Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich jest imprezą wyjątkową, również dlatego, że w ostatni dzień festiwalu biegacze mają okazję wspomóc szczytny cel. Tradycją jest, że w niedzielne przedpołudnie uczestnicy DFBG w ramach 10-kilometrowego Trojak Trail, biegają dla Piszkowic. Co to oznacza? Trojak Trail to bieg charytatywny z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Podopiecznymi  zakładu są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W placówce przebywa obecnie 48 dzieci, większość z nich jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki.

Ta piękna tradycja pomocy dzieciakom z Piszkowic zrodziła się we współpracy z Panią Henryką Szczepanowską, która jest bezgranicznie poświęcona pracy z podopiecznymi placówki, a głównym punktem dnia, obok wspomnianego biegu jest „Licytacja dla Piszkowic”

Bieg Trojak Trail, mimo swojego charytatywnego charakteru jest oczywiście biegiem górskim, idealnym dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą pomagać, ale również spróbować swoich sił w bieganiu w trenie i górach. W tym biegu nie czas jest najważniejszy, a pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego limit trasy wynosi aż 3 godziny. Na pewno dacie radę!

Zapisy w biurze zawodów trwają do ostatniej chwili – start biegu o godzinie 10:00. Gorąco zapraszamy!

Po biegu, w niedzielę, o godz. 13:00, odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”, na którą zapraszamy do Muszli Koncertowej tuż obok Biura Zawodów i mety zawodów w Lądku Zdroju. Kwotę, uzyskaną podczas licytacji, uzupełni dochód z biegu Trojak Trail i w całości zostanie ona przekazana dzieciom z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Na tegorocznej licytacji zbieramy pieniądze na specjalistyczny wózek wielofunkcyjny dla 11 letniego Adasia podopiecznego ZLO w Piszkowicach.

Adaś ma 11 lat, w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym jest od urodzenia. Adaś nie ma nóg. Zupełnie. Lata rehabilitacji, walki o jego zdrowie, pokonując liczne choroby dzięki rehabilitantom Ani i Dominikowi, opiece logopedycznej Joasi, lekarzom, pielęgniarkom i nauczycielom wyrósł na super fajnego, pogodnego chłopaka. Uczy się w naszej piszkowickiej Szkole Podstawowej Specjalnej. Dzięki Mireli z wielką  miłością opiekującej się Adasiem, ma on poczucie bycia w rodzinie. Bo nasze wszystkie dzieci są jak w prawdziwej rodzinie. 

 Musimy kupić dla Adasia wózek inwalidzki , specjalnie dla niego "szyty na miarę" i przystosowany do jego możliwości fizycznych, by łatwiej mógł się poruszać. Koszt tego wózka to ok.25 tys.zł. Wasze dobre serca to jedyna szansa , by Adaś dostał nowe możliwości ruchowe, by jego życie było choć trochę łatwiejsze, a jego stary wózek z którego "wyrósł" odszedł na zasłużony wypoczynek.

 

W ubiegłym roku, wspólnymi siłami, udało Nam się zebrać 21 713,64 zł

 A jak będzie w tym?

Na tegorocznej licytacji znajdą się między innymi:

  • Koszulka z autografem polskiej kolarki torowej i szosowej, trzykrotnej torowej mistrzyni świata Katarzyny Pawłowskiej
  • Zestaw książek z autografem i piórem od Olgi Tokarczuk
  • Książka z dedykacją, pocztówka z K2 oraz zdjęcie ze szczytu od członków Narodowej Wyprawy K2 i Polskiego Związku Alpinizmu
  • Zestaw biegacza z dedykacją od Piotra Hercoga

W strefie EXPO szukajcie również specjalnego stoiska z „licytacją stolikową” ubrań i sprzętu sportowego podarowanego na tę okazję przez biegaczy, m.in. przez samego Dyrektora Zawodów – Piotra Hercoga. 

 

 

 

Warto pomagać!

Kontakt ws. licytacji:
Anna Korzeń: +48 513 423 887
Olga Słonina: +48 726 337 839