 dni.

 

Nawigacja na której możesz polegać

SUUNTO RACE zawiera szczegółowe mapy offline pokazujące szlaki, linie konturowe, wody i wszystkie inne ważne punkty orientacyjne.
Mapy są dostępne za darmo i możesz je pobrać za pomocą aplikacji Suunto. Dzięki funkcjom nawigacyjnym, takim jak route navigation  (nawigacja po trasie)
i breadcrumbs (okruszków chleba), zegarek poprowadzi Cię po nowych i starych trasach, dzięki czemu możesz się w pełni skupić na treningu.

 

SUUNTO RACE – CODZIENNE WSPARCIE W PROCESIE REGENRACJI

Nawet gdy nie trenujesz lub nie bierzesz aktualnie udziału w zawodach, SUUNTO RACE dostarcza Ci na bieżąco informacje o ogólnym samopoczuciu oraz inne dotyczące codziennej aktywności.

Wspiera zdrowy i aktywny styl życia dzięki powiadomieniom o fazie regeneracji, krokach, kaloriach, tętnie, śnie
i wielu innych.

  

Suunto Race – już w sprzedaży na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów.

 

Pierwsze słuchawki SUUNTO typu Open-ear stworzone z myślą o sportowcach.

Niektórzy w ramach wypoczynku wolą siedzieć przed telewizorem i oglądać ulubione seriale, podczas gdy inni wolą oddychać świeżym leśnym powietrzem, barać udział w zawodach biegowych czy realizować kolejne sportowe cele.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, Suunto przedstawia nowy produkt audio opracowany z myślą o sportowcach: nowe słuchawki sportowe Suunto Wing z technologią przewodnictwa kostnego.
W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, które przenoszą wibracje akustyczne przez powietrze, Suunto Wing wykorzystuje bardziej innowacyjną metodę transmisji dźwięku.

Technologia przewodnictwa kostnego przekazuje wibracje bezpośrednio do ucha wewnętrznego przez kości policzkowe, omijając błonę bębenkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu,
użytkowik będzie w stanie słuchać ulubionej playlisty przy jednoczesnym odbieraniu dźwięków z otoczenia takich jak dźwięk zbliżających się pojazdów lub dzwonka rowerowego, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zarówno w środowisku miejskim, jak i na łonie natury.

Certyfikat IP67 potwierdza, że słuchawki mogą wytrzymać tymczasowe zanurzenie w wodzie na głębokość do jednego metra przez maksymalnie 30 minut,
dzięki czemu są wystarczająco wytrzymałe w razie niesprzyjających warunków pogodowych. Słuchawki Suunto Wing tolerują temperatury w zakresie od -20°C do 60°C, dzięki czemu są gotowe do pracy niemal w każdym klimacie.


Na słuchawkach znajdują się trzy przyciski, które mogą być używane do regulacji głośności, przełączania na następny utwór lub odbierania połączeń telefonicznych. Jeśli w danej chwili nie masz wolnej ręki
a chciałbyś odebrać/ zakończyć połączenie telefoniczne lub też aktywować sterowanie muzyką aby przejść do następnego utworu - nie ma problemu, możesz to zrobić poprzez kiwanie lub potrząsanie głową.

Jasne diody LED umieszczone z boku modułu tuż za uchem poprawiają bezpieczeństwo, zwiększając Twoją widoczność po zmroku. W razie potrzeby, możesz dostosować tryb oświetlenia z poziomu aplikacji Suunto.

Słuchawki można w pełni naładować w ciągu zaledwie jednej godziny, a następnie można ich używać przez około 10 godzin. 10-minutowe ładowanie w międzyczasie wydłuża czas odtwarzania do trzech godzin.

Przenośna dedykowana stacja ładująca dołączona do słuchawek może wydłużać żywotność baterii nawet o 20 godzin. Poziom naładowania jest widoczny na stacji.

Słuchawki Suunto Wing będą dostępne w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów.

 
 

 

 Nowe klasyfikacje! Podejmij wyzwanie i zdobądź Grand Prix DFBG 🔥🏃

 

Czas na nową klasyfikację, która będzie wymagała konsekwencji, zaangażowania, chęci – czyli wszystkiego, co w bieganiu najważniejsze! Ale co więcej – to ma być dla Was motywacja i świetna zabawa. Zapraszamy do walki o Grand Prix DFBG!

 

Grand Prix DFBG to klasyfikacja, która ma swoje dwie odsłony! 

 

CLASSIC: w ramach której zawodnicy wybierają minimum cztery z pięciu wskazanych biegów w trakcie całego cyklu Teamu DFBG. A są to następujące biegi:

LONG: w ramach której zawodnicy wybierają minimum cztery biegi z całego cyklu imprez TEAM DFBG: 

 • Zimowy Półmaraton Gór Stołowych: dystans 31 km 
 • Kudowska Sztafeta Górska: dystans 42km lub/i 75km 
 • Supermaraton Gór Stołowych: Trasa Ultra 55 km 
 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich: 33 / 45 / 68 / 110 / 130 / 240 km

 

Oprócz ogromnej satysfakcji ukończenia Grand Prix DFBG, zawodnicy walczą o podium – podstawą klasyfikacji będzie suma punktów uzyskanych z czterech najlepszych startów w wymienionych biegach wedle miejsca uzyskanego w kategorii OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn. Dla zawodniczek i  zawodników, którzy ambitnie wystartują we wszystkich pięciu biegach, nie będzie liczony do klasyfikacji końcowej start, w którym zdobyli najmniejszą liczbę punktów.

💥 Jak będą liczone punkty? W obu klasyfikacjach automatycznie po zawodach, według następującej kolejności:


1 msc - 1000 pkt;
2 msc - 970 pkt;
3 msc - 950 pkt;
4 msc - 940 pkt;
5 msc - 930 pkt;
6 msc - 920 pkt;
7 msc - 910 pkt,
8 msc - 905 pkt;
9 msc - 903 pkt;
10 msc - 900 pkt;
11 msc - 899 pkt;
12 msc - 898 pkt;
13 msc i niżej - po 1 pkt mniej.

 

Finał cyklu klasyfikacji Classic odbędzie się podczas ceremonii nagrodzenia najlepszych zawodników dystansu Złotego Półmaratonu Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich 2024 – w sobotę, 20 lipca 2024 r., a klasyfikacji Long - w niedzielę,
21 lipca 2024 r., podczas ceremonii narodzenia zawodniczek i zawodników z dystansu Biegu 7 Szczytów.

Podejmij wyzwanie i weź udział w pierwszej edycji walki o Grand Prix DFBG!

 

DFBG – planujemy sezon biegowy 2024!

Tegoroczny sezon biegowy pod znakiem DFBG za nami! W roku 2023 spotkaliśmy się na trasach Ziemi Kłodzkiej 4 razy w ramach imprez biegowych organizowanych przez Team DFBG. A jak zapowiada się sezon 2024?

W roku 2024 nie zwolnimy tempa!

Na trasy biegowe wyruszymy już 20 stycznia podczas Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. Na uczestników czekać będą (najpewniej!) mróz, śnieg i niesamowite emocje! W tym roku biegacze mieli do pokonania dwie trasy o długości ok. 20 i 30 km. A jak będzie w przyszłym sezonie? Szczegóły ujawnimy nieco później, więc bądźcie czujni!
Aktualności szukajcie na stronie: http://www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton

Do Ziemi Kłodzkiej powrócimy 13-14 kwietnia 2024 roku, by zmagać się na trasach biegowych Kudowskiej Sztafety Górskiej. Będzie to nowa odsłona znanej i lubianej imprezy funkcjonującej do tej pory jako Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska. Czy zmieni się coś oprócz nazwy? Tego dowiecie się za jakiś czas!
Wszystkie informacje znajdziecie tu: http://sztafetagorska.pl/

Aby świętować nadejście lata powrócimy w Góry Stołowe, gdzie w dniach 21-22 czerwca 2024 roku odbędzie się Supermaraton Gór Stołowych. Będzie to już 15. edycja wydarzenia biegowego, którego trasy wiodą krętymi ścieżkami pomiędzy skalnymi ścianami Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Broumovských sten po czeskiej stronie granicy.
Stronę wydarzenia znajdziecie pod adresem: http://www.maratongorstolowych.pl/supermaraton

Sezon 2024 zakończymy – jak zawsze – z przytupem, bo Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który co roku ma miejsce w Lądku-Zdroju, już na dobre zapisał się w kalendarzu sportowym naszego kraju jako największa impreza biegów górskich. W roku 2024 Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich odbędzie się w dniach 18-21 lipca.

Jak widać, sezon 2024 zapowiada się wyśmienicie. Będzie dużo biegania, piękne widoki i mnóstwo emocji, więc wpiszcie daty naszych wydarzeń do swoich kalendarzy i do zobaczenia na trasach Teamu DFBG!

 

 

4 dni największej imprezy biegów górskich w Polsce, nowy rekord trasy 110 km, blisko 5 tysięcy zawodników – za nami XI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich!

Tegoroczny Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich był rekordowy pod względem liczby biegaczy. W sumie linię startu przekroczyło blisko 5000 zawodników – biorących udział w 9 dystansach prowadzących po najpiękniejszych górskich szlakach Ziemi Kłodzkiej. Swoje pierwsze biegowe kroki stawiały również dzieci, które w ramach biegu KIDS TRAIL przemierzały trasę w miasteczku dziecięcym.
Organizatorem i Dyrektorem DFBG jest ultramaratończyk Piotr Hercog.

DFBG – XI edycja przechodzi do historii

Team DFBG tworzy cztery zawody biegowe w roku: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych (styczeń), Kudowska Sztafeta Górska (wcześniej: Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska, kwiecień), Supermaraton Gór Stołowych (czerwiec) oraz wydarzenie będące jednocześnie finałem całego cyklu – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. To również największa impreza z całego cyklu. Festiwalowe miasteczko, zlokalizowane w Parku Zdrojowym im. Jana Pawła II w Lądku-Zdroju, przez 4 dni tętniło życiem – biegacze, ich bliscy, kibice, turyści przemierzali jego ścieżki, korzystając z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Program XI DFBG był bardzo bogaty – pomiędzy startami można było wziąć udział w warsztatach, spotkaniach, koncertach, przejść przez największą biegową strefę expo.

Wyniki XI Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich

A tak wygląda lista najlepszych biegaczy na poszczególnych dystansach:

7 SZCZYTÓW (dystans: 240 km, start: czwartek 13.07, Lądek-Zdrój)
Pętla wiodąca przez najważniejsze szczyty pasm górskich okalających Ziemię Kłodzką.

Jako najszybsi, ten koronny dystans DFBG ukończyli:
W kategorii OPEN:

 • Marek Piotrowski z czasem 32:34:30
 • Krzysztof Lachor z czasem 32:41:52
 • Piotr Kociorowicz z czasem 32:50:21

W kategorii OPEN KOBIET:

 • Aleksandra Gruszka z czasem 39:25:28
 • Beata Blaszke z czasem 41:36:44.30
 • Anna Kurpiewska z czasem 41:36:44.60

SUPER TRAIL (dystans: 130 km, start: czwartek 13.07, Lądek-Zdrój)
Trasa prowadziła szlakami Gór Złotych, Masywu Śnieżnika oraz Gór Bystrzyckich do Kudowy-Zdroju.

W kategorii OPEN najszybsi byli:

 • Karol Nehring z czasem 14:25:14
 • Andrzej Mazur z czasem 15:18:44
 • Łukasz Adler z czasem 15:30:53

Wśród pań startujących w kategorii OPEN kobiet z najlepszym czasem na metę dotarły:

 • Ewelina Draganek z czasem 19:37:14
 • Iwona Kozłowska z czasem 19:50:07
 • Anna Świątek z czasem 20:30:13

GOLDEN MOUNTAINS TRAIL (dystans: 33 km, start 14.07, Lądek-Zdrój)
Była to konkurencja licząca się do klasyfikacji cyklu zawodów Salomon Golden Trail National Series.

 W kategorii OPEN zwyciężyli:

 • Taras Ivaniuta z czasem 02:41:29
 • Gabriel Kuropatwa z czasem 02:50:38
 • Marian Priadka z czasem 02:53:04

W kategorii OPEN kobiet najszybsze były:

 • Katarina Lovrantova z czasem 03:11:53
 • Urszula Paprocka z czasem 03:18:43
 • Petra Pastorova z czasem 03:23:06

K-B-L (dystans: 110 km, start: 14.07, Kudowa-Zdrój)
K-B-L to skrót od nazw miast Kudowa, Bardo i Lądek przez które prowadziła trasa biegu.

Bieg ten zakończył się sensacją za sprawą Marty Wenty, kobiecej rekordzistki tej trasy z wcześniejszej edycji DFBG. Marta poprawiła swój rekord o godzinę, co dało jej nie tylko pierwsze miejsce w kategorii OPEN KOBIET, ale także drugie w ogólnej kategorii OPEN!

A oto, jak prezentuje się lista zwycięzców tego biegu:

Kategoria OPEN:

 • Maciej Wilk z czasem 10:59:17
 • Marta Wenta z czasem 11:25:40
 • Łukasz Kaczmarczyk z czasem 12:06:26

Kategoria OPEN KOBIET:

 • Marta Wenta z czasem 11:25:40
 • Agnieszka Tatarek-Konik z czasem 12:52:55
 • Katarzyna Krupicka z czasem 13:10:05

NOCNY TRAIL (dystans 15 km, start 14.07, Lądek-Zdrój)
Nocny bieg po szlakach okalających Lądek-Zdrój. W tych trudnych warunkach, najlepsze wyniki osiągnęli:

W kategorii OPEN:

 • Mikołaj Dutkowski z czasem 01:18:35
 • Krzysztof Sokół z czasem 01:25:51
 • Przemysław Górak z czasem 01:26:41

W kategorii OPEN kobiet najlepiej poradziły sobie:

 • Joanna Woźniak z czasem 01:40:37
 • Anna Niedźwiedzka z czasem 01:44:36
 • Daria Moreva z czasem 01:45:10


ULTRA TRAIL (dystans 68 km, start 15.07, Lądek-Zdrój)
Trasa biegu to pętla łącząca Lądek-Zdrój, Złoty Stok i Stronie Śląskie - trzy najważniejsze miejscowości Gór Złotych.

Kategorię OPEN zdominowali:

 • Artur Jendrych z czasem 06:54:25
 • Arkadiusz Pawłowski z czasem 06:54:28
 • Michał Jurek z czasem 07:00:23

W kategorii OPEN kobiet wygrały:

 • Jana Mikesova z czasem 07:35:13
 • Ewa Łukasiewicz z czasem 08:19:20
 • Aleksandra Jakubiec z czasem 08:20:59

Warto zwrócić uwagę na niewielką różnicę czasu pomiędzy pierwszym i drugim zawodnikiem na mecie w kategorii OPEN! Zacięta walka na dystansie 68 km trwała aż do samej mety!

ZŁOTY MARATON (dystans 45 km, start 15.07, Lądek-Zdrój)
Trasa poprowadzona była szlakami łączącymi Lądek-Zdrój i Złoty Stok.

W kategorii OPEN trzy pierwsze miejsca zdobyli:

 • Abdellatif Boulkhalf z czasem 04:02:14
 • Jarosław Zbodzień z czasem 04:05:06
 • Marcin Kruba z czasem 04:24:55

Kategorię OPEN kobiet wygrały:

 • Ania Halska z czasem 04:46:35
 • Jagoda Petryna z czasem 04:55:31
 • Anna Żychska z czasem 05:32:35

ZŁOTY PÓŁMARATON (dystans 21 km, start 15.07, Lądek-Zdrój)
Była to pętla wokół Lądka-Zdroju z różnicą wzniesień ok. 1000 m i najwyższym punktem na wysokości 899 m n.p.m.!

Trzy pierwsze miejsca w kategorii OPEN, to:

 • Jacek Sobas z czasem 01:35:30
 • Vladimir Kozlovsky z czasem 01:36:31
 • Daniel Żuchowski z czasem 01:37:51

W kategorii OPEN kobiet najlepszą formą wykazały się:

 • Ania Ficner z czasem 01:51:59
 • Nina Wieczorek z czasem 01:53:45
 • Magdalena Lewandowska z czasem 01:57:38

TROJAK TRAIL (dystans 10 km, start 16.07, Lądek-Zdrój)
Wyjątkowy bieg, z którego całość wpisowego przeznaczona została na pomoc dzieciom - mieszkańcom domu pomocy w Piszkowicach.

Trzy pierwsze miejsca w kategorii OPEN zajęli:

 • Adrian Król z czasem 00:52:42
 • Zbigniew Kujawa z czasem 00:54:13
 • Robert Dyjak z czasem 00:54:53

W kategorii OPEN kobiet najlepsze były:

 • Nina Wieczorek z czasem 00:58:55
 • Kinga Kwiatkowska z czasem 01:00:02
 • Katarzyna Florek z czasem 01:01:18

Zwyciężczyni w kategorii OPEN kobiet – Nina Wieczorek – dzień wcześniej zajęła 2 miejsce z Złotym Półmaratonie.

Nie tylko bieganie

XI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich to dużo więcej niż tylko zmagania na trasach. Każdy festiwalowy dzień wypełniony był również innymi atrakcjami – warsztatami, dyskusjami i spotkaniami z biegaczami. Nie zabrakło także karmy dla duszy w postaci koncertów i akcji charytatywnych, a także rozrywki dla najmłodszych.

W piątek, 14 lipca o godz. 18:00 spotkaliśmy się w namiocie Fundacji GOPR w Parku Zdrojowym im. Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele firmy PETZL przeprowadzili bezpłatne warsztaty poświęcone dobieraniu oświetlenia do biegów nocnych.

Godzinę później, w tym samym miejscu, marka SALOMON zaprosiła na warsztaty, których tematyka koncentrowała się na tym, jak najlepiej dobrać obuwie do biegów górskich.

Również w piątek, o godz. 21:00, w Muszli Koncertowej w Lądku-Zdroju odbył się koncert zespołu Skrzynczanki.

W sobotę, 15 lipca o godz. 15:00 w namiocie Fundacji GOPR, przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przybliżyli zasady udzielania pierwszej pomocy.

O godzinie 16:00, w tym samym miejscu, przedstawiciele marki SUUNTO zaprosili na warsztaty, podczas których omówiono funkcjonalności zegarków.

Również o 16:00, tym razem w Muszli Koncertowej, uczestnicy festiwalu mieli okazję przysłuchać się dyskusji pt. “Życie biegacza – godzenie pasji z życiem prywatnym”. Rozmawiali Natalia Tomasiak, Krzysztof Bodurka, Karolina Obstój, Nina Graboś, Tomek Niezgódka, Anna Foland, a spotkanie poprowadził Kamil Dąbkowski z Black Hat Ultra.

O godzinie 17:00, w namiocie Fundacji GOPR znów spotkaliśmy się z przedstawicielami marki SALOMON, by porozmawiać o butach do biegów górskich, a ci, którzy zostali pod Muszlą Koncertową przysłuchiwali się panelowi dyskusyjnemu pt. “Organizacja biegów górskich – wyzwania, problemy, szanse”. Dyskutowali Dariusz Rewers (Festiwal Biegowy ULTRA - WAY), Karol Gołaj i Daniel Chojnacki (Chojnik / Rudawy Festiwal Biegowy) oraz Piotr Hercog (Team DFBG). Spotkanie prowadził i moderował głos Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich – Wojciech Heliński.

O 19:00 ponownie spotkaliśmy się w Muszli Koncertowej z Piotrem Hercogiem, który opowiadał o swojej biegowej pasji, o Peru oraz o planach na przyszłość.

Sobotę zakończył koncert Danny Boy Experience, który zaczął się o godz. 21:30.

Atrakcje dla dzieci

Festiwalowa niedziela (16.07) upłynęła nam pod znakiem atrakcji dla dzieci.

O godz. 9:00 w Parku Słowackiego w Lądku-Zdroju ruszyła strefa dla wypełniona grami, zabawami i innymi atrakcjami.

Godzinę później najmłodsi uczestnicy DFBG mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich (żeby się pobudzić) oraz w warsztatach jogi (dla tych, którzy będą potrzebowali wyciszenia).

O godz. 11:00 najmłodszych miłośników teatru zaprosiliśmy na przedstawienie “Jak Piotruś został superbohaterem”, natomiast o 12:30 wystartował KIDS TRAIL – biegi na różnych dystansach, w których nie było przegranych!

Licytacja dla Piszkowic

W niedzielę o 13:30 w Muszli Koncertowej odbyła się licytacja cennych przedmiotów przekazanych na ten cel przez Fundatorów: sportowców, ludzi kultury i innych osób o wielkich sercach. Dochód z “Licytacji dla Piszkowic” zasilił pulę przeznaczoną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla pięćdziesięciu podopiecznych, którzy w Piszkowicach znalazły swój dom.

Łącznie z kwotą z wpisowego za bieg TROJAK TRAIL, na ręce Henryki Szczepanowskiej, która opiekuje się dziećmi z Piszkowic, przekazano kwotę 27 794,76 zł!

Zakończenie XI Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich

XI Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich zakończył się o godz. 15:00 ceremonią, w trakcie której podsumowano tę edycję DFBG i nagrodzono zwycięzców biegów 7 Szczytów, K-B-L i Trojak Trail.

Partnerami wydarzenia byli: Salomon, Petzl, Brubeck, Browar Fortuna, Suunto, Volvo V-Motors, Dolny Śląsk, Shokz, Kurort Lądek-Zdrój, Zmiany Zmiany, Jemy Jemy, Hotel Europa, Attiq i Compass.

Organizację Festiwalu wsparli: Lasy Państwowe, CKiR Lądek-Zdrój, Willa Marianna, Gmina Bardo, GOPR Grupa Sudecka, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., Schronisko PTTK Pasterka, Schronisko na Szczelińcu, Medical Partners, Dada Design, Kudowa-Zdrój, Park Narodowy Gór Stołowych oraz Kudowskie Centrum Kultury i Sportu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Black Hat Ultra, Kingrunner Ultra, Magazyn Na Szczycie oraz bieganie.pl.

Więcej informacji o DFBG na stronie www.dfbg.pl.

 

 

 

 

 

 

Wystartował Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich!

Rozpoczęła się XI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Jeszcze dziś, na najpiękniejsze trasy Ziemi Kłodzkiej wybiegną pierwsi zawodnicy. W sumie, przez 4 dni trwania, DFBG obejmie 9 dystansów i wiele innych atrakcji!

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to 9 tras zróżnicowanych pod kątem długości i stopnia trudności, pomyślanych tak, by każdy, niezależnie od doświadczenia, znalazł coś dla siebie. Ale to nie wszystko, co czeka na fanów biegów, bowiem XI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich to także spotkania, dyskusje i prelekcje o bieganiu!

A oto, jak wygląda festiwalowy rozkład jazdy.

Czwartek, 13 lipca

7 SZCZYTÓW to najważniejszy bieg imprezy. Jego uczestnicy wystartują dziś o godz. 18:00, by pokonać dystans ok. 240 km. Trasa to pętla ze startem i metą w Lądku-Zdroju, prowadząca przez 7 najważniejszych szczytów Ziemi Kłodzkiej!

SUPER TRAIL to drugi czwartkowy bieg. Wystartuje o godz. 18:00 spod Domu Zdrojowego Wojciech w Lądku-Zdroju. To 130 km szlaków i ścieżek Gór Złotych, Masywu Śnieżnika oraz Gór Bystrzyckich, z metą w Kudowie-Zdroju.

Piątek, 14 lipca

W piątek przewidziane są aż trzy biegi.

Pierwszy z nich, GOLDEN MOUNTAINS TRAIL, to wyjątkowa konkurencja w ramach DFBG, licząca się do klasyfikacji cyklu zawodów Salomon Golden Trail National Series. Długość biegu to ok. 33 km, a jego trasa prowadzi w samo serce Gór Złotych. Golden Mountains Trail wystartuje o godzinie 15:00 z parku koło Domu Zdrojowego Wojciech w Lądku-Zdroju.

K-B-L, czyli Kudowa-Bardo-Lądek to drugi bieg przewidziany na piątek 14 lipca. Jego trasa, o długości ok. 110 km, poprowadzi północną częścią Ziemi Kłodzkiej, szlakami m.in. Gór Bardzkich i Gór Stołowych, by zakończyć się metą w Lądku-Zdroju. K-B-L wystartuje o godz. 20:00 z Kudowy-Zdroju.

Ostatnia piątkowa konkurencja to NOCNY TRAIL - niesamowity nocny bieg o długości ok. 15 km. Na trasie biegacze pokonają łącznie ok. 711 m wzniesień i 710 m spadków, więc zapowiada się ostra walka w ciemnościach! Konkurencja rozpocznie się o godzinie. 22:00, a na pokonanie trasy przewidziane są 4 godziny.

Tych, którzy akurat nie będą na trasie, zapraszamy w piątek o godz. 18:00 do Namiotu Fundacji GOPR w Parku Zdrojowym im. Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele firmy PETZL przeprowadzą bezpłatne warsztaty poświęcone dobieraniu oświetlenia do biegów nocnych.

Godzinę później, w tym samym miejscu, marka SALOMON zaprosi na warsztaty dotyczące dobierania obuwia do biegów górskich.

Z kolei o godz. 21:00 w Muszli Koncertowej w Lądku-Zdroju odbędzie się koncert zespołu Skrzynczanki.

Sobota, 15 lipca

Festiwalową sobotę zaczniemy wcześnie, bo już o 4:00 rano! To wtedy z Lądka-Zdroju wystartuje ULTRA TRAIL. Ten bieg o długości ok. 68 km to pętla łącząca trzy najważniejsze miejscowości Gór Złotych: Lądek-Zdrój, Złoty Stok i Stronie Śląskie. W jego trakcie zawodnicy pokonają prawie 3 km podbiegów.

ZŁOTY MARATON to druga konkurencja zaplanowana na sobotę. Trasa o długości ok. 45 km poprowadzi szlakami łączącymi Lądek-Zdrój i Złoty Stok. Biegacze wystartują o godz. 8:00 i będą mieli do pokonania ok. 2041 m podbiegów.

ZŁOTY PÓŁMARATON o długości ok. 21 km rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00. Ten trzeci sobotni dystans to różnica wzniesień ok. 1000 m, limit na pokonanie trasy 5 godzin i najwyższy punkt na wysokości 899 m n.p.m.! Cała walka odbędzie się na malowniczych szlakach okalających Lądek-Zdrój.

O godz. 15:00 wrócimy do namiotu Fundacji GOPR, by wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez przedstawicieli Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast o 16:00, przedstawiciele marki SUUNTO zaproszą w to samo miejsce na swoje warsztaty, podczas których omówione zostaną funkcjonalności zegarków.

Również o 16:00, tym razem w Muszli Koncertowej, uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przysłuchać się dyskusji pt. “Życie biegacza – godzenie pasji z życiem prywatnym”. Rozmawiać będą Natalia Tomasiak, Krzysztof Bodurka, Karolina Obstój, Nina Graboś, Tomek Niezgódka, Anna Foland, a spotkanie poprowadzi Kamil z Black Hat Ultra.

O godzinie 17:00, w namiocie Fundacji GOPR znów porozmawiamy z przedstawicielami marki SALOMON o butach do biegów górskich lub zostaniemy pod Muszlą Koncertową, by przysłuchiwać się panelowi dyskusyjnemu pt. “Organizacja biegów górskich – wyzwania, problemy, szanse”. Dyskutować będą Mirosław Bieniecki (Bieg Rzeźnika), Dariusz Rewers (Festiwal Biegowy ULTRA - WAY), Karol Gołaj i Daniel Chojnacki (Chojnik / Rudawy Festiwal Biegowy) oraz Piotr Hercog (Team DFBG). Prowadzącym i moderatorem spotkania będzie głos Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich – Wojciech Heliński.

Godzina 19:00 to szansa, by ponownie spotkać się z Piotrem Hercogiem w Muszli Koncertowej. Piotr opowie o swojej biegowej pasji, o Peru oraz o planach na przyszłość.

Ostatnią pozabiegową atrakcją soboty będzie koncert Danny Boy Experience, który zacznie się o godz. 21:30.

Niedziela, 16 lipca

Niedziela upłynie pod znakiem biegu charytatywnego TROJAK TRAIL, który rozpocznie się o godzinie 10:00. Biegacze wystartują spod DZ Wojciech w Lądku Zdroju, by następnie wspiąć się na szczyt Trojaka – jednego z najpiękniejszych szczytów Gór Złotych. Cała kwota z wpisowego z tego liczącego 10 km biegu zostanie przekazana na rzecz potrzebujących dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Limit czasu w tym biegu ustalony został na 3 godziny, a zapisy na Trojak Trail trwają do ostatniej chwili!

Festiwalowa niedziela będzie także wypełniona atrakcjami dla dzieci! Już o godz. 9:00 w Parku Słowackiego w Lądku-Zdroju ruszy strefa dla dzieci z grami, zabawami i innymi atrakcjami. O 10:00, najmłodsi uczestnicy DFBG będą mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich oraz w warsztatach jogi, a o godz. 11:00 małych miłośników teatru zaprosimy na przedstawienie “Jak Piotruś został superbohaterem”.

O 12:30 rozpoczną się zawody KIDS TRAIL – to biegi na różnych dystansach specjalnie dla dzieci. Tutaj wszyscy wygrywają!

Również w niedzielę, o 13:30, zapraszamy do Muszli Koncertowej na “Licytację dla Piszkowic”, czyli aukcję cennych przedmiotów przekazanych na ten cel przez Fundatorów: sportowców, ludzi kultury i innych osób o wielkich sercach. Liczymy, że wylicytowana kwota, wraz z pieniędzmi uzyskanymi z wpisowego z biegu TROJAK TRAIL, pozwoli nam na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla pięćdziesięciu podopiecznych, którzy w Piszkowicach znaleźli swój dom.

XI Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich zakończy się o godz. 15:00 ceremonią, w trakcie której podsumujemy tę edycję DFBG i nagrodzimy zwycięzców biegów 7 Szczytów, K-B-L i Trojak Trail.

Partnerami wydarzenia są: Salomon, Petzl, Brubeck, Browar Fortuna, Suunto, Volvo V-Motors, Dolny Śląsk, Shokz, Kurort Lądek-Zdrój, Zmiany Zmiany, Jemy Jemy, Attiq i Compass.

Organizację Festiwalu wsparli: Lasy Państwowe, CKiR Lądek-Zdrój, Gmina Bardo, GOPR Grupa Sudecka, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., Schronisko PTTK Pasterka, Schronisko na Szczelińcu, Medical Partners, Dada Design, Kudowa-Zdrój, Park Narodowy Gór Stołowych oraz Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, Hotel Zamek na Skale, Hotel Europa Starachowice.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Black Hat Ultra, Kingrunner Ultra, Magazyn Na Szczycie oraz bieganie.pl

Więcej informacji oraz pełny program można znaleźć na stronie www.dfbg.pl

 

 

Strona 1 z 3

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor główny:

Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy
Sponsorzy

Patronat Honorowy :

Patronat Honorowy

Partnerzy:

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

Organizatorzy:

Organizatorzy
Organizatorzy

Partnerzy organizacyjni:

Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni
Partnerzy organizacyjni

Biegi partnerskie:

Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie
Biegi partnerskie

Patronat medialny :

Patronat medialny
Patronat medialny
Patronat medialny
Patronat medialny

Team DFBG:

Team DFBG
Team DFBG
Team DFBG