Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich jest imprezą wyjątkową, również dlatego, że w ostatni dzień festiwalu biegacze mają okazję wspomóc szczytny cel. Tradycją jest, że w niedzielne przedpołudnie uczestnicy DFBG w ramach 10-kilometrowego Trojak Trail, biegają dla Piszkowic. Co to oznacza? Trojak Trail to bieg charytatywny z którego całkowity dochód przeznaczony jest dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Podopiecznymi  zakładu są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W placówce przebywa obecnie 48 dzieci, większość z nich jest stale leżąca, bez kontaktu z otoczeniem i wymagająca całodobowej opieki.

Ta piękna tradycja pomocy dzieciakom z Piszkowic zrodziła się we współpracy z Panią Henryką Szczepanowską, która jest bezgranicznie poświęcona pracy z podopiecznymi placówki, a głównym punktem dnia, obok wspomnianego biegu jest „Licytacja dla Piszkowic”

Bieg Trojak Trail, mimo swojego charytatywnego charakteru jest oczywiście biegiem górskim, idealnym dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą pomagać, ale również spróbować swoich sił w bieganiu w trenie i górach. W tym biegu nie czas jest najważniejszy, a pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego limit trasy wynosi aż 3 godziny. Na pewno dacie radę!

Zapisy w biurze zawodów trwają do ostatniej chwili – start biegu o godzinie 10:00. Gorąco zapraszamy!

Po biegu, w niedzielę, o godz. 13:00, odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”, na którą zapraszamy do Muszli Koncertowej tuż obok Biura Zawodów i mety zawodów w Lądku Zdroju. Kwotę, uzyskaną podczas licytacji, uzupełni dochód z biegu Trojak Trail i w całości zostanie ona przekazana dzieciom z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. 

W strefie EXPO znajdziecie również specjalne stoisko z „licytacją stolikową” ubrań i sprzętu sportowego podarowanego na tę okazję przez biegaczy.  Jeżeli chcielibyście dorzucić coś od siebie na taką licytację, kontakt znajdziecie poniżej! :)

Podczas tych wszystkich edycji udało nam się zebrać: 

DFBG 2016: 12 345 zł

DFBG 2017: 17 577 zł

DFBG 2018: 21 713 zł

DFBG 2019: 20 479 zł

DFBG 2020: 15 521 zł - licytacja wirtualna - COVID 19

 A jak będzie w tym?

 

W strefie EXPO szukajcie również specjalnego stoiska z „licytacją stolikową” ubrań i sprzętu sportowego podarowanego na tę okazję przez biegaczy, m.in. przez samego Dyrektora Zawodów – Piotra Hercoga. 

 

 

Warto pomagać!

Kontakt ws. licytacji:
Anna Korzeń: +48 513 423 887
Olga Słonina: +48 726 337 839